ePolaris - 1/2004

Převzato z papírového vydání časopisu Polaris, při rozdílných tvrzením či údajích platí papírový Polaris. Některé části časopisu byly z různých důvodů vyjmuty.

Od čísla k číslu

Těsně před Vánocemi proběhlo tradiční soustředění ve Skleném * o štědrém dnu jsme se sešli při běhu na Babu * druhý svátek vánoční pokračoval BBP závodem v Syrovicích * šťastný nový rok 2004 * 11. ledna jsme se zúčastnili druhého ročníku Adamna Cupu * o týden později proběhl další závod BBP v Křenovicích

Úvodem

S novým rokem se opět více příblížila další orienťácká sezóna. LOBy sice nikdo z nás moc nejezdí, ale první OB či MTBO závody jsou již za dveřmi. S tím souvisí i náplň tohoto první číslo Polarisu. Najdete zde snad vše potřebné o programu oddílu v roce 2004. Jaké a kdy se mají zaplatit oddílové příspěvky. Všechny pokyny k organizaci oddílu si prosím řádně přečtěte, ať ulehčíte práci těm, kteří se o fungování všeho potřebného starají.

Vás, kteří jste v loňském roce více poznali krásy MTBO, bych chtěl poprosit, abyste kontaktovali Ivana Sladkého a domluvili si s ním registraci, a vše potřebné, neboť on je osobou, která u nás v loňském roce rozběhla sekci bikerů. Věřím, že počet bikerů bude růst, ale na druhou stranu to snad nebude až příliš na úkor klasického OB.

Ti z vás, kteří máte zájem podílet se na práci nutné pro chod oddílu, přihlaste se a pomozte tak, při řízení oddílové činnosti. Věřte, že práce je mnoho a je rozsáhlá, a že pro dobré fungování oddílu je třeba více lidí, kteří mají chuť něco pro svůj oddíl udělat.

Přeji vám všem do nového roku 2004 hodně zdraví, spokojenosti, radosti z OB a úspěchů v osobním životě. Oddílu přeji, aby fungoval alespoň stejně dobře jako v loňském roce a nejépe ještě o něco lépe.

Zhusta

Soustředění ve Skleném

Po roce bez jednoho dne jsme opět vyrazili na tradiční soustředění do Skleného. Sraz byl ve čtvrtek na hlavním nádraží. Sešlo se nás něco málo pod dvacet, což je myslím slušný počet. První past letošního soustředění byla už na nádraží. Na našem nástupišti totiž stály dva vlaky jedoucí opačnými směry. Nám se naštěstí podařilo nastoupit do správného, ale ještě před Kr. Polem proběhlo po uličce pár ňoumů, kterým se podařilo nastoupit do druhýho vlaku. Druhou pastí byla nečekaná asi půlhodinová pauza, takže to začalo vypadat na cestu ze Žďáru až do Sklenýho pěšky, protože na bus jsme měli asi jen dvacetiminutovou rezervu. To se ale díky Bořkovi, kterej už čekal ve Žďáru a asi nějakým zázrakem překecal řidiče, nevyplnilo a autobus jsme stihli. Po krátké cestě jsme se dostali do Skleného, kde jsme bohužel nepotkali o moc víc sněhu než o něco níž ve Ždáru, takže to na nějaký moc velký lyžování nevypadalo. Na ubytovně nás čekalo příjemné překvapení ve formě vyhřívané podlahy a vyměněných židlí a stolů v jídelně. Po ubytování na pokojích jsme vyrazili na krátký výklus na Tři Studně a zpátky. Večer pak ještě proběhla módní přehlídka skupiny Olaf&Otri, za kterou si od Zhusty vysloužili přezdívku "Teplé golfské proudy" a sledování videa na Zhustově novým notebooku.

V pátek ráno nás čekalo rozhodnutí, jestli půjdeme lyžovat nebo běhat. Byl jsem to lehce omrknout a našel jednu asi 200m dlouhou závěj a když jsem to pak ostatním řekl, tak byli nadšení. Po lyžování už tak nadšení nebyli (kromě Olafa) - lyžovali jsme na těch 200 metrech tam a zpátky, Hans zničil vázání, takže vlastně ani nebylo proč jásat.

Po obědě nás čekala další fáze, kterou pro většinu bylo běhání. Jen pár nadšenců se vydalo lyžovat. Běžci měli cíle Fryšavský kopec a Žákova hora. Všichni se vraceli v několika skupinkách už za tmy. Následovala sprcha a odchod na Tři Studně. Tam jsme se po večeři rozdělili na dvě skupiny - pro další fázi (hospodu) a proti.

Sobotní vstávání tak bylo pro někoho krušnější, ale na nohy se postavili všichni (aspoň na chvíli). Pro mě byla snídaně bohužel poslední příjemnou věcí dne. Po snídani mě chytla chřipka a už se nepustila. Všichni ostatní vyrazili dopoledne běhat (myslím, že jen Olaf šel ještě šoupat lyže po trávě). Vytvořily se dvojice a šla se sudá-lichá. To je tak poslední věc, kterou si ze soustředění pamatuju, protože jsem večer odjel domů, takže zbytek už jen tak z doslechu:

 • odpoledne se šlo taky běhat
 • proběhly oddílové Vánoce, kde se ujaly šlágry "Boba a Toma"
 • večer se šlo opět do hospody, ale tentokrát se to trochu přepísklo a většina došla až v pozdních nočních (brzkých raních hodinách)
 • další den už lyžovat nešel nikdo
 • cesta domů už proběhla v pohodě
 • chyběla zábava na dlouhé zimní večery

Dejv

4. závod BBP - Syrovice

Na Štěpána se sešlo v Syrovicích spousta běžců, aby si na tradičním (pro mě třeba však prvním) Štěpánském běhu vyzkoušeli, jak se běhá bezprostředně po Vánocích. Okruh je dlouhý 4,7km (muži 2x - 9,4km) a po průběhu vinicemi a poli jsou jeho nejzajímavější částí schody ke kostelu v samotném závěru, které zvládnou dost potrápit! Jak jsem se dozvěděl, syrovický závod bez sněhu snad nikdo nepamatuje, takže letošní ročník byl obrovskou změnou, což se také radikálně projevilo ve výsledných časech oproti loňsku.

Na kratší trati zvítězil s velkým náskokem Lukáš Plachý z ARC Brno. Na 12. místě skončil Martin a pro slušné 18. místo si, poprvé po dlouhé zdravotní pauze zatím jen na kratší trati, doběhl Dejv. Zelda potvrdil svůj nezadržitelný výkonnostní růst a na celkově 31. místě svůj loňský čas vylepšil o více než dvě a půl minuty. Jeho soupeři se v příští sezóně určitě mají čeho obávat! V ženách si pro 8. místo doběhla Bára a pro 11. Janča. Jen jediné místo za bednou ve veteránkách tentokrát skončila Jitka, která pravidelně jistí nejhůře třetí místo. Na 9. a 10. místě doběhly naprosto nečekaně spolu Adélka s Evou.

Poté se celý doběhnuvší oddílový fanklub přesunul nad schody, aby si vychutnal trápení svých tvrdě bojujících zástupců na delší trati. Výborně zaběhl Zhusta, za 6. místo se určitě nemusí stydět. Napínavým zpestřením závodu se opět stal urputný souboj bratrů Liščínských. Tomas ale nenechal nic náhodě. Pokud to zopakuje i v Křenovicích, má od Zhusty slíbený dort! Pro 115. místo si chvíli za mým taťkou doběhl Aleš. Ve veteránech 39. doběhl Vašek, ale jako jediný s nalezenou vratnou flaškou od piva!

Všichni jsme se určitě snažili a příště zaběhneme ještě líp (možná :)!

Martin

Výsledky: 4,8km 1. Raichl Jaroslav (ARC Brno) 15:07, 2. Plachý Lukáš (UNI Brno) 15:27, 3. Kubalák Jiří (ACP Junior Brno) 15:42, 12. Stehlík Martin 16:37, 18. Kabáth David 17:10, 31. Zelinka Jiří 18:10, 47. Reinerová Barbara 19:13, 60. Gebauerová Jana 20:32, 65. Kabáthová Jitka 21:22, 68. Štěpánská Adéla 21:38, 69. Kabáthová Eva 21:38, 103. Šmídová Eva 27:48; 9,5km 1. Macho Aleš (UNI Brno) 30:14, 2. Orálek Daniel (Moravská Slávia) 30:25, 3. Kotyza Petr (UNI Brno) 30:32, 6. Zřídkaveselý Libor 31:08, 115. Humlíček Aleš 41:05, 142. Štěpánský Václav 43:23.

5. závod BBP - Křenovice

Po třech týdnech jsme se opět nedočkavě vydali změřit síly s atlety a triatlonisty na další dílBBP do Křenovic. Jeli jsme na několik částí, převážně auty. Z Líšně to byl celý Kabáthovic klan, dále pak Hájkovi, Stehlíkovi (se Zeldou na palubě), Štěpánští a nakonec i Zhustův modrý forman s Otrim a Olafem, kteří si ještě navíc nabalili dvě baby. Jednou z nich byla samozřejmě Bára a druhou možná další potencionální orienťačka (když Otri zapracujeJ). Nesmíme taky zapomenout na Evu Šmídovou, která to měla z domu, co by do pedálů šlápnul.

A co na nás měli pořadatelé připraveno? Pro dorostence, dorostenky a ženy to bylo 6,7 km a pro muže 12,4 km a všechno na pořádné placce, což nám mělo vyhovovat asi nejmíň. No, co naplat. První se do boje po stasrtovním výstřelu z děla pustili závodníci na sedmikilometrové trati. Dopředu se hned vrhli Jarda Raichl s Lukášem Plachým a začali udávat tempo. První dva kilometry OK, pak za to Jarda Raichl vzal a trhnul to. Do pronásledování se vydal Lukáš Plachý a Martin (prozatimní 3.-4. místo), Dejv tuhnul a byl rád, že si ještě dokáže spočítat prsty na rukách a spokojuje se s 12.-15. místem. Pak se vytvořila větší mezera, za kterou statečně bojovali Dan, Zelda s Bárou a o další kousek dál Evča s Adélkou a Jitkou. Mezitím jsme opět uběhli nějaký ten kilometr a začíná závěrečné mírné stoupání k cíli. Martin si dobíhá pro své nejlepší letošní umístění, 6. místo. Dejv končí na 12. místě. Po dvou minutách následoval Dan na 29. místě, pak souboj Zeldy s Bárou o 33. místo a tradiční boj Adélky a Evičky těsně před cílem, které si doběhly pro 47. resp. 49. místo. Nesmím zapomenout na Jitku, která si doběhla pro 3. místo ve veteránské kategorii. Eva doběhla na 117. místě.

Poté následoval závod na dvojnásobné trati, kde jsme měli hned několikanásobné zastoupení: Olaf, Otri, Vašek a Martinův táta. Start proběhl opět za výstřelu z děla a do čela se hned vrhl největší favorit závodu Filip Ospalý. Poměrně zdárně mu sekundoval Aleš Macho. Počasí se mezitím umoudřilo, a tak čekání na první závodníky nebylo moc dlouhé. Jako první se v cílové rovince objevil Filip Ospalý a potvrdil tak roli favorita. Něco přes deset sekund za sebou nechal Aleše Macha (ten si prý ještě před závodem "kopnul" rozklusově poloviční trať). Z našich podle očekávání nejvíc zabodoval Olaf na pěkném 11. místě. Spestřením byl souboj Tomase se Zdenálem, když měl Tomas od Zhusty vypsanou prémii za poražení Zdenála - dort. To se bohužel nepodařilo, a tak asi prémie zůstává do některého z dalších závodů (sakra chlapi, přístě se musíte domluvitJ). Docela slušně taky zaběhnul Otri na 46. místě, pan Stehlík byl pak 117. Vašek závod dokončil na 170. místě.

Následovalo ještě vyhlášení výsledků, na kterém jsme zatleskali Jitce, a pak už hurá domů.

Dejv

Výsledky: 6,7km 1. Raichl Jaroslav (ARC Brno) 20:45, 2. Pospíchal Vladimír (Rájec-Jestřebí) 21:06, 3. Plachý Lukáš (Uni Brno) 21:10, 6. Stehlík Martin 21:54, 12. Kabáth David 22:37, 29. Hájek Daniel 24:42, 33. Zelinka Jiří 25:25, 34. Reinerová Barbara 25:26, 47. Štěpánská Adéla 27:08, 49. Kabáthová Eva 27:09, 57. Kabáthová Jitka 27:55, 95. Šmídová Eva 37:21; 12,4km 1. Ospalý Filip (Olympo Team) 37:47, 2. Macho Aleš (UNI Brno) 37:59, 3. Orálek Daniel (Moravská Slávia) 38:21, 11. Dlabaja Tomáš 39:50, 46. Otrusina Jiří 45:29, 117. Stehlík Petr 51:36, 170. Štěpánský Václav 56:37.

Valná hromada ZBM

Vzhledem k počtu účastníků Valné hromady v loňském roce se letošní VH neuskuteční v klasickém lednovém termínu, ale stejně jako loni na podzim na oddílovém přeboru provedeme zhodnocení roku a plán na rok 2005. Účast by na takové VH byla malá a nic důležitého by se stejně nevyřešilo. Ve fungování oddílu se pro rok 2004 nic nemění. Všechny podrobnější informace k fungování oddílu v letošním roce naleznete na stránkách tohoto čísla Polarisu. převratného se ve fungování našeho oddílu nezměnilo.

Organizace oddílu ZBM v roce 2004

předseda oddílu:Libor Zřídkaveselý
místopředseda oddílu:Jan Pracný
výbor oddílu:Jaroslav Koča, Ladislav Svoboda a Václav Štěpánský
hospodář:Lenka Pracná
přihlášky:Aleš a Katka Humlíčkovi
trenéři:Jana Chamonikolasová, Jitka Kabáthová, Eva Kadlecová, Václav Štěpánský a Libor Zřídkaveselý
MTBO:Ivan Sladký
skladník:Jaroslav Koča
organizace ŽA:L. Zřídkaveselý - koordinace a technická část závodu, V. Štěpánský - ředitel, J. Skřička - stavba tratí, J. Kabáthová - přihlášky, R. Pátek - intrernet a výsledky, J. Urválek - hlavní rozhodčí.
vydávání oddílového časopisu Polaris:David Kabáth
správa oddílových stránek:Libor Zřídkaveselý, Richard Pátek

Oddílové příspěvky, přihlášku na závody, zálohy:

Je potřeba je zaplatit nejpozději do 29. února. Současně se zaplacením příspěvků je třeba odevzdat přihlášku na závody a zaplatit příslušnou částku spoluúčasti a zálohu za závody. Vyučtování loňského roku je přílohou tohoto Polarisu (papírové verze).

Oddílové informace:

Budou šířeny obdobným způsobem jako v loňském roce. Tedy 10 x ročně výjde oddílový časopis Polaris, ve kterém naleznete informace na řádově jeden až jeden a půl měsíce dopředu + další články o proběhnutých akcích i o dalších aktvitách oddílu. Plán oddílových akcí dále naleznete na oddílových stránkách http://zhusta.sky.cz.

Přihlašování na závody:

Bude probíhat obdobným způsobem jako v loňském. Kdo odevzdá přihlášku, bude mu automaticky vyplněna na internetu, kdo ji neodevzdá a pouze zaplatí příspěvky, bude si sám muset vyplňovat přihlášky přes internetové stránky. Přihlašování na závody má na starost Aleš Humlíček. Pokud tedy nejste přihlášeni, je třeba se přihlásit do termínu, který bude uveden u závodu v časopise nebo na internetu. Pokud Vám nefunguje vaše přístupové jméno a heslo do naší oddílové sekce, kontaktujte Richarda Pátka, který vám tyto údaje poskytne.

V krajní nouzi pak můžete využít některé z telefonnch linek.

Přihlašování na soustředění:

Většina soustředění je určena všem členům oddílu. U informací o soustředění je vždy uvedeno, komu je třeba se přihlásit. Tomu tedy směřujte pokud možno včas své přihlášky způsobem, který je u informací vždy uveden.

Vedoucí na závodech:

Pokud budete určeni jako vedoucí na závodech, proveďte prosím následující úkony:

 • Vyzvedněte si u Aleše kopii přihlášky společně s kopií rozpisu a tedy místem kam je třeba dorazit.
 • U Lenky Pracné si vyzvedněte kopii dokladu o zaplacení nebo peníze, když se jedná o oblastní žebříček + pokud se jede autobusem, doklad o objednání autobusu.
 • Na závodech odprezentujte oddíl, zaznamenejte do kopie přihlášky ty, kteří se závodu nezúčastnili. Při dopravě autobusem na dva dny nezapomeňte zjistit, kde je ubytování a zejména, kde je ubytován řidič autobusu (u pořadatelů vyžadujte plánek jeho ubytování).
 • Po závodech doneste doklady k Pracným a proveďte vyučtování peněz.

Organizace tréninků:

Bude probíhat stejně jako v minulých letech. Pokud budete osloveni - Zhustou. Dostanete obálku ve které naleznete podrobné pokyny, jak připravit trénink a podle těchto pokynů prosím postupujte co nejpečlivěji.

Organizace závodů:

Jsou známi hlavní funkcionáři závodu (ředitel, hlavní rozhodčí a stavitel tratí). Ti vědí, co mají dělat a všichni ostatní by jim měli, zejména v závěrečné přípravě, pomoci. Systém bude následující. V časopise se objeví předběžné rozdělení pořadatelských činnost a je třeba, aby jste si řádně přečetli, co se od vás očekává a pokud se pořádání nemůžete zúčastnit, aby jste se včas omluvili vždy uvedené zodpovědné osobě. Schůzka všech pořadatelů by měla proběhnout ještě před začátkem května. Závody pak pořádáme začátkem června.

Ostatní:

Náš oddíl má již poměrně dostatečné množství oddílových věcí. Svoji sounáležitost k oddílu byste měli vyjadřovat také tím, že závodíte v oddílových dresech, pokud jdete na stupně vítězů, jdete v oddílovém overalu nebo tričku. Máte možnost si kdykoliv u Zhusty vyzvednout oddílovou čelenku nebo koupit oddílové tričko za cenu 50,- Kč. V současné době jsme opět objednali další dresy a elasťáky. Pokud tedy máte zájem, můžete si tyto věci zakoupit u Zhusty až budou dodány výrobci.

Zhusta

Plán činnosti na rok 2004

Tréninkové skupiny

 1. Začátečníci (Eva Kadlecová, Jitka Kabáthová)
 2. Žactvo (Eva Kadlecová, Jitka Kabáthová)
 3. Dorost, junioři a dospělí (Libor Zřídkaveselý)
Ostatní se připravují individuálně.

Společná příprava

 • tělocvičny: v době od 1. 10. 2003 do 4. 4. 2004 má oddíl k dispozici 3x týdně tělocvičnu
 • běžecké tréninky: v zimě společné běžecké tréninky podle rozpisu, po 31. 3. 2004 běžecké tréninky podle letního modelu přípravy - rozpis bude vydán koncem února
 • mapové tréninky: od listopadu 2003 do března 2004 1x za 14 dní v sobotu, od 7. 4. 2004 každou středu pravidelné mapové tréninky v okolí Brna
 • MTBO tréninky: duben až říjen vždy v úterý v 16.00, sraz v Lužánkách u DDM.
 • soustředění:
  	13. - 15. 2.		běžecké a mapové soustředění (Bzenec)
  	29. 2. - 5. 3. (jarní prázdniny)	lyžařské soustředění (Špindlerův Mlýn)
  	8. - 12. 4. (velikonoce)	mapové soustředění (Proseč)
  	29. 4. - 2. 5.		mapové soustředění (Suchý u Boskovic)
  	červenec		letní tábor pro žactvo (?)
  	28. 7. - 9. 8.		mapové soustředění (Švýcarsko)
  	16. - 22. 8.		běžecké a mapové soustředění (Jeseníky)
  	17. - 19. 9.		mapové soustředění oblastní výběr (Ruprechtov)
  	16. - 19. 12		lyžařské soustředění (Sklené)
  

Účast na závodech

 • podle nominací na ME dorostu, MSJ, MS (OB i MTBO), akademické MS
 • Mistrovství ČR v OB i MTBO
 • žebříček A, žebříček B-Morava v OB i MTBO
 • oblastní mistrovství jednotlivců a štafet
 • Brněnský oblastní žebříček
 • přípravné závody
 • vícedenní prázdninové závody

Pořádání závodů

 • 11. 1. - Brněnská zimní liga - Vinohrady
 • 8. 2. - Brněnská zimní liga - Žabovřesky
 • 14. 3. - Brněnská zimní liga - Stránská skála
 • 5. 6. - Continental cup, Silva cup, žebříček A i B (klasická trať) - Moravské Kninice
 • 15. 10. - Mistrovství Brna v supersprintu - Stránská skála
 • 17. 10. - Zhusta cup - Brněnská přehrada
 • 6. a 7. 11. - Oddílový přebor - Suchý u Boskovic

Vydávání map

 • Stránská skála, Žabovřesky - mapy pro ligu škol a tréninky (A. Chromý, J. Pracný, J. Zelinka)
 • Obora, Pod Tisůvkou - mapy pro Continental cup (R. Čech, R. Kheil)

Ekonomické zabezpečení

Vyrovnaný rozpočet ve výši 600 tis. Kč.

Organizační zabezpečení

Předseda: Libor Zřídkaveselý; hospodář: Lenka Pracná, přihlášky: Aleš Humlíček, MTBO: Ivan Sladký.

Časopis Orientační běh a O-sport

O-sport - European magazine of orienteering activities - anglicky - cena předplatného 600,- Kč.

 • reportáže z celého světa
 • analýzy, rozbory postupů
 • rozhovory s orienťáckými celebritami
 • informace naleznete na www.orient-sport.com

Přihlášky společně s penězi u Zhusty do 20.ledna 2004.

Orientační běh - časopis orientačních sportů - česky - cena předplatného 300,- Kč.

 • reportáže z domácí i zahraniční scény v OB, LOB a MTBO
 • zprávy o Radiovém orientačním běhu a České asociace rogaingu a horského orientačního běhu
 • rozhovory, soutěže, metodika a řada dalších informací o dění v OB

Přihlášky společně s penězi u Zhusty do 20.ledna 2004.

Za výsledky v roce 2003 jej od oddílu mají objednán:
Adam Chromý, Štěpán Zimmermann, Eva a Jitka Kabátová, Adéla Štěpánská, Martin Piják, Lukáš Barták, Jana Gebauerová, Peter Mlynárík.

Záblesky

 • 17. 1. v 15:00 si řekli své ano Mária PODHÁJSKÁ a Peter MLYNÁRIK. Přejeme jim šťastnou cestu jejich společným životem.
 • Vyšlo poslední číslo časopisu Orientační běh za rok 2003. A co v něm najdete? Určitě budou spokojeni ti, co volají po původních materiálech. Pasi Ikonen poskytl na konci listopadu redaktorům časopisu ekluzivní rozhovor a některé z jeho názorů jsou velmi zajímavé. Určitě se hodně nového dozvíte z názorů trenérů reprezentace Toma Nováka a Radka Novotného, Radek do tohoto čísla přispěl velmi mnoho, velmi pěkný je i jeho článek v rubrice metodika (tam pokračuje seriál o mapových trénincích i cvicích v tělocvičně). Pokračuje rozbor postupů z letošního M ČR na klasice, zajímavý je i rozbor postupů na M ČR v horském OB. A dost místa se tentokrát dostalo na názory čtenářů. Vedle tradičních rubrik (střípky, soutěž, zprávy ze Strahova, AROB) se dočtete, co vše čeká lyžařský OB v této sezóně. Předplatitelé si jej mohou vyzvednout u Zhusty.
 • Česká republika kandiduje na pořádání MS v OB. Předsednictvo ČSOB rozhodlo, že do konce ledna bude zaslána IOF kandidatura na pořádání hlavní světové soutěže v orientačním běhu v roce 2008 resp. 2009. Centrem MS by měla být Olomouc, dějištěm pak lesní komplexy do 30 km od Olomouce, které dosud nebyly pro OB využity (vojenské újezdy Dědice a Libava). Termín v roce 2008 se přizpůsobí OH v Pekingu (ty jsou po celý srpen, takže přichází do úvahy termín na začátku července nebo v polovině září), v roce 2009 pak na počátku srpna. V plánovaném organizačním výboru jsou Robert Zdráhal, Jan Skřička, Petr Klimpl, Ivan Matějů, Petr Hranička, Marek Petřivalský. O dějišti MS rozhodne kongres IOF v září ve Švédsku, soupeřem ČR podle neoficiálních zpráv budou pro rok 2008 Maďaři a pro rok 2009 vedle Maďarů i Norové.
 • Na M ČR na krátké trati v LOB se bojovalo stejně jako před dvěma týdny o mistrovské tituly. V mužích vyhrál Lauerman (OK Jihlava) s více než minutovým náskokem před Lubomírem Tomečkem (VRB), Ondra Vodrážka (VPM) na 3. místě již ztrácel přes 2 minuty. V ženách byl náskok Chudíkové (také OK Jihlava) ještě výraznější - 2:39 min. před stříbrnou Evou Böhmovou (VLI), třetí skončila Helena Randáková (VRL).
 • M ČR LOB štafet se jelo v Harrachově ve stejném terénu jako šampionát na krátké trati. Pro titul si dojela s překvapivě výrazným náskokem štafeta OK Jihlava. A to s ženou na 1. úseku! Naše nejlepší závodnice Chudíková na 1. úseku ukázala vynikající formu a s výjimkou Klecha vyškolila zbývající třicítku mužů, když dojela na 2. místě. Pro dvojici Venhoda, Lauerman to pak byl už jasný závod. Náskok před dalšími štafetami byl úctihodný - přes 5 minut. O stříbro svedly v závěru velký souboj štafety JIL a VRB, nakonec byl rychlejší jilemnický finišmen Redlich. Zatímco startovní pole v mužích bylo dost početné, v ženách se na startu objevila jen desítka štafet. Po prvním i druhém úseku vedla štafeta TBM, ta nakonec skončila až na 6. místě, z 3. místa posunula na zlatou příčku štafetu Ekonomu Praha finišmenka Stehnová, druhé skončily obhájkyně titulu z JIL a třetí SZP.
 • Redakce děkuje Jirkovi Zelinkovi za návrh nové obálky. Setkávat se s ní budete po celý letošní rok, ve kterém opět plánujeme vydat 10 čísel oddílového časopisu.

Časopis orientačních běžců klubu ZBM
Šéfredaktor: David Kabáth
Na vydání tohoto čísla se podíleli:
David Kabáth, Libor Zřídkaveselý, a další
Toto číslo vyšlo 27. ledna 2004 - v tištěné podobě