ePolaris - 04/2005

Převzato z papírového vydání časopisu Polaris, při rozdílných tvrzením či údajích platí papírový Polaris. Některé části časopisu byly z různých důvodů vyjmuty.

Slovo úvodem

Je středa večer, zhruba za pět minut už bude čtvrtek - ráno. Zítra má vycházet Polaris. Dodělávám poslední věci které se ještě dodělat dají. V tom mi oči ulpí na výsledcích švédské Tiomily. Dívám se na ně a hlavou se mi honí, jaké to asi je takové štafety běžet na vlastní kůži, jaké to je vítězně finišovat po deseti úsecích... A nebo dobíhat z pověstné Langa Natten... V tom mě napadá, že takovou jednu Langa Natten právě absolvuji. Rozhodně není tak slavná, výkon na ní neocení takové množství lidí, jestli vůbec nějací, ale rozhodně je potřeba ji absolvovat, obě je potřeba někdy v životě absolvovat... Ne proto, aby se člověk stal slavným a váženým, ale pro obyčejnou radost z překonávání sebe sama. Pro ten pocit, že to člověk dokázal, že našel všechny ty schované lampiony na tom zatraceně dlouhém a temném úseku, že člověk připravil lepší číslo Polarisu než bylo to minulé, že se ostatní z jeho stránek něco dozvědí, zasmějí se... A o to více zamrzí to, co se při tvorbě tohoto čísla Polarisu stalo. Bylo to jako být ve finiši Langa Natten na prvním místě a zjistit, že jste zapomněli orazit diváckou kontrolu. Totální pocit zmaru...

A co se vlastně stalo? V době kdy píšu tento úvodník za ním ještě, ač tomu tak doposud vždy bylo, nejsou všechny články. Chybí tu Výkon měsíce a Rozhovor s Arnoštem o štafetách na mistrovství Moravy. A kdo ví jestli se na svém místě vůbec objeví... Měly to být kvalitní rozhovory vedené ALjošou přes diktafon, mělo to být ono zlepšení, které jsem na konci minulého úvodníku sliboval... ALjoša je však velmi časově vytížen a tak ony rozhovory zatím nedodal, ač sliboval, že je dodá. Rozhodně ho na tomto místě však nechci kritizovat a svalovat na něj vinu. Copak náš závodník dobíhající z Langa Natten může vinit diváky, že na něj nezakřičeli, aby kontrolu orazil? Proč tady tedy o tom všem píšu? Z jednoduchého důvodu. Snažím se vám zde vysvětlit proč možná v Polarise nenajde, něco co by v něm být mělo...

Opusťme ale tyto mírně skeptické myšlenky a podívejme se na to o čem se v tomto čísle Polarisu zajisté dočtete. Na dveře nám klepou první Áčka, což znamená, že naplno začíná nová O-sezóna. No začíná, ona už vlastně začala, protože už máme rozděleny dvě sady mistrovských medailí. V okolí Brněnské přehrady se běželo MČR na dlouhé trati a na Hané si medaile rozdělovali Akademici. A co z toho vytěžil náš oddíl? Hned tři zlaté medaile z MČR na DT v podání Chroba, Reima a nestárnoucí Jitky. A ani akademici se nedali zahanbit. Na krátké trati si totiž pro bronzové medaile doběhli Reimo a Janča. Tímto všem medailistům srdečně blahopřeji!

A co dodat závěrem? Snad jen to, že Výsledkový servis v tomto čísle je značně obsáhlý, což je způsobeno tím, že řada akcí se konala o víkendu před uzávěrkou, takže příště se (snad :-)) můžete těšit na články o AMČR, SP v Anglii či prvních letošních bajcích. Hodně příjemně strávených chvil s Polarisem přeje

Zelda

Výkon Měsíce

Ocenění "Výkon měsíce" si tentokráte vysloužil Rajmo = Zdeněk Rajnošek za výtězství na M ČR na DT.

Kdo tedy je Zdeněk Rajnošek? Je mu 19 let, studuje Masarykovu univerzitu, obor Kartografie a geografie. Ve své kariéře již prošel více než 5 oddíly. jeho domovskou oblastí je Vysočina - TJ Zhoř. Posledním útočištěm před příchodem na brněnská studia byla Jilemnice, kde chodil na místní orienťácké gymnázium. Výbornými orieťáckými výsledky si v loňském roce vybojoval účast na MSJ v Polsku. Rozhovor s Rajmem by se měl objevit v některém z dalších čísel Polarisu.

Zhusta

Nejúspěšnější žena a závodník MTBO

V tomto čísle Polarisu se objevují poslední dva rozhovory s vítězi ankety o nejúspěšnější členy oddílu. Na závěr jsem si nachal to nejlepší :-), nejúspěšnější juniorku a ženu a nejúspěšnějšího závodníka MTBO, kterými se staly Hanka Bojtošová a Adéla Štěpánská. Takže tady jsou pro letošek poslední rozhovory v tomto miniseriálu: Začněme třeba Hankou:

Zelda: Vloni jsi byla vyhlášena nejúspěšnější juniorkou a ženou našeho oddílu. Pokud mě záznamy neklamou, tak to byla tvoje první sezóna v našich barvách. Jak toto ocenění vnímáš?
Hanka: Pravdupovediac som ani nevedela, ze sa mi dostalo takehoto ocenenia (to som bola az taka dobra??). Samozrejme ze potesi :), ale na oceneniach mi moc nezalezi. Hlavne som rada, ze som splnila svoj ciel -behat v Cechach. A myslim ze mi to velmi prospelo :)

Zelda: Vloni jsi spadala ještě do té mladší podskupiny z vyhlašované kategorie. Jak vidíš svůj přestup mezi ženy. Čeho by jsi chtěla v následující sezóně dosáhnout?
Hanka: Na to sa da pozerat z dvoch hladisk. Na Slovensku juniorky nemaju svoju kategoriu, behaju elitu, takze tam sa nic nemeni. Jediny rozdiel je v tom, ze uz nebudem v juniorskej repre. V tej dospelackej tohto roku s nami zenami nepocitaju.. V Cechach je situacia ina - minulu sezonu som si sice vybehala Acko, ale v zenach mi to moc nepomoze. A R mi uslo o vlasok (nemala som dost zavodov). A ked tak pozeram na kalendar zavodov, tento rok tusim nepobezim (s vynimkou nejakych letnych viacdennych) ziadne preteky. Po prve preto, ze som teraz az do konca juna v Spanielsku, po druhe, ze zacinam s MTBO (s cielom MS v OC) a po tretie, ze na jesen mame MSR v case ceskych zavodov (vratane MCR klasiky a stafiet). Takze mi bude asi dost dlho trvat, kym budem moct behat aspon Acka. A ciele na tuto sezonu? ziskat aspon par bodov do ceskeho rankingu :), ziskat aspon jednu medailu na MSR v OB a dostat sa na MS v OC.

Zelda: A jak se na "dospělou" kategorii připravuješ?
Hanka: Priprava je vdaka priaznivej spanielskej klime intenzivna. Zmenila som osobneho trenera, zacala som viac a systematickejsie trenovat a hlavne som zaradila bicykel. A zacala som trenovat v kopcoch, kedze hned za barakom mam hory :) A tiez sa snazim (celkom uspesne) nieco urobit s mojou psychikou :)

Zelda: Jelikož jsi běhala vloni první sezónu v Čechách zkus porovnat závody na Slovensku a v Čechách. V čem je hlavní rozdíl?
Hanka: Hlavny rozdiel vidim v konkurencii. Na slovensku sme 3-4 juniorky, v Cechach ich je 20-30 len v Acku. Na Slovensku s 5 minutovou chybou mozes vyhrat, v Cechach tazko.. Taktiez kvalita map je v Cechach vyssia. A aby som nezabudla - v Cechach je lepsia atmosfera :) ale to je asi aj tym, ze na zavody chodi viac ludi, a ze som v dobrom klube :)

Zelda: Nyní již přichází čas na "klasické" otázky. Kterého z loňských výkonů si nejvíce ceníš?
Hanka: Asi kratku trat na MSJ v Polsku. A stafety na Euromeetingu.

Zelda: A závěrem se zeptám, zda si myslíš, že se ti příští rok opět podaří být nejúspěšnější juniorkou a ženou našeho oddílu. A pokud ne, tak kdo jí bude?
Hanka: Vzhladom na moju neucast v tejto sezone urcite nie. A kto nou bude? Necham sa prekvapit :)

Zelda: Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů v nadcházející sezóně.
Hanka: Dik :)

V mailu mě Hanka prosila, ať vás všechny pozdravuji a vyřídím vám, že se jí po vás stýská. Nyní tak tedy činím. No a teď už přichází čas na poslední rozhovor s Ádou:

Zelda: Letos poprvé byla vyhlašována v anketě o nejúspěšnější členy oddílu kategorie nejlepší závodník MTBO. Ty jsi po loňském prvenství v kategorii dorostenek navázala dalším prvenstvím v kategorii této. Jak toto prvenství vnímáš?
Áda: Mám z něho radost! Jak jinak? :).

Zelda: Jelikož dosahuješ vynikajících výsledků jak v klasickém OB tak v MTBO, nabízí se otázka kterou disciplínu preferuješ? A jak se dá skloubit pěší OB s MTBO?
Áda: Určitě se skloubit dá, vždyť závody MTBO se se závody v pěším OB nekryjí! Nepreferuji ani jednu disciplínu! Mám ráda obě tak nastejno. Někdy se mi víc líbí na bajkách, někdy na normálních závodech...

Zelda: Tenhle rozhovor by ale měl být především o bajcích, takže kterého svého výkonu z loňské sezóny si nejvíce vážíš?
Áda: Asi vítězství na dlouhé, prvenství na klasice a scorelaufu... Nevím nikdy jsem o tom nepřemýšlela.

Zelda: Doslechl jsem se, že pro letošní sezónu jsi se kvůli malé konkurenci rozhodla jezdit ženskou kategorii, ač bys ještě nemusela. Jaké cíle si v ní kladeš?
Áda: Pořádně si zazávodit, poměřit síly s ostatníma babama :). Do žen jsem ale nepřešla kvůli malé konkurenci v dorostenkách! Chtěla jsem prostě jen zkoušet těžší tratě...

Zelda: Kromě toho, že se letos poprvé vyhlásil nejúspěšnější závodník MTBO, tak bude poprvé počítána MTBO Oddílová GP. Co si o ní myslíš a do jaké míry myslíš, že v ní letos uspěješ?
Áda: Jo, to je fajn! Dobrý nápad. A jak v ní dopadnu? To si netroufám odhadovat! :)

Zelda: A na závěr klasická otázka. Kdo po tobě podle tebe převezme příští rok post nejúspěšnějšího závodníka MTBO?
Áda: Myslíš, že ho někdo převezme? ;) Ne, dělám si srandu! Možná můj tata, nebo Martin Tišnovský...

Zelda: Děkuji za rozhovor, přeji vše nejlepší k tvým nedávným 17. narozeninám, pevné zdraví :-) a hodně úspěchů nejen v OB a MTBO.
Áda: Děkuju! :)

Zelda

Deštivé M Vysočiny na krátké a na sprintu

V sobotu 9.4 se uskutečnily ve Zhoři poblíž Jihlavy dvě mistrovství Vysočiny na krátké trati a ve sprintu. Pořádal je místní oddíl a Altem. No na to že to byl pro většinu první oblastňák v tomto roce,tak nám počasí moc nepřálo. Skoro celej den pěkně mrholilo možná i pršelo. Ale to zas tak moc lidí neodradolo a sošlo se nás ráno u Bohémy docela dost. Cesta do Zhoře byla taková ospalá , celkem nic se v autobuse neďelo. No uplynula asi hoďka a půl byli jsme na místě.

Po příchodu na shromaždičtě, které se nacházelo v místní základní škole, se většina začala převlíkat aby stihla start. Jen vyjímky z H21C (Adam, Kuba, Libor) si museli počkat na start trochu dýl (startovali až 170). A teĎ už do lesa. Les to byl dost pěknej, ale taky dost malej. Tomu odpovídali i rozměry mapy(A5). Ti co měli trať delší než 4 kilometry stačily poznat celý prostor a ješťe u toho udělat pár smyček. Například H21C měli snad 30 kontrol na 6 kilometrech, no uznejte, že to už je trochu hodně. Jinak si myslím , že traťe se vcelku líbily a nikdo nějak víc nenadával. Takže povedený závod ve kterým jsme získaly dost "medailí”. Jen ten přehnaně sladkej teplej sirup po doběhu fakt nic moc,příště zlepšit Aljošo!

No a teď následovala docela krátká pauza před sprintem. Tu jsme vyplnily kecáním o různejch věcech a v závěru pak prodáváním časopisu Orientační běh. Měli jsme větší úspěch než jsme čekali.

No a teď o sprintu. Takže vzdálenost na start byla 0 metrů, vybíhalo se totiž přímo ze školy. To bylo vcelku super až na ten nával a zmatek u dveří. Sprint vedl celou vesnící, podívaly jsme se i na bazének místních obyvatel, ale ti asi nebyly uplně nadšení. Nebyl to ale až tak uplně lehkej závod jak by asi každej čekal, daly se ztratit vteřinky i minutky. Mapař asi neví co je to přelezitelný plot, to dokládá jeden takovej paradox: když jsem běžel na jedničku bylo stokrát snažší přelézt nepřelezitelnou zeď než přelezitelnej plot.Díky tomu někteří pobořili pár laťak na plotech, a ješte se tím chlubili, no spíš chlubil. Další mínus byla malá viditelnost trati na mapě a ještě na tom byl "neprůhlednej" mapník.Názory na tento závod byly různé, mě se to zdálo vcelku dobrý (až na mapu), zkusil jsem si něco novýho a bylo to zajímavý. Na závěr jsme absolvali docela zdlouhavé vyhlášení, ale to nás v polovině přestalo bavit, tak jsme to vzdali a spokojeně odjeli směr Brno do kterého jsme dorazili asi o půl šestý. Bylo takový povedený netradiční oblž.

Jára

Výsledky krátká:
D12: 1. Jemelíková Denisa 17.51; 2. Macháčková Klára 20.11; 3. Voborníková Alena 20.29; ... ; 6. Macháčková Zuzana 22.32; 7. Chromá Kateřina 23.45; D14: 1. Šulerová Pavlína 19.34; 2. Petráčková Klára 20.54; 3. Klusáčková Zuzana 21.22; ... ; 8. Kolaříková Anna 33.46; D16: 1. Boudová Zuzana 27.47; 2. Marková Anna 31.30; 3. Kučerová Lucie 31.34; ... ; 8. Hýblová Jitka 39.04; D18: 1. Štěpánská Adéla 28.13; 2. Borecká Kateřina 29.10; 3. Kopáčková Iva 32.03; D21C: 1. Chudíková Barbora 28.42; 2. Hrušková Lenka 29.38; 3. Heczková Kateřina 30.18; ... ; 8. Reinerová Barbara 33.33; ... ; 15. Křístková Veronika 37.36; ... ; 22. Ehlová Pavla 40.50; ... ; 25. Stratilová Marie 41.31; ... ; 31. Šišková Vladimíra 46.07; 32. Čábelková Jana 46.22; ... ; 34. Kadlecová Eva 47.11; D21D: 1. Uhnavá Markéta 27.45; 2. Šmídová Kateřina 33.57; 3. Otrusinová Helena 37.08; D35: 1. Jemelíková Lada 30.31; 2. Voborníková Eva 31.08; 3. Kuchařová Ada 31.13; ... ; 29. Chromá Eva 59.12; H10: 1. Veselý Jan 16.24; 2. Hledík Jakub 18.26; 3. Kamenický Jeroným 20.18; ... ; 5. Brlica Jan 24.52; H10N: 1. Jordanov Alexandr 18.48; 2. Zacha Jiří 23.36; 3. Musil Milan 23.54; ... ; 5. Procházka Jiří 30.58; ... ; MS. Látal Tomáš 28.25; H12: 1. Klusáček Jan 21.29; 2. Jakoubek Jakub 22.29; 3. Zacha Ondřej 23.52; ... ; 7. Brlica Pavel 30.01; H14: 1. Zimmermann Štěpán 20.19; 2. Berka Miroslav 23.03; 3. Kazda Adam 24.39; H16: 1. Klusáček Matěj 22.31; 2. Bořil Petr 26.41; 3. Pospíšek Marek 27.04; ... ; 5. Nykodým Miloš 27.56; H18: 1. Zimmermann Jakub 24.35; 2. Zelinka Jiří 27.39; 3. Bravený Adam 27.58; ... ; 6. Dědic Filip 34.17; H21C: 1. Zřídkaveselý Libor 30.56; 2. Chromý Adam 31.00; 3. Lauerman Jan 33.11; 4. Kabáth David 34.23; ... ; 6. Pracný Jakub 34.30; ... ; 22. Otrusina Jiří 36.48; ... ; 27. Prokop Petr 37.13; ... ; 34. Ehl Jiří 39.01; ... ; 37. Zámečník David 39.33; ... ; 39. Veselý Martin 39.44; 40. Tomeš Petr 39.48; ... ; 50. Janský Petr 41.47; ... ; 65. Pátek Richard 45.55; H35: 1. Voborník Petr 27.58; 2. Parkán Jiří 33.11; 3. Nešpor Jan 33.39; ... ; 11. Štěpánský Václav 37.40;

Výsledky sprint:
D12: 1. Jemelíková Denisa 9.07; 2. Chromá Kateřina 10.02; 3. Voborníková Alena 12.08; ... ; 6. Macháčková Zuzana 12.57; ... ; 10. Macháčková Klára 19.02; D14: 1. Petráčková Klára 11.52; 2. Urbanová Johana 12.55; 3. Klusáčková Zuzana 13.13; ... ; 7. Kolaříková Anna 20.17; D18: 1. Štěpánská Adéla 14.41; 2. Kopáčková Iva 15.55; 3. Stupalová Tamara 17.54; D21C: 1. Palátová Petra 14.26; 2. Chudíková Barbora 14.33; 3. Hrušková Lenka 15.37; ... ; 9. Křístková Veronika 17.19; ... ; 12. Reinerová Barbara 18.03; ... ; 16. Ehlová Pavla 19.08; ... ; 18. Stratilová Marie 19.52; ... ; 21. Šišková Vladimíra 21.27; ... ; 25. Čábelková Jana 24.21; H10: 1. Čech Jan 6.20; 2. Veselý Jan 6.50; 3. Brlica Jan 7.22; H10N: 1. Zacha Jiří 8.30; 2. Musil Milan 10.20; 3. Bořil Jan 13.09; ... ; . Procházka Jiří DISK; H12: 1. Klusáček Jan 9.21; 2. Brlica Pavel 10.24; 3. Zacha Ondřej 11.07; H14: 1. Zimmermann Štěpán 12.18; 2. Jemelík Hynek 13.26; 3. Kazda Adam 13.41; H16: 1. Klusáček Matěj 13.59; 2. Bořil Petr 15.15; 3. Růžička Adam 15.29; 4. Nykodým Miloš 16.02; H18: 1. Zimmermann Jakub 13.35; 2. Zelinka Jiří 15.28; 3. Pospíšek Marek 15.37; 4. Dědic Filip 16.52; H21C: 1. Zridkavesely Libor 13.39; 2. Lauerman Jan 13.47; 3. Kabáth David 14.48; 4. Chromý Adam 14.49; ... ; 7. Janský Petr 15.20; ... ; 12. Ehl Jiří 15.44; ... ; 17. Otrusina Jiří 16.15; ... ; 19. Pracný Jakub 16.34; ... ; 27. Prokop Petr 17.31; ... ; 37. Pátek Richard 18.44; ... ; 41. Veselý Martin 19.24;

Liga škol - Bílá hora

S pořádáním ligy na Bílé hoře se začalo ráno v úterý.Zároveň s námi byli na místě už i první závodníci(zřejmě byli z daleka a nechtěli přijít pozdě...). Nedostavil se však pán, co nám měl otevřít bránu do skautské základnny, centrum závodu jsme tedy začali budovat před branou. Vypukla malá diskuse o délce doběhu a celkovém vzhledu shromaždiska, které se rázem stalo o dost menším, než se čekalo. Když bylo už skoro postavené a začaly přicházet první školy, dostavil se i onen pán a bránu nám otevřel. Tím se vše dostalo tam, kde mělo a mohly se roznášet kontroly. Jako již tradičně se závodníci vydali na průzkum zakázaného prostoru-tentokrát ale v menší míře než posledně-mnozí z nich totiž nevěděli, kde se nacházel, nebo narazili na Zeldu a dál nedošli. Závod samotný probíhal bez větších komplikací a myslím, že se celkem povedl i díky dobré poloze kontrol(jednoduše se hlídaly). Jako největší zápřah se ukázalo dopočítávání časů z kartiček, což ale není žádná novinka. Oproti poslední lize mi připadalo, že pořádání ligy má svůj význam a není jen pro první stupně, přestože nejmladší žáky baví asi nejvíc.

Filda

MČR Dlouhá trať 2005

Už zase přede mnou stojí Zelda a ptá se mě, kdy mu dodám článek o dlouhé trati. Tak tady je:

Je šílené vedro sobota ráno a pomalu se začíná zalidňovat shromaždiště u Brněnské přehrady. Zase na většinu z nás čeká dlouhá trať, jelikož jsem startoval jako jeden s posledních a po doběhu jsem byl na tolik mrtvý, že si nic moc ze shromaždiště nepamatuju, tak napíšu jen pár postřehů z lesa. První strašný pocit jsem zažil u mapového startu, když jsem se podíval na trať (tak brutální trať jsem snad ještě nikdy neviděl). Začátek s kopce do kopce, pak do ještě většího kopce, a pak do ještě prudšího kopce. Takže na 4. kontrole jsem měl za sebou asi 350 metrů převýšení. Na trati byli sice 4 občerstvovačky, ale dle mého názoru by jich nestačilo, ani osm, a tak jsem záviděl Štěpimu, který běžel s camelbackem. Ze závěru trati si pamatuju jen kopec proti hradu Veveří, kde jsem si připadal, jak horolezec v Himálaji (Na dva kroky dvacet nádechů). Co ještě dodat, skvěle běžel Chrob, který vyhrál, i Bóřa byl spokojený, myslím že i Mazo a Zelda. No i já jsem byl spokojený s umístěním, ale s výkonem ne.

Kuba

Výsledky:
D12C: 1. Opletalová Bára 21.00; 2. Šulerová Hana 21.39; 3. Šimková Johanka 22.33; ... ; 24. Macháčková Zuzana 31.17; 25. Macháčková Klára 31.41; ... ; ms. Klangová Bohumila 72.10; D14C: 1. Šulerová Pavlína 26.19; 2. Indráková Adélka 26.26; 3. Březinová Marie 26.41; ... ; 16. Kolaříková Anna 37.23; D18: 1. Vaculíková Jana 82.15; 2. Doležalová Vendula 83.19; 3. Machútová Lucie 86.11; ... ; 19. Stratilová Marie 97.43; ... ; 21. Štěpánská Adéla 99.07; D18C: 1. Žabková Markéta 55.25; 2. Wurzelová Hana 56.02; 3. Višváderová Monika 61.13; ... ; 19. Rambousková Hana 89.00; D21: 1. Stará Zdenka 115.28; 2. Štěrbová Marta 119.39; 3. Omová Michaela 122.38; ... ; 13. Gebauerová Jana 139.30; ... ; 18. Reinerová Barbara 152.33; D21C: 1. Ptáčková Veronika 47.00; 2. Hlavová Hana 49.20; 3. Matějová Kateřina 50.29; ... ; 9. Ehlová Pavla 58.05; ... ; 21. Šišková Vladimíra 62.57; ... ; 38. Bystrá Pavlína 70.16; 39. Kadlecová Eva 70.18; ... ; 45. Zehnulová Jana 77.06; D21D: 1. Uhnavá Markéta 49.05; 2. Bukovacová Alena 59.20; 3. Růžičková Eva 59.25; D35C: 1. Tesařová Bohumila 48.52; 2. Miturová Radmila 53.57; 3. Nykodýmová Monika 56.13; ... ; 30. Chamonikolasová Jana 71.38; ... ; ms. Krejci Veronika 75.25; D50: 1. Kabáthová Jitka 68.11; 2. Stackeová Anna 68.36; 3. Horynová Eva 80.35; H10C: 1. Hubáček Jonáš 13.17; 2. Mudrák Štěpán 14.06; 3. Chmelař Martin 16.35; ... ; 10. Brlica Jan 21.06; H10N: 1. Sadílek Jan 21.45; 2. Švanda Ondřej 22.56; 3. Klein Jakub 23.41; ... ; 18. Zelinka Ludvik 41.54; H12C: 1. Hubáček Michal 23.02; 2. Argaláš Michal 24.56; 3. Kamenický Tobiáš 25.36; ... ; 24. Brlica Pavel 54.16; ... ; 32. Látal Tomáš 62.09; H14C: 1. Bořil Petr 34.03; 2. Kantor Ondřej 35.18; 3. Peřinka Jan 36.34; ... ; 7. Zimmermann Štěpán 38.11; H16C: 1. Nečas Jiří 47.29; 2. Bednařík Antonín 50.59; 3. Nykodým Miloš 51.07; H18: 1. Chromý Adam 90.47; 2. Beneš Jan 91.32; 3. Kodeda Štěpán 91.34; ... ; 5. Bořil Tomáš 94.01; ... ; 9. Mazúr Martin 97.18; ... ; 12. Zelinka Jiří 103.06; ... ; 16. Hájek Daniel 106.11; ... ; 37. Dědic Filip 126.33; H18C: 1. Zimmermann Jakub 53.35; 2. Flodr Štipán 74.07; 3. Zbranek Roman 74.34; H20: 1. Rajnošek Zdeněk 130.25; 2. Henych Martin 134.13; 3. Háj Jakub 139.30; ... ; 5. Pracný Jakub 152.52; ... ; . Stehlík Ondřej DISK; H21: 1. Horáček Michal 146.00; 2. Barrable Nick 157.53; 3. Hepner David 159.02; ... ; 5. Zřídkaveselý Libor 163.14; ... ; 14. Bukovac Palo 173.36; ... ; 18. Bukovac Maroš 184.07; H21C: 1. Klech Richard 65.04; 2. Čech Radovan 67.18; 3. Habán Ivo 68.20; ... ; 7. Stehlík Martin 72.44; ... ; 17. Ehl Jiří 77.51; ... ; 20. Otrusina Jiří 78.23; ... ; 32. Veselý Martin 88.57; ... ; 36. Janský Petr 90.26; ... ; 42. Jirka Michal 93.37; ... ; 44. Tomeš Petr 95.59; ... ; 59. Pátek Richard 108.48; . Humlíček Aleš DISK; . Zámečník David DISK; . Prokop Petr DISK; . Kabáth David DISK; H21D: 1. Svoboda Ladislav 48.34; 2. Denemarek Ivo 51.15; 3. Rydl Jiří 51.38; H35C: 1. Neumann Jaroslav 66.04; 2. Gross Michal 66.07; 3. Hubáček Jaroslav 68.35; ... ; 16. Štěpánský Václav 78.55; H40: 1. Grepl Ladislav 104.04; 2. Krejčí Jaroslav 106.40; 3. Kaplan Jan 107.46; ... ; 6. Mlynárik Peter 111.11; HDR: 1. Hiršová Gabriela 21.44; 2. Ptáček Patrik 21.45; 3. Hirš Otakar 23.01; ... ; 28. Humlíček Tomáš 50.57; T5: 1. Hejzlar Josef 43.19; 2. Myslivecek Marek 46.58; 3. Stibor Zbynek 51.19; ... ; 11. Hýblová Jitka 66.23; ... ; 14. Sikora Lubos 79.59; ... ; 16. Hajek Petr 83.58; 20. Stehlik Jiri 94.56; ... ; . Davidova Hana DISK;

M Moravy a 1. štafety

Jelikož jsem ten článek v minulém čísle pojala dosti stručně (myslím si však, že i přesto byl Polaris dost obsáhlý a tak to snad nikomu nevadilo), tak jsem se rozhodla trochu si spravit reputaci a celkem dobrovolně jsem napsala par vět o mistrovství Moravy a prvních štafetách.

V sobotu ráno jsem se probudila raději dřív než mi zazvoní budík (vydává ten nejhorší zvuk co znám) a ptala se proč jedeme tak brzo, když 00 je až ve dvanáct a Jeseníky přece jen nejsou zas tak daleko.

Něco po půl sedmé už byl plný autobus a tak jsme mohli vyrazit do Vrbna pod Pradědem. Asi za dvě hodinky nás už vítaly zasněžené vrcholky Jeseníků a v devět jsme byli na místě (no startuju asi za pět hodin). Tak jsme vylezli na shromaždiště, vytáhli spacáky a karimatky a věnovali se několikahodinovému povalování. Stále nás někdo chodil přemlouvat, abychom šli postavit oddílový stan, ale protože bylo pěkný počasí, tak jsme se ukecat nenechali :-). Pak jsme se pomalu začali trousit do lesa. Běžela se klasika, sem tam nás čekal nějakej ten kopec a dost podrostu ke konci trati..

Večer jsme se ubytovali v budově sportovního gymnázia a koncentrovali se na štafety ( někdo šel do hospody, někdo i na místní diskotéku ).

V neděli se běželi letošní první štafety. Naši muži postavili tři vyrovnané štafety, ženy dvě (není však jisté zda třetí člen druhé štafety je opravdu žena), dorostenci taky dvě o dorostenky jednu. Běželo se ve stejném lese jako v sobotu a někdo měl i stejné kontroly :-(

Počkali jsme ještě na vyhlášení a pak jsme jeli domů...

několik postřehů:

 • u Mazúrů dávají péřové bundy do obalů od spacáků
 • Zelda si koupil další dres (už jich má asi pět), tak pokud má čas kupovat oblečení jen na závodech, měli by tam začít prodávat taky rifle :-)
 • ve Vrbně není snadné najít zařízení, kde by se dalo najíst, přestože jsou tam hospody skoro na každém rohu.
  "Dobrý den, vaříte tady?"
  "Vařit? No nestrašte!"

Maruška

Výsledky sobota:
D16B: 1. Poklopová Lenka 37.21; 2. Jakobová Adéla 39.24; 3. Hadačová Tereza 42.07; ... ; 23. Hýblová Jitka 60.30; D18B: 1. Filipová Zuzana 49.14; 2. Hlavová Jindra 49.38; 3. Štěpánská Adéla 50.04; ... ; 12. Stratilová Marie 62.40; ... ; 21. Rambousková Hana 80.41; D21B: 1. Chudíková Barbora 57.05; 2. Smičková Eva 62.51; 3. Hlavová Hana 64.46; ... ; 10. Reinerová Barbara 74.27; ... ; 19. Čevelová Iva 83.07; ... ; 22. Šišková Vladimíra 86.35; 23. Navrkalová Petra 89.03; ... ; . Kadlecová Eva DISK; H14B: 1. Nečas Jiří 33.19; 2. Zimmermann Štěpán 36.26; 3. Kantor Ondřej 39.23; H16B: 1. Zimmermann Jakub 40.36; 2. Hájek Daniel 42.02; 3. Hladík Jiří 43.22; H18B: 1. Král Vojtěch 49.52; 2. Kodeda Štěpán 50.36; 3. Bořil Tomáš 51.41; ... ; 13. Mazúr Martin 57.59; 14. Zelinka Jiří 58.49; ... ; 27. Dědic Filip 68.41; H21B: 1. Davidik Marian 64.09; 2. Hubáček Josef 65.50; 3. Lauerman Jan 66.55; ... ; 9. Bukovac Maroš 69.47; 10. Bukovac Palo 70.39; ... ; 17. Kabáth David 72.34; ... ; 19. Otrusina Jiří 74.28; ... ; 23. Pracný Jakub 75.16; ... ; 27. Prokop Petr 75.46; ... ; 51. Ehl Jiří 80.14; ... ; 68. Jirka Michal 91.37; ... ; 77. Pátek Richard 102.28; P3: 1. Javurkova Dana 23.17; 2. Kuja Ivos 27.23; 3. Šperlík Josef 33.32; 4. Bukovacová Alena 33.46;

Výsledky neděle:
D18: 1. KON (Dittrichová Petra, Hlavová Hana, Hlavová Jindra) 119.12; 2. UOL (Pilcová Barbora, Jakobová Adélka, Poklopová Lenka) 119.25; 3. VRB A (Krätschmerová Ivona, Veličková Monika, Hvorecká Eva) 123.50; ... ; . ZBM (Štěpánská Adéla, Hýblová Jitka, Stratilová Marie) DISK; D21: 1. KRN A (Bohunská Jana, Ulahelová Jana, Junová Gabriela) 148.39; 2. TZL (Otrusinová Jana, Krejčíková Barbora, Filipová Zuzana) 149.58; 3. VOV (Hrouzová Pavlína, Sukeníková Zuzana, Višňová Michaela) 159.21; 4. ZBM A (Reinerová Barbara, Šišková Vladimíra, Navrkalová Petra) 161.33; ... ; . ZBM B (Rambousková Hana, Bukovacová Alena, ) DISK; H18: 1. SSU C (Kodeda Štěpán, Strachota Petr, Král Vojtěch) 122.01; 2. ZBM A (Bořil Tomáš, Hájek Daniel, Zimmermann Jakub) 125.09; 3. LCE A (Slezák Zdeněk, Vlažný Jan, Cahel Marek) 133.36; ... ; 10. ZBM B (Zelinka Jiří, Zimmermann Štěpán, Dědic Filip) 163.30; H21: 1. SCP A (Kovář Miroslav, Bašus Petr, Skripnik Štěpán) 144.59; 2. STE A (Václavek Tomáš, Tomanek Daniel, Hanák Pavel) 148.58; 3. TUR B (Vlček Martin, Váňa Martin, Oma Jakub) 150.34; 3. TUR A (Brož Marek, Kořínek Jindřich, Šurgan Štefan) 150.34; ... ; 7. ZBM C (Pracný Jakub, Otrusina Jiří, Ehl Jiří) 157.00; ... ; 9. ZBM A (Bukovac Palo, Pátek Richard, Kabáth David) 157.31; 10. ZBM B (Bukovac Maroš, Jirka Michal, Prokop Petr) 164.26;

Asi se stala náhoda

Koncem dubna se překvapil na štafetách na Mistrovství Moravy svým výkonem v lese Arnošt. Postavili jsme tři vyrovnané štafety a Arnošt běžel druhý úsek, který přebíral z druhého místa od Pala a do cíle doběhl na 9. místě Již na divácké kontrole byl námi všemi nominován na jeden ze dvou výkonů měsíce. O týden později jsme udělali krátký rozhovor.

AL: Víš k jaké příležitosti s tebou dělám rozhovor?
Arnošt: Já to asi netuším.

AL: Já ti poradím. Je to za tvůj skvělý výkon na Mistrovství Moravy štafet. Co ty na to?
Arnošt: No, to jsem netušil, že to byl skvělý výkon.

AL: Takže jak se ti v lese běželo?
Arnošt: V lese to bylo pěkné, běželo se mi dobře, až na to, že mi připadalo, že se s těmi ostatními moc často potkávám.

AL: Věřil jsi, že zaběhl, takový skvělý výsledek před víkend, i v nedělní ráno?
Arnošt: Kdybyste mi to řekli předtím, tak tomu věřit nebudu. Asi se stala náhoda a podařilo se mi to.

AL: Čemu myslíš, že vděčíš, že jsi tak kvalitně zaběhl?
Arnošt: Tak měl jsem dobrého rozbíhače, dobrou farstu a měl jsem dva dobré soupeře, kteří kolem mě pobíhali a udržovali v rychlosti.

AL: A kdy chceš zaútočit na výkon měsíce?
Arnošt: Další štafety, pokud vím, tak je oblastní přebor štafet, které poběžíme, tak třeba se nám zadaří. I když tam to bude zajímavé (pozn. redakce: je to den po oslavě Arnoštových narozenin).

AL: Tak ti blahopřeji k dobrému výkonu a přeji hodně úspěchů.

ALjoša

Soustředění Chotěboř

Letošní sezóna se kvapem blíží. Už je tu poslední týden před prvním dvojzávodem žebříčku A, a tak je potřeba pořádně naladit formu. Ti talentovanější z nás za tímto účelem využívají soustředění dorostenecké repre v Brně, ale my ze středu pole po čtvrtečních testech na "dráze" na Rosničce odjíždíme soukromničit na oblastní soustředění do Chotěboře, kterého se kromě nás, dorostenců účastní také zhruba 50 dětí ze všech brněnských oddílů. Soustředění podle toho také vypadalo... A to hned od začátku. Nejenže jsme se nevešli o 2 lidi do busu (na což řidič naštěstí nepřišel), ale v polovině dvouhodinové cesty jsme si dali čurací pauzu. To už jsem nezažil dlouho...

Dost už ale o takových "přízemních" problémech. Ubytováni jsme byli přímo v prostoru 2 roky staré mapy Kamenný potok, jejínž středem protékala říčka Doubravka vytvářející zde hluboký a velmi strmý kaňon. Na výtet nádherné, ale když to lezete už podruhé nahoru... První věc, kterou jsme po příjezdu museli absolvovat, bylo rozdělení do chatek. Byl to dost nadlidský úkol, přesvědčit ty malý špunty, že pokoje jsou fakt jen po třech a ne po šesti. Ještěže má Zhusta ty pedagogický vlohy. Poté následovalo takříkajíc seznámení s terénem - šli jsme postavit pár kontrolek pro malý děcka. Na to, že mapa byla jen dva rohy stará, vypadaly některé věci v lese až překvapivě rozdílně. Nakonec jsme se shodli, že zde asi srnky přenášejí posedy dál od krmelců, aby je myslivci nemohli tak snadno vočumovat... Poté už následoval hlavní trénink, a sice sudá-lichá. Běželo se na mapě Kamenný potok, což znamenalo dvakrát absolvovat přeběh přes kaňon Doubravky. Pokud navíc vyfasujete za partnera někoho jako je Milouš, tak je hned jasné, že to nebude trénink zadara. Jak to tak vypadá, tak mistr lyžař už nedělá chyby v dohledávce, ale ty jeho volby postupů byly mírně řečeno - zvláštní. A jelikož Milouš je rozený závodník, tak to na svých prapodivných obíhačkých pekelně pálí, což nám rozvážnějším moc nevyhovuje. V jednom momentě, když jsme vynechali jednu smyčku pod záminkou abych prý Milouše nezničil, se Milouš dokonce rozhodl závodit se Zhustou s Chrobem, které jsme tím pádem doběhli a kteří celou trať stavěli. Musel jsem ho dost krotit, abychom vůbec měli na co nabíhal :-). Výsledek tréninku byl ten, že jsme naběhali bezhonkurenčně nejvíc km, z těch co šli střední variantu a že Milouš byl úplně grogy, jelikož při druhém přeběhu řeky po osmi kilákách intenzivního závodění konečně zdechl.

Bezprostředně po tréninku nás čekala večere. Bylo zřejmé, že majitelé ubytovacího zařízení ještě neměli tu čest s orienťáky. Na stolech totiž byly bílé ubrusy... No bílé byly tak prvních pět minut. Jelikož už máme přelom dubna a května, tak se po večeři ještě zdaleka nestmívalo, čehož jsme s chutí využili k fotbalovému mači. Po nějaké době už jsme však přece jen nemohli naščimi ostřížími zraky dobře zaostřit na balón a začínala nám být trochu kosa. Ukončili jsme tedy honbu za balónem a začali se bavit diskusí na kdejaké zajímavé téma. Nakonec jsme skončili u Zhustova noťasu za účelem zjištění výsledků kvalifikace sprintu ze světového poháru v Anglii. Bohužel jsme ale nic nezjistili...

V sobotu dopoledne nás čekal oblastní žebříček. Centum bylo přímo v areálu, kde jsme byli ubytováni, takže to byla fakt pohodička. Nasnídat se, zalést do postele a vklidu čekat na čas odchodu na 800 metrů vzdálený start... Náladu nám jen trochu zkazil fakt, že prostor závodu jaksi není totožný s prostopem mapy Kamenný potok. Mapa totiž byla jaksi na druhou stranu, kde se nalézalo všechno jen ne souvislý les. Důvod byl ale neoddiskutovatelný. Kaňon je první zónou CHKO (jestli kecám, tak se omlouvám, ale rozhodně je děšně chráněnej :-)), a tak pořadatelé z Chotěboře fak zelený teroristy nepřesvědčili, že OB vůbec nijak neškodí přírodě :-). Moc se toho s tím ale dělat nedalo, nezbývalo než konstatovat, že to bude dost hnusnejch skoro devět kilometrů a 420 metrů převýšení pro chlapy. Proč tady ale žvatlám o mužské trati? No asi proto, že ta dorostenecká byla téměř k nerozeznání podobná. No posuďte sami. Rozdíl délek činil 1000 metrů a převýšení 5 m. Aspoň že jsme tam měli o nějakejch šest kontrolek míň. Samotná trať pak potvrdila všechny předpoklady. Bylo to pobíhání po remízkách. Jen dorostenci, muži a nejmladší veteráni (možná ještě někdo další, ale to si fakt nejsem jistej) šli do prostoru za silnicí vedoucí do Chotěboře, kde se vyskytovaly nějaké ty skalky, tolik typické pro prostor, kde jsme včera absolvovali sudou-lichou. I tak to ale nebyla velká výhra, jelikož právě v této části mapy byla největší koncentrace hnědých čar, jimž se stavitel skutečně nevýhýbal. Místy to dokonce vypadalo, že je křížil se škodolibou radostí... Navíc postup vedoucí závodníky zpět za silnici byl poněkud "nepovedený". Stavitel se asi snažil o volbu, ale moc se mu to nepovedlo, a tak si všichni dali atletickou vložku po silnici vedoucí podél Doubravky... A jak to všechno dopadlo? Vyhráli Bořek, a Milouš (i když po peripetiích s pozdním příchodem na start - o 25 minut!), druhý byl Steeve a třetí já a Zhusta. Nějakých medajlových umístění jsme tedy dosáhli, ale množili se i případy žakeťářů. Včerejší trénink se asi na výsledcích trochu podepsal :-)

Ihned po doběhu jsme absolvovali oběd a vydali se střádat ztracené síly do svých chatek. Odpoledne nás čekal další trénink. Tentokráte jsme využili služeb našeho autobusu a vypravili se na nedalekou mapu Nová Špihle, kde jsme absolvovali paměťák. Jednalo se o skutečně lehký trénink. Připraveny byly dva okruhy po cca. třech kilácích a většina z nás absolvovala pouze jeden. Oblastní žebříček se na nás prostě neblaze podepsal. Byl to strašnej pocit, dívat se na malý děcka, jak hrajou honču a jsou plný energie, když udělat jeden rychlý krok je tak těžké :-(. Večer se pak odvíjel v podobné režii jako ten minulý, pouze někteří zábavy chtiví jedinci se bavili mimo areál a poněkud déle než předešlý večer. Já o tom však samozřejmě nic nevím, jelikož jsem velmi brzy odešel obnovovat ztracenou energii spánkem a když jsem byl při návratu probuzen, tak jsem se samozřejmě na hodinky nepodíval :-).

Poslední den soustředění na nás opět čekaly dva tréninky a jelikož jsme poměrně spěchali s odjezdem, tak trvní následoval poměrně bezprostředně po snídani, což nebylo příliš luxusní. Naštěstí nám Zhusta dal povel, že se máme šetřit před Áčkama a z lesíka se máme vrátit nejpozději za 50 minut. Abych ale příliš nepředbíhal, na programu byly shluky v prostoru mapy Kamenný potok, ale na druhé straně údolí Doubravky, takže to byla v celku rovina, i když místy zprstřená poněkud nepříjemnými pasekami a hustníky. Jelikož jsme s realizací tréninku poněkud spěchali, tak každý z nás stavěl jeden se zhluků. Někteří chudáci to měli dost daleko, případně za údolím. Ti z toho opravdu nebyli příliš nadšení. Jinak však byl trénink vydařený, pouze některí jedinci si stěžovali, že neměli některé shluky nakreslené na mapě, což skutečně trochu vadilo. Jiným pak trochu vadilo, že dvě kontroly už byly na sudé-liché, ale myslím si, že to byla skotečně jen kosmetická vada, jelikož obě kontroly o které se jednalo se nabýhaly s poněkud odlišných směrů. Spěch, tolik typický pro dnešní dopoledne, pak pokračoval i při odjezdu a tak se stalo, že si nikdo nevšiml, že v autobuse je najednou nějak víc místa. Zbytek výpravy, kterému jsme ujeli se ale naštěstí dokázal vměstnat do Zhustova auta a všichni se tak šťastně dopravili zpět.

Po obědě začala tradiční procedura balení věcí. Nikomu se do ní příliš nechtělo a tak jsme si po obědě svorně koupili ledňáky a strávili zhruba hodinu konverzací na velmi zajímavá témata. Zajisté nejzajímavěší bylo probírat Bořkovu nedávnou minulost. Ale abyste si někdo nemyslel, že jsme hodinu pomlouvali chudáka Boříka, tak došlo i na vznešenější témata - například jsme se bavili o chemických rovnicích a zpětných reakcích :-). Myslím ale, že na tomto místě nemá smysl dále rozebírat tuto část soustředění. Od toho máme v Polarise jiná místa, a nakonec i jiné lidi, že. To už se ale blížil čas druhého nedělního tréninku a tak se nám nevyhl úklid. Přesto, že jsme v chatce nadělali značný nepořádek se nám jej podařilo zdolat v poměrně krátkém čase a začátek tréninku se kvůli nám ani nemusel posouvat :-). Poslední trénink nepatřil k nejnáročnějším, ale chtělo se to při něm trochu snažit, jelikož se jednalo o scorelauf na 30 minut, který se dokonce běžel na fakáčích. Trénink měl jen dvě drobné vady. První bylo, že Zhusta povolil během tréninku časomíru. To byla trochu škoda, protože bez ní by to bylo zajisté o dost zajímavěší. Takhle každej přesně věděl, kdy se má vrátit. Druhou vadou na kráse bylo, že během tréninku lehce sprchlo. Teda vlastně spíš těžce, ale naštěstí pršelo jen asi čtvrt hodiny a tak nestačily ani promoknout věci, které si něhteré aktivky vyskládaly před chatky. Po tréninku následovala na soustředěních přece jenou trochu neobvyklá akce, a sice sbírání kontrol. Když měl Libor všechny krabičky zase pohromadě už nic nebránilo předat chatky (což kvůli Tesle neproběhlo zcela bez problémů), nastoupit do autobusu a vydat se na zpáteční cestu směr Brno. Tu část mezi Chotěboří a Ždárem nám spestřil Bořík, který se trochu důvěrněji seznámil s několika dívenkami z ABM a výrazně tím pobavil zbytek autobusu.

A jak celé soustředění shrnout. Bylo to super, atmosféra byla dobrá, alespoň mezi námi, dorostenci. Terény byly také pěkné. Bohužel se je ale nepodařilo plně využít na oblži. Trochu však vadilo, že nás na soustředění bylo celkem zhruba 70, což bylo poněkud megalomanské. Navíc, nevím proč tam vlastně některý ty děcka jezdí, když pak v lese pochodují a trenérům se jen smějí do očí...

Zelda

Výsledky:
D12: 1. Voborníková Alena 20.40; 2. Šulerová Hana 22.36; 3. Švecová Kateřina 25.37; ... ; 5. Chromá Kateřina 27.51; ... ; 7. Macháčková Klára 28.59; ... ; . Macháčková Zuzana DISK; D14: 1. Petráčková Klára 24.16; 2. Klusáčková Zuzana 27.44; 3. Šulerová Pavlína 29.33; ... ; 21. Hýblová Tereza 61.16; D16: 1. Boudová Zuzana 32.06; 2. Kafková Tereza 33.40; 3. Králová Iveta 34.03; 4. Hýblová Jitka 35.44; D18: 1. Hančíková Hana 49.00; 2. Borecká Kateřina 50.37; 3. Kopáčková Iva 51.14; ... ; 7. Rambousková Hana 70.15; D35: 1. Hrstková Dana 43.04; 2. Hiršová Marcela 44.19; 3. Jemelíková Lada 45.55; ... ; 10. Kabáthová Jitka 51.12; H10: 1. Čech Jan 20.04; 2. Hledík Jakub 20.45; 3. Ptáček Pavel 22.39; ... ; 5. Brlica Jan 24.57; H12: 1. Žemlička Lukáš 27.05; 2. Jakoubek Jakub 29.06; 3. Svoboda Marek 30.38; ... ; 15. Brlica Pavel 47.34; H14: 1. Jašek Jindřich 27.55; 2. Zimmermann Štěpán 27.58; 3. Bravený Vít 28.27; H16: 1. Nykodým Miloš 37.22; 2. Krejsa Martin 40.13; 3. Berka Milan 45.17; H18: 1. Bořil Tomáš 51.33; 2. Pospíšek Marek 54.25; 3. Zelinka Jiří 57.31; ... ; 5. Dědic Filip 63.10; H21C: 1. Kozák Osvald 54.36; 2. Prášil Marek 55.20; 3. Zřídkaveselý Libor 56.20; 4. Chromý Adam 56.48; ... ; 12. Kabáth David 66.46; ... ; 21. Pracný Jakub 74.51; ... ; 26. Lexa Matěj 78.21; ... ; 28. Denemarek Ivo 82.52;

Ostrý úhel pohledu

 • Speaker ALjoša měl na dlouhé zřejmě chybu ve startovce! Když se na sběrce oběvil "Jiří Zelinka", tak se všichni dozvěděli, že na osmém místě dobíhá "Závodník Zelda" :-).
 • Jarda Dokoupil se při stavbě trati dost vyřádil. Tak třeba Pallyho tratí tak vyděsil, že to Pally raději zapíchl - z prvního místa.
 • Dobrá rada: Nikdy nic nepůjčujte Mazovi, nebo vám to zpraví tejpovačkou...
 • Bič s Járou zřejmě do repre moc nepočítá, ani diplom za vítězství na M Moravy mu nectěl dát!
 • Na štafetách na nistrovství Moravy nebylo vůbec potřeba udávat stavitele tratí. Tohle mohl postavit jen jeden člověk.
 • Nevěřili byste, jak je těžké ve Vrbně po tmě najít vchod do fotbalového stadionu....
 • Když si tak čtu Béďoviny, tak naše Liga škol v OB je ještě fakt v pohodě. Abychom museli děcka hledat za pomoci policejní rojnice se nám fakt ještě nestalo :-)
 • Na druhou stranu je ale pravda, že na mapovejch tréninkách děcka hledáme jednočlenou rojnicí v podobě Zhusty až po odjezdu autobusu :-)
 • Nejhůře se hledají trénující sprotvci, kteří opustí les a jedou domů stopem. To pak Zhusta může jezdit po lese do nekonečna a troubením rušit klid zvěře.
 • Na středečním tréninku nebyl vrtulník s termovizí potřeba, ale bylo k tomu blízko.
 • Objev: Milouš je nevzdělanec. Nemá vůbec páru k čemu se může hodit 1. května třešeň!
 • Bořek má skutečně neobyčejný talent na řešení čehokoliv.
 • Během toho co vyřešil, proč byl řešen v minulém Polarisu získal mnoho nových námětů k řešení :-). A při jejich řešení ještě k tomu vyřešil problém s nedostatkem zábavy ve svém okolí. Tomu říkám vyřešit dvě mouchy jednou ranou!
 • Bořek není dobrý katalizátor chemických reakcí, tvrdí mistr chemik.
 • A ani reaktant asi nebude příliš dobrý. Jeho reakce jsou přecejen až příliš vratné...
 • Už to tak bude, vypadá to na nějaký nereaktivní vrácný plyn :-)
 • To byste nevěřili co Bořek podle vlastních slov prožil na Zhustově svatbě. Prý ideální splynutí, a ještě k tomu ze soucitu!
 • Měl bych dobrou otázku na ALjošu: "Hele, co budeš dělat 20.8.2005?"
 • Pokyn pro všechny mimo ALjoši: 20. srpna bude další společenská údálost, připravte si pánové obleky a dámy šaty.
 • Citace z Bičova hodnocení testů na Rosně: " Podmínky nebyly sice úplně optimální (povrch, krátký okruh..), ale byly pro všechny stejné a hlavně při pohledu na běžecký styl některých borců, bylo myslím úplně jedno, jestli běží na makadanu nebo na tartanu." Netušíte někdo, koho tím mohl myslet :-)?
 • Jára na adresu Bičova soustředění: "To soustředění bylo fakt za trest".

přispěli: Chrobák, Jára, Zelda, Zhusta


Časopis orientačních běžců klubu ZBM
Šéfredaktor: Jiří Zelinka
Na vydání tohoto čísla se podíleli:
David Aleš, Tomáš Dlabaja, Jana Gebauerová, Aleš Humlíček, Adam Chromý, Michal Jirka, Jitka Kabáthová, Bohumila Klangová Veronika Křístková, Martin Mazúr, Peter Mlynárik, Miloš Nykodým, Jakub Pracný, Petr Prokop, Martin Stehlík, Marie Stratilová, Václav Štěpánský, Martin Veselý, Jiří Zelinka, a Libor Zřídkaveselý
Toto číslo vyšlo 6. května 2005 - v tištěné podobě