ePolaris - 4/2003

Převzato z papírového vydání časopisu Polaris, při rozdílných tvrzením či údajích platí papírový Polaris. Některé části časopisu byly z různých důvodů vyjmuty.

Od čísla k číslu

Poslední březnový víkend začaly oblastní žebříčky * 29. března skončil Brněnský běžecký pohár závodem na Rakovci * v Dánsku se běžel tradiční Spring Cup * o týden později pokračoval oblastní žebříček závodem v Babicích nad Svitavou * 12. dubna se rozdávaly první letošní tituly za MČR na dlouhé trati * o Velikonocích jsme byli na soustředění v Doksech a třídenních závodech na Kokoříně a na Hané

Spring Cup

Jedním z letošních soustředění juniorské repre byl zájezd do Dánska, a když mi bylo od Zhusty nabídnuto, abych jel taky, tak jsem neváhal ani chvilku.Dejv

Všechno to začalo už v pondělí 24. března. Zašli jsme se Zhustou na pondělní trénink a pak už vzhůru do Hradce Králové, kde jsme měli den přespat. Čekala tam na nás ubytovna typu "Ukrajinec by to ocenil", takže se šlo radši brzo spát.

V úterý se vyjíždělo už kolem šesté, abychom posbírali všechny místní rozespalé juniory a juniorky, a pak jsme konečně vyrazili směr Německo. Všehovšudy jsme jeli třemi auty - Zhusta, Jíra Strnad a pan Procházka (ti vyjížděli z Prahy a měli jsme s nimi sraz na benzince za Drážďanama). Cesta probíhala docela dobře, nikdo se neztratil, poslechli jsme si pětkrát dokola kazetu s hity rádia Evropa 2, málem nám došel benzín, ale nakonec jsme se do Roztocku na trajekt přece jen dostali.

Ten nás dovezl na největší dánský ostrov Sjaelland, kde nás čekalo ještě 150km do Farumu. Tam jsme se ubytovali v oddílové chatě místního klubu. Zezačátku nám připadala malá, ale když jsme zjistili, že za 3 dny nás tam má vystřídat 30 Švýcarů (nás bylo 14), tak nám bylo hned líp (my jsme se pak přesunuli do Hillerodu).

Na první mapový trénink se šlo ve středu. Byla to sudá-lichá v terénu bez kopců (to byly v Dánsku vlastně všechny) a dobrou průběžností. Odpoledne nás pak čekaly okruhy. Zase rychlý terén, jen mapka už občas neseděla. Já jsem si tady bohužel dorazil už dřív pochroumanou achillovku, takže pro mě běhání na čas skončilo. Večer někteří ještě vyrazili na noční trénink s hromadným startem a farstama (trénink na Tiomilu).

Ve čtvrtek dopoledne se vyrazilo na dvoukolový sprint a odpoledne už jen na kratší shluky, protože v pátek někoho čekaly závody (noční sprint).

Následující den jsme museli uvolnit místo Švýcarům, a tak jsme se přestěhovali do školy v Hillerodu, která byla centrem závodů. Tomu ještě předcházel krátký výklus a prohlídka Kodaně. Do Hillerodu jsme se dostali kolem čtvrté a v osm už startoval noční sprint. V juniorech jsme obsadili celou bednu v pořadí Zbynďa Štěrba, Johny Marcaník a Olaf. V holkách už to nebylo tak slavný, ale taky to šlo (nejlíp Radka Brožková na 19. místě).

V sobotu nás už čekal hlavní závod a tím byla klasika. Terén byl opět rovinatý, dobře průběžný, a když se přidalo ještě pěkné počasí, tak to stálo za to (prý bylo nejkrásnější počasí za posledních několik let). V juniorech nejlíp skončil Olaf (10.), hned za ním Zbynďa (12.). V juniorkách pak skvěle zaběhla Martina Dočkalová a o dvě minuty vyhrála. V soutěži týmů jsme nakonec obsadili 2. místo. Jen v mužské elitě se Zhustovi nedařilo a byl disk.

Poslední den nás čekaly štafety. Opět pěkné počasí, jen s trochu silnějším větrem. V mužích se na start postavilo 149 čtyřčlenných štafet a v ženách 91 tříčlenných. Dneska se nám už bohužel nedařilo tak jako v sobotu, takže nejlíp skončila v mužích i ženách dospělá repre (10. a 9. místo). Hned po závodě nastal fofr, protože jsme spěchali na trajekt. Ten jsme naštěstí stihli, takže už kolem páté hodiny ranní (v pondělí) jsme byli v Brně.

Dejv

Výsledky: noční sprint D17-20E (4km) 1. Stina Jansson (SWE) 32:31, 19. Radka Brožková 37:56, 25. Iva Rufferová 39:21, 29. Lenka Hrušková 41:12; H17-20E(5,4km) 1. Zbyněk Štěrba 30:53, 2. Jan Marcaník 32:09, 3. Tomáš Dlabaja 32:15, 22. Jan Procházka 37:08; klasická trať D19-20E(6,5km) 1. Martina Dočkalová 39:06, 7. Radka Brožková 42:42, 11. Kristýna Kovářová 44:26, 12. Jana Panchártková 45:27, 26. Lenka Hrušková 47:25, 27. Petra Škodová 47:30, 34. Veronika Křístková; H19-20E(10km) 1. Daniel Hubmann (SWI) 48:23, 10. Tomáš Dlabaja 53:27, 12. Zbyněk Štěrba 53:47, 32. Jan Procházka 59:06, 41. David Kabáth 61:13, 46. Jan Marcaník 62:24, 53. Jiří Bouchal 64:52;štafety MenOpen 1. OK Orion (Gunnarsson, Banach, Omelchenko, Mamleev) 216:10, 10. CZE 1 (Švihovský, Vlach, Čech, Losman) 222:02, 25. CZE2 (Ticháček, Matějů, Novotný, Vodička) 232:19; WomenOpen 1. OK77 (Wild, Gruniger, Wolf) 135:14, 9. CZE 1 (Novaková, Stehnová, Brožková) 148:17, CZE 2 (Rufferová, Brožková, Dočkalová) 154:11, CZE 3 (Panchártková, Hrušková, Kovářová) 158:46, CZE 4 (Škodová, Křístková, Topinková) 168:55.

Pohár Adastu

I v letošním roce se běžel tradiční Pohár Adastu pořádaný pravidelně adamovským Spartakem, na kterém se schází běžci ze všech čtyřech moravských oblastí. Letošní ročník se konal 5.4. v obci Březina v prostoru závodu štafet Světového poháru, který vloni pořádaly všechny brněnské oddíly. Shromaždiště se nacházelo v požární zbrojnici, jejíž kapacita byla značně poddimenzovaná, tudíž většina oddílů zakotvila ve svých autobusech. To byl ostatně i náš případ.

Tratě byly postaveny na dvou různých mapách. Žactvo běželo na mapě Křtiny Model. Ano, to není překlep, jednalo se skutečně o ten miniaturní kus lesa, ve kterém běželi účastníci Světového poháru trénink. Asi je jich na skladu přece jen poněkud nadbytek. Zbytek kategorií šel na mapě Kulatý Dub. Teoreticky se jednalo o novou mapu, ale ve skutečnosti to byla mapa ze svěťáku, která byla na severu trochu "větší" (právě o prostor mapy Křtiny Model) a na jihu trochu krouhnutá. A aby to bylo ještě lepší, do slušivého grafického kabátku (stejného jako svůj výtvor Akátky) ji ohodil Adam Chromý, což bylo patrné hned, jelikož jeho logo Adamna orienteeringu je nepřehlédnutelné. Další perličkou bylo to, že v lese byly dva cíle. Jeden pro jednadvacítky a osmnáctky a druhý pro zbytek. Co se týče tratí, nejhezčí byly rozhodně tratě kategorií, které šly do prvního cíle, jelikož navštívily nám z druhé etapy oddíláku důvěrně známou důkladně rozvrtanou část lesa jižně od Březiny. Myslím, že byla škoda, že se tam nepodívaly i ostatní kategorie. Problém byl asi v tom, že se musela přebíhat silnice. Ostatní tratě byly také hezké, i přesto, že rozdíl v délce tratí H14 a H16 byl obludné téměř 3 kiláky. Bylo to tím, že H14 to kroutili (a dost důsledně) na Modelu a H16 měli volnější rozlet na Kulatém Dubu.

Ještě bych se na závěr zmínil o jedné zajímavé drobnosti. Pořadatelé totiž obstarali zajímavé stupně vítězů. Jednalo se o tři poměrně dost vysoké špalky, na které se ti nejmenší skoro ani nemohli vyšplhat. Příliš mnoho členů našeho oddílu ale takovéto starosti nemělo. Pokud vím, na špalek vystoupil pouze Kuba Zimmerman, který zase jako obvykle ulítl svým soupeřům o rozdíl třídy.

A nějaké to celkové zhodnocení? Hezký závod, obstojná organizace, vynikající konkurence. Jen mohlo být o několik málo stupňů tepleji...

Zelda

Výsledky: D10F 2. Chromá Kateřina; D16 3. Štěpánská Adéla; D35 3. Kabáthová Jitka; H14 1. Zimmermann Jakub, 2. Hájek; H21CL 2. Zřídkaveselý Libor.

MČR na dlouhé trati - Vracov

První letošní medaile jsou již rozdány. Tradičně prvním mistrovským závodem byla dlouhá trať, která se běžela 12. dubna ve fyzicky obzvlášť náročném terénu v lesích okolo Bzence.

Pořadatelé slibovali divácky atraktivní závod, čemuž také dostáli, protože shromaždiště bylo umístěno na otevřené vojenské střelnici. Diváci mohli pořadí závodníků sledovat také díky okruhovému systému jednotlivých tratí (většinou 4-5 okruhů).

Ještě před startem MČR proběhl oblastní žebříček, který měl pro mistrovství vytvořit diváckou kulisu. Bohužel se pořadatelé nevyvarovali chyb, a tak měla kategorie D21 špatně vytištěny popisy kontrol a byla zrušena (ale v oficiálních výsledcích se pak objevila). Od nás se nejvíce dařilo Kátě Chromé, holkám v D16 Hance, Marušce a Adélce a z kluků pak Štěpánovi (H12) a Adamovi (H18).

Po skončení oblastního žebříčku mohl začít mistrovský závod. Hlavní mužská kategorie měla hromadný start ve 12:00, ostatní pak po pěti minutách až do 12:25, kdy vyběhly dorostenky. Tratě byly velmi náročné. Pro muže 31km (směrný čas vítěze je podle pravidel 150 minut) a pro ženy 19,6km (100 minut).

A jak to vypadalo na trati? V H21 se po dvou okruzích dostal do čela Petr Losman (PHK) a díky svým běžeckým schopnostem již před sebe nikoho nepustil a zvítězil v čase 147:40. S více než čtyřminutovou ztrátou doběhl na druhém místě zlínský Michal Smola a třetí s další minutou ztráty Jaromír Švihovský (BOR). Zhusta se dlouho držel na dohled medailových pozic, ale ke konci se propadl na konečné 7. místo. Do první dvacítky se ještě vešel Palo na 18. místě. Závod dokončili i Prokůpek a Maroš.

V D21 hned od startu šla do vedení pardubická Marta Štěrbová a těsně před cílem měla čtyřminutový náskok, který se však díky chybě na předposlední kontrole zmenšil na pouhých 25 vteřin. Nakonec zvítězila v čase 118:08. Druhá doběhla Dana Brožková (SJC) a třetí brněnská Zdeča Stará.

V juniorských kategoriích se pak závod nesl v duchu soubojů mezi předem danými favority. V H20 to byli Tomáš Dlabaja (TZL) a Honza Procházka (PGP). Do posledního okruhu, který měli stejný, vbíhali společně. Nakonec o minutu zvítězil Tomáš Dlabaja, druhý skončil Honza Procházka a třetí s více než 5 minutovou ztrátou Zbyněk Štěrba (LPU). Na pěkném pátém místě skončil Martin Piják. V D20 se měl konat souboj Martina Dočkalová (LPU) a Michaela Przyczková (TRI). Ten nakonec jednoznačně vyzněl pro pardubickou závodnici, druhá Míša Przyczková ztrácela 8 minut. Třetí skončila další třinecká závodnice Iva Rufferová.

Obě dorostenecké kategorie byly poměrně otevřené a favorité se hledali těžko. V H18 nakonec stylem start-cíl zvítězil Honza Palas (SJC). Druhé a třetí místo obsadili zlínští Broňa Přybil a Jakub Háj. Na 15. místě doběhl Martin Stehlík a 23. Kuba Pracný. V D18 dovršila pardubickou nadvládu v dámských kategoriích Iveta Duchová, když v cílové rovince porazila Radku Dokoupilovou (VBM). Třetí skončila s Jana Bohunská (KRN) se ztrátou 2,5minuty.

  A pár postřehů na závěr:
 • Běželo se na mapách vytištěných na laserové tiskárně, takže kvalita nebyla zrovna nejlepší.
 • Nejhezčí tratě si užili účastníci souběžně probíhající Veteraniády, protože dostali nově vytištěnou mapu Duny velikosti A3.
 • Ohlasy na závod byly smíšené: Od velmi kladných, až po takové, které si stěžovaly na délku tratí, podobnost jednotlivých okruhů a nezájem o Veteraniádu, která probíhala souběžně s MČR.

Dejv

Výsledky: oblastní žebříček D10 1. Chromá Kateřina; D16 2. Rambousková Hana, 3. Stratilová Marie; H12 2. Zimmermann Štěpán; H18 1. Chromý Adam; MČR na DT D18 (13,8km) 1. Duchová Iveta (LPU) 90:25, 2. Dokoupilová Radka (VBM) 90:44, 3. Bohunská Jana (KRN) 93:14, 34. Kubějová Pavla 117:23; D21 (19,6km) 1. Štěrbová Marta (LPU) 118:08, 2. Brožková Dana (SJC) 118:33, 3. Stará Zdenka (TBM) 118:49, 20. Gebauerová Jana 152:55; H18 (19,7km) 1. Palas Jan (SJC) 106:10, 2. Přibyl Bronislav (TZL) 107:04, 3. Háj Jakub (TZL) 108:06, 13. Stehlík Martin 116:32, 21. Pracný Jakub 123:32; H20 (23,8km) 1. Dlabaja Tomáš (TZL) 119:17, 2. Procházka Jan (PGP) 120:45, 3. Štěrba Zbyněk 126:27, 5. Piják Martin 128:06; H21 (31,8km) 1. Losman Petr (PHK) 147:40, 2. Smole Michal (TZL) 152:42, 3. Švihovský Jaromír (BOR) 153:11, 7. Zřídkaveselý Libor 161:31, 18. Bukovác Palo 180:41, 22. Prokop Petr 182:48, 29. Bukovác Maroš 196:01.

Velikonoční soustředění 2003 - Doksy

Již třetím rokem jsme se rozhodli strávit Velikonoce smysluplnou činností - trénováním a tentokrát ve skalách. Vzhledem k tomu, že zpočátku bylo málo aut a později zase málo řidičů, vyrazila naše dvacetičlenná skupina vlakem. Po čtyřech a půl hodinách sezení ve vlaku, jsme se na trénování dokonce i těšili. Po ubytovací ceremonii s Béďou a rozčlenění do elitních skupin se začalo běhat. První trénink - krátké postupy v hustníku - měl start na nejvyšším kopci v okolí. Některým postupům v opravdu hustém hustníku jsme se s Péťou vtipné vyhly. Byl to fakt hustej trénink. Večer jsme strávili hrou na "mimina". Opět si Pardubice uvědomili, že Brno rozum nedostane nikdy. Druhý den dopoledne jsme běžely zase pospolu, tentokrát právem. Paměťová sudá-lichá se po jednom běhat nedá. Paměť občas vynechala, a tak jsme se všechny dvojice vykoupali v největší bažině v okolí. Odpoledne jsme kroužili ve skalách. Někteří více, jiní méně a všichni s "emitkama" (Petra tu svou přemluvila, aby nefungovala, ale mě se to nepovedlo). Večer jsme probírali postupy v restauračním zařízení u Týfy (desítka za jedenáct, dvanáctka za třináct). Ještě, že jsme měli co probírat...

Sobota byla skvělá, odpoledne bylo volno. Po náročném dopoledni, kdy jsme pořád něco věšeli a sbírali, šli někteří na hrad Houska a jiní do Doks. Po společensky stráveném večeru jsme ulehli k spánku a doteď nikdo neví, jestli se Mlynko vrátil tak pozdě z večeře, nebo odešel tak brzo na snídani, ale nikdo jsme ho neviděli (už ho asi nebavilo poslouchat práskání dveří Dočkyny a Jarýna). Ale kdo ví?...

V neděli jsme byli přiřazeni do elitní skupiny za Zbynďou a spolem. A vyrazili jsme na dva společné tréninky, nejdřív jsme si vyzkoušeli první úseky štafet a odpoledne, jak se běhá na vrstevnicové mapě mezi skálami. Večer jsme si báječně užili místní diskotéku. (Zbynďa pije švestkový Berentzen, Aleš Jirásek jenom tekilu, Karlos nikdy netancuje, ale Libor ano!). V pondělí jsme přes zadek moc nedostali a na programu byly jak jinak štafety. Výsledky jako obvykle: radostný Béďa oznamoval, kdo všechno je disk a my ostatní jsme balili a hurá domů. Teď sedíme a potíme se ve vlaku, ale už to máme za pár. Tak se snad za rok na Velikonoce potkáme, vy jedni lenoši!!!!

Penguin a Péťa

Výsledky pondělních štafet:
  I. úsek            II. úsek              III. úsek
1. Třasák      45,20 16. Rousková     29,54  7. 75,14 Zřídkaveselý   50,59  2. 126,13
2. Jiráčková     44,06 11. Kiacová     32,21  9. 76,27 Ehl        54,40  3. 131,07
3. Fukátková     39,10  3. Havlíčková    37,50 21. 77,00 Vávra       56,20  4. 133,20
4. Škodová Z.    60,17 24. Dočkalová J.   42,26 26. 102,43 Pachner      56,28  6. 159,11
5. Urbaník      46,12 21. Čermák J.    38,49 23. 105,01 Podrábský     59,21 12. 144,22
6. Klimplová Z.   45,00 12. Juračková st  27,10  5. 72,10 Škoda O.     64,31 18. 136,41
7. Navrkalová    45,20 17. Kroupa      27,07  4. 72,27 Svoboda      66,48 21. 139,15
8. Klimplová L.   39,40  6. Hovorka L.    32,36 11. 72,16 Juračka      67,08 22. 139,24
9. Bolech J.     45,20 18. Bolechová    33,23 12. 78,43 Lenner      79,32 25. 158,15
  Hermanová Z.   45,07  D  Rajnošek     24,16  1. 69,23 Bolech F.     56,53  8. 126,21 D
  Krčálová     39,08  2. Mikeš      30,58  D  70,06 Pracný      56,25  5. 126,31 D
  Hájek       37,05  D  Pospíšek     28,01  6. 65,06 Stehlík      62,22 15. 127,28 D
  Nesvadbová    42,00  8. Kaštánek     27,60  D  69,36 Crha       58,56 11. 128,32 D
  Škoda P.     41,24  7. Roženková    37,56  D  79,20 Štěrba      50,30  1. 129,59 D
  Gebauerová    39,38  5. Král       30,02  D  69,40 Dočkalová M.   61,15 14. 130,55 D
  Mrštíková     45,11 15. Vilnerová    31,51  8. 77,02 Jiráček      55,01  D 132,03 D
  Podrábská     39,56  D  Fléglová     36,44  D  76,40 Udržal      56,29  7. 133,09 D
  Dokoupilová    39,13  4. Prchlíková    35,32  D  76,45 Jirásek      57,00  9. 133,45 D
  Bořil       37,13  D  Zimermann    24,27  2. 61,40 Kopecký      75,13 24. 136,53 D
  Čermáková P.   45,20  D  Svoboda A.    26,42  3. 72,02 Novák       65,26 20. 137,28 D
  Juračková ml.   44,17  D  Knapová J.    28,31  D  72,48 Škodová P.    64,41  D 137,29 D
  Perner      42,56  D  Lennerová    33,31 13. 76,27 Fukátko P.    62,46 17. 139,13 D
  Kočí       42,04  9. Klumpárová    36,01  D  78,05 Kaplan      62,37 16. 140,42 D
  Bravený      37,40  1. Čermák P.    38,47  D  76,27 Haas       68,14 23. 144,41 D
  Hojsák      37,38  D  Lišková     38,40 22. 76,18 Herman      68,24  D 144,42 D
  Škoda J.     46,06 20. Dobrkovská    37,04 19. 83,10 Rázek       62,12  D 145,22 D
  Zemanová     49,44  D  Dědic      34,42 15. 84,26 Poloprutský    61,05 13. 145,31 D
  Komínková     42,19 10. Bernátová    42,21  D  84,40 Mlynárik     65,19 19. 149,59 D
  Roudný      45,02 13. Roudná E.    40,20 25. 85,22 Šurgan      65,20  D 150,42 D
  Palátová     45,25 19. Marešová M.   39,10 24. 84,35 Petr       66,08  D 150,43 D
  Petrová      42,14  D  Hermanová D.   36,50 16. 79,04 Fiala       72,18  D 151,22 D
  Duchová      45,05 14. Nádvorníková   34,29 14. 79,33 Vitula      72,49  D 152,22 D
  Lulay       46,30 22. Hurda      37,48 20. 84,18 Farář V.     68,15  D 152,33 D
  Zelinka      47,10 23. Nykodým     36,55 17. 84,05 Farář J.     73,15  D 157,20 D
  Veselská     70,35 25. Weisbauerová   37,02 18. 107,37 Hovorka J.    58,55 10. 166,32 D
  Přinda      42,56  D  Kafka      32,34 10. 75,30 Harazin      x     x   D

Testy SCM

Ve čtvrtek 24. dubna se uskutečnily testy na Rosničce. Na naší oblíbené dráze, která spíše připomíná tankodrom se běžela trojka a pětka. Účast byla docela slušná a i dosažené časy patřili mezi lepší. Na trojce s přehledem zvítězil Kuba Zimmermann, který rychle rozběhnuté tempo dokázal udržet po celou trať. Na pětce to zpočátku vypadalo na souboj mezi Prokůpkem a Martinem, na třetím kilometru však prokůpek nepatrně zrychlil a martinovi utekl. O dráze následoval mapový test ve kterém se jako nejtěžší ukázal odhad vzdálenosti. Podrobné výsledky testů naleznete na stránkách SCM.

Zhusta

Výsledky: 3 000m - 1. Zimmermann Jakub 10,28, 2. Pospíšek Marek 11,20, 3. Bravený Adam 11,26, 4. Hájek Daniel 11,43, 7. Zelinka Jiří 12,14, 8. Štěpánská Adéla 12,34, 10. Kabáthová Eva 12,48, 11. Rambousková Hana 13,20, 14. Hýblová Lenka 13,26, 15. Stratilová Marie 14,10; 5 000m - 1. Prokop Petr 16,55, 2. Stehlík Martin 17,23, 3. Jánský Petr 18,43, 6. Pracný Jakub 19:03; Mapové testy - 1. Stehlík Martin 42,5, 2. Stratilová Marie 42,0, Zelinka Jiří 42,0, 4. Zimmermann Jakub 41,5, 5. Štěpánská Adéla 40,5, 7. Hájek Daniel 38,0, Pracný Jakub 38,0, 9. Rambousková Hana 37,5, 10. Jánský Petr 36,0, 11. Dědic Filip 35,5, 14. Kabáthová Eva 34,5, 17. Hýblová Lenka 24,5.

Záblesky

 • Oddílové elasťáky jsou ještě k dispozici - velikost S, M, L, XL. Pokud tedy máte zájem přihlaste se u Zhusty. Cena je 600,- Kč. Doobjednávka již přišla.
 • OB a akademici. V letošním roce mají vysokoškláci opět několik svých závodů. V úterý 8. 4. se v Babicích běží moravské oblastní přebory, ve středu 16. 4. pak v Jílovém u Prahy české oblastky, akademické M ČR je pak v Ostravě 5. - 6. května (zkrácená trať, klasika).
 • M ČR v rogainingu (scorelauf na 12 nebo 24 hodin). Letošní otevřené M ČR se koná ve dnech 28. - 30. 6. 2003 v Sedloňově v Orlických horách (pořádá VAM). Bližší informace najdete na http://www.webpark.cz/rogaining/, přihlášky jsou do 31. 5.
 • Byly otevřeny stránky (http://www.golden-o-tour.cz/) Golden Orienteering Tour 2003 - série letos obsahuje Šumperského divočáka, Botas cup, HSH Interkompas, Silesii a Cenu východních Čech.
 • V Itálii začíná o víkendu první sérií letošní Světový pohár v MTBO. V sobotu se jede v Castel di Guido krátká trať, v neděli pak ve stejném místě (asi 50 km od Říma) jede klasika. Českou republiku budou reprezentovat 4 ženy (Jakoubová, Hrdinová, La Carbonara, Chmelíková) a 6 mužů (Mach, Procházka, Podrábský, Tihon, Kubín a Linhart). Zatímco v ženách je to asi to nejlepší co mají naši bikeři k dispozici, v mužích se objevuje celá řada nových a staronových tváří, když z naší stříbrné štafety z loňského MS chybí Rygl a Strejček a navíc není jasné, zda bude startovat nemocný Mach. V posledním ročníku SP (v roce 2002) vyhráli Němka Abtje Bornhak a Fin Mika Tervala, oba budou patřit k favoritům i v letošním roce, jim jistě budou konkurovat Francouci, naši závodníci, ale i celá řada výborných závodníků z dalších zemí.
 • Soutěžní komise ČSOB dokončila kalendář na rok 2004, vedle závodu žebříčku A = Continental cupu bude náš oddíl pořádat i Podzimní oblastní žebříček.

Časopis orientačních běžců klubu ZBM
Šéfredaktor: David Kabáth
Na vydání tohoto čísla se podíleli:
David Kabáth, Libor Zřídkaveselý, Jiří Zelinka, Radka Dokoupilová, Petra Navrkalová
Toto číslo vyšlo 25. dubna 2003 - v tištěné podobě