ePolaris - 05/2005

Převzato z papírového vydání časopisu Polaris, při rozdílných tvrzením či údajích platí papírový Polaris. Některé části časopisu byly z různých důvodů vyjmuty.

Výkon Měsíce

V minulém čísle Polarisu byla tato rubrika ochuzena o rozhovor s Reimem, který byl na čtvrtý Výkon měsíce nominován za své vítězství na MČR na dlouhé trati. A tedy, jak Zhusta na konci minulého Výkonu měsíce slíbil, tak jsem nyní učinil. Tady je s měsíčním zpožděním slibovaný rozhovor...

Zelda: Gratuluji ti k vítězství na Mistrovství na dlouhé trati. Pokud mě statistiky nepletou, tak to byl tvůj první závod v barvách ZBM a hned přišla první zlatá medaile nejen letos, ale pro tebe vůbec. Očekával jsi to?
Reimo: Díky. Byl to můj první O-závod za ZBM (ale poprvé jsem reprezentoval oddíl na BBP v Ráječku :-)). Zlatou medaili jsem neočekával, ale přál jsem si a chtěl jsem se umístit na čele.

Zelda: Letošní Dlouhou se ti podařilo vyhrát poměrně s velkým náskokem. V čem jsi předčil své soupeře?
Reimo: Nemám problém s dlouhými tratěmi, spíš bych řekl, že mi vyhovují. Na závod jsem se těšil a čekal jsem, že to bude drsné. Psychicky jsem byl připraven na tvrdý závod, takže asi v tomhle jsem na tom mohl být lépe než soupeři.

Zelda: V juniorské kategorii panovala se stavbou tratí velká nespokojenost. Hodně lidí to zabalilo, a to i z velmi dobrých pozic. Co si o téhle stránce závodu myslíš ty? V čem byl podle tebe hlavní problém?
Reimo: Neřekl bych, že panovala velká nespokojenost. Ano, bylo to o něco delší, než bylo avizováno, ale to měli všichni stejné. Myslím, že ti, co to zabalili, povětšinou nedokázali unést fakt, že po hodině jsou znovu u startu a ještě nemají polovinu za sebou. Spíš to byl psychický problém.

Zelda: Když jsme tak u toho vzdávání, jak pro tebe závod probíhal? Měl jsi během závodu nějakou krizi, kdy jsi to chtěl píchnout?
Reimo: Chtěl jsem v tomto závodě uspět, takže myšlenky na vzdávání jsem opravdu neměl. Během závodu jsem tušil, že by to mohlo dobře dopadnout, protože jsem neudělal moc chyb a šel jsem docela rychle. Jediný problém jsem měl s křečemi, které mě začaly chytat asi 3 kontroly před cílem, kdy jsem zrychlil, abych už byl konečně "doma". Měl jsem s nimi problém i na doběhu.

Zelda: Zajímavým faktem také je, že jsi šel do lesa jako první z juniorů. Jaké to bylo čekat na ostatní? Věděl jsi, že vyhraješ už těsně po doběhu, nebo jsi nervózně očekával každého soupeře?
Reimo: Musím říct, že jsem z toho nebyl zvlášť nadšen, ale snažil jsem se na to nemyslet. Ale i někteří další z "favoritů" startovali brzo. Po doběhu jsem přemýšlel trochu o něčem jiném, než o soupeřích :-). Pak když druhý startující doběhl čtvrt hodiny za mnou a třetí tři čtvrtě hodiny jsem pochopil nejen, že výsledek bude dobrý, ale i to, že každý, kdo dnes dokončí, bude vítěz :-)

Zelda: Tím, že jsi běžel v barvách ZBM, by si mohl kdekdo myslet, že jsi měl výhodu "domácího terénu". Znal jsi les? Věděl jsi, do čeho jdeš?
Reimo: No tak výhodu jsem měl asi jen v tom, že centrum závodu bylo nedaleko. Jinak co očekávat věděl každý - dlouhý závod, kopce, zarostlé hustníky.... Ale teď, když se nad tím zamyslím, tak jednu výhodu jsem měl, protože asi v roce 93 jsem běžel ve stejném lese oblasťák. Ale opravdu si to moc nevybavuji...:-)

Zelda: Na závěr bych se ještě zeptal, co je pro letošní sezónu, po jejím skvělém začátku, tvým dalším cílem?
Reimo: Nominovat se na JMS a především tam uspět. I nějaká medaile z nějakého z dalších MČR by nebyla k zahození :-)

Zelda: Děkuji za rohovor a přeji mnoho dalších medailí nejen z MČR.
Reimo: Nemáš za co. I já přeju nejen tobě, ale i všem čtenářům Polarisu mnoho úspěchů v již rozběhnuté sezóně.

No a teď už je na řadě aktuální výkon měsíce. Sezóna je v plném proudu a na každých závodech nějaký žabiňák zabodoval a nebylo rozhodně jednoduché vybrat jediný Výkon měsíce. Sám jsem měl několik možných kandidátů, které jsem na jednom tréninku nadhodil ostatním. A jim přišlo nejzajímavější Bóřovo vítězství na Rosničce. Nebránil jsem se tedy, a tudíž si můžete na tomto místě přečíst rozhovor s vítězem kategorie H18A na sprintu pořádaném naším oddílem, Bóřou:

Zelda: A-žebříček už běháš třetím rokem a vždycky ses pohyboval na špičce tabulky, ale tohle je tvoje první vítězství. Co to pro tebe znamená?
Bóřa: Dík Zeldo, dostat se sem, do téhle rubriky, to byl už můj dětský sen... Máš pravdu, na vítězství jsem čekal dlouho. Ale jednou přijít muselo a myslím, že jsem si ho těma nespočet čtvrtými místy zasloužil. Sám si ale mnohem víc vážím vítězství z hodinové klasiky než ze sprintu.

Zelda: S čím jsi do závodu nastupoval? Na dopoledních štafetách se ti zas až tak nedařilo...
Bóřa: Jasně, štafety jsem šel špatně, volil jsem špatné volby a i nohy mě bolely. Ale v neděli to bylo ještě horší. V sobotu mě to mrzelo o to víc, že jsme výjimečně postavili naši nejsilnější sestavu, která má určitě na Šumperk i na Jičín, a já to zkazil už na druhém úseku. Krom toho jsem celej víkend zápasil s nějakou virózou. Na štafety jsem chtěl ale zapomenout a soustředit se jen na sprint. Před startem jsem si hodně věřil, zatím jsem na všech sprintech v áčkách byl 4., a proto jsem bednu trochu i čekal, ale ne vítězství :-). Trochu nervózní jsem byl jen z toho terénu...

Zelda: Jak se ti líbil terén? Ač, žabiňák, prostor závodu jsi s největší pravděpodobností nikdy předtím nenavštívil. Překvapilo tě něco?
Bóřa: Před dvěma lety jsem zde běžel, myslím, Zhusta Cup. To byl můj jedinej průzkum terénu. Odvážel jsem si ale ty nejhorší vzpomínky, svah plnej napalmu a šutrů. Prostě bordel. Proto jsem dlouho uvažoval, že se vzdám závodu ve prospěch pořádání. Že se mně do těch nominačních kalkulací vyplatí víc průměr.

Zelda: Z mezičasů lze vypozorovat, že jsi přece jenom nějaké ty chybky během závodu udělal. Dalo se to jít úplně bez chyby?
Bóřa: Souhlasím s tebou, čistě to nešel určitě nikdo. Já jsem trochu první polovinu přepálil, po divácké jsem už nemohl, ani se pořádně dívat do mapy :) V jednom zářezu mně spadl z prstu čip, na další kontrole jsem nemoh najít jámu na rohu paseky. Jen tohle mně vzalo 45s, proto mě ten můj náskok tak dostal.To je ale KDYBY. Čistě se to jít dalo, vlastně s nadsázkou stačilo obejít trať bez chyb a aspoň bednu jsi měl jistou.

Zelda: Celý závod jsi vyhrál solidním tři čtvrtě minutovým náskokem. Jaký byl tvůj recept na úspěch?
Bóřa: Určitě středeční Majáles, ve čtvrtek a v pátek už stačilo vyladěnou formu udržet zevlováním. Ale ten náskok byl na sprint fakt nadýchanej.

Zelda: Když nahlédneme do výsledků, tak zjistíme, že někteří favorité naprosto vyhořeli a někteří "outsideři" zaletěli. Jak moc velkou roli podle tebe hrála náhoda či znalost prostředí?
Bóřa: Jak už jsem říkal, na Rosničce jsem byl jen jednou. Ale i přesto jsem možná do závodu nastupoval s větší opatrností. Myslím, že mnoho "nadějí" podcenilo obtížnost tohohle parku. Třeba Honuv postup na jedničku :-). Naopak fyzicky slabší závodníci šli často závod mapově dobře. Prostě to chtělo při závodě zapomenout, že běžíš sprint!

Zelda: Závěrem se nabízí otázka, jakou roli sehrál fakt, že závod pořádalo ZBM. Ovlivnilo to nějak tvůj výkon?
Bóřa: V podstatě nijak, já jsem se na pořádání nepodílel ani minutu, k závodu jsem přistupoval jako k jakémukoliv jinému. Nic mě neomezovalo. Opačně. S komentátorem jsem byl domluven, že mně pro lepší výkon ohlásí na divácký jako prvního:) V centru hráli písničky z našeho skvělého ceda Best of. Vlastně na štafetách mně všichni říkali, že závod je postaven přímo na mě - hodně mapově náročný. To jsem slyšel rád. No a v lese mně samo fandili hlídači takže dík Filipe a Dane!.)), no vlastně díky Žabinám byly celé závody super.

Zelda: Děkuji za rozhovor a přeji mnoho dalších vítězství nejen v jednotlivých závodech, ale i v celkovém hodnocení.
Bóřa: Dík, tobě taky ZelDraku!

Zelda

Tři týdny na severu

Přátelé, kamarádi, pamatujete ještě na den Liborovy svatby? To se psal druhý duben a 3 dny nato jsem vodlít pryč z České republiky a vrátil se až 3. května. No a jinak můžu tento článek zahájit již obligátní větou, přišel za mnou Zelda a ptá se mě, jestli bych mu nemohl sesmolit článek o tom, co jsem vlastně ten celý měsíc daleko od vlasti robil. Nuže, jsem trochu z jiného těsta nežli Prokůpek a před Sýrií, Izraelem a Palestinou preferuji spíše evropské monarchie vysoce rozvinuté na poli orientačního běhuJ Tou první tří-týdenní zastávkou byla švédská metropole Stockholm, kde mě před rokem reprezentační kouč svěřil do péče místního klubu Söders Tyresö (pojmenovaný podle jihovýchodní části Stockholmu). Je to mladý, dravý klub velmi otevřený světu, sic má jen jednoho bývalého reprezentanta, ale ve štafetových závodech je proklatě dobrej a vo štafety, vo to hlavně ve Skandinávii jde. Do Švédska jsem sice jezdil už dříve, ale bez pořádného zázemí a stálé klubové příslušnosti, kde od místních můžete sbírat zkušenosti, to není ono. Orienťák ve Švédsku je úplně jinde, co se týče podmínek, orienťák ve Švédsku je úplně jiný sport, co se týče terénu a požadavků na orientaci a běh. Řekl bych, že většina z nás co orienťák děláme, tak rádi poznáváme nové věci, rádi cestujem, rádi poznáváme přírodu. A to vše v sobě zahrnuje kupříkladu tohle mé ježdění na sever.

Abych řekl pravdu, tak ty 3 týdny utekly jako voda a vůbec se mi z tama nechtělo. Oficiální důvod mé cesty byl příprava na největší švédské štafetové závody Tiomila, kde jsem měl finišovat našemu klubu, což byla velká zodpovědnost a zároveň výzva. No jo, 16,5 km. A protože naše ambice nebyly nízké, tak to znamenalo běžet proti spoustě dobrejch borců.

Čím blíže je Tiomila, tím více to v každém klubu žije. Společné tréninky, různé takticko společenské meetingy, o víkendech i v týdnu štafetové závody (třeba jen trénink pro pár oddílů, ale běžíte proti 50 štafetám). Krom trénování jsem měl šanci poznat i trochu večerního života ve Stockholmu, není to špatné, ale u nás je to lepší!

Pár perliček:

 • poslední taktický večer A-teamu pro Tiomilu byl v jedné z kancelářských budov, co patří k švédskému hokejovému chrámu - hale Globen, po tréninku jsme si dali saunu a v nejvyšším patře v jedné restauraci večeři, jak jinak než s nádherným výhledem na hlavní město
 • Tyresö je nejen část Stockholmu, ale také národní park. Začíná nedaleko naší klubovny a je fantastický pro delší běhy (nádherná příroda). Navíc je to jeden z mála lesů, kde jsem nepotkal losa, což mě překvapilo, protože ve Stockholmu je jich fakt hodně.

Olaf

Výsledky Tiomila:
Men 1. Södertälje-Nykvarn 1 10:04:51; 2. Halden Skiklubb 1 10:04:53; 3. Kalevan Rasti 1 10:09:09; ... ; 21. Söders SOL-Tyresö 1 10:24:22;

World cup v Londýnských kopečcích

Jen pár dní po Tiomile začínala první letošní reprezentační akce. Svěťák není Evropa a Evropa není Mistrovství světa, ale udělat výsledek na takové akci je mnohem těžší. Od doby, co IOF zavedla omezení počtu závodníků z jedné země pro jednotlivé disciplíny, tak jsou výsledky na MS proti ostatním akcím neporovnatelné, i když titul je titul. Ale bojovat proti 100 těch nejlepších na svěťáku a proti 50 na MS světa je prostě rozdíl.

Svěťák v Anglii byl nejúžasnější mezinárodní akce, na které jsem byl. Pořadatelé měli vše zmáklé. I ze slabších terénů vytáhli maximum a závodit na takových tratích byla zábava. Při svěťáku probíhaly i veřejné 5ti-denní, takže ani o diváky nebyla nouze. V Anglii se běželo 5 závodů v 5 dnech - což bylo dost náročné a mnozí závodníci pár startů oželeli. Já jsem se rozhodl běžet vše a nějak takhle to vypadalo.

Semifinále sprintu se běželo v areálu univerzity městečka Guildford, kde bylo oficiální centrum Světového poháru. Mapařinka v plné rychlosti. Neustálý kontakt s mapou byl nutný téměř celý závod. Do finále z Čechů postoupily jen 2 děvčata.

Štafety byly postaveny v členitém kopcovitém terénu. Na mezinárodních štafetách platí jedno kruté pravidlo - jakmile vypadneš z vedoucího balíku, nemáš téměř šanci se tam vrátit. Bohužel obě české mužské štafety na 1. úseku z balíku vypadly. Konkurence je obrovská a jen tak někoho nedoběhnete. Tento den bylo navíc brutální dusno a 50ti minutový závod sebral mnoho sil.

Klasickou trať pořadatelé umístili do velkého lesa, kde měl šanci natočit pro muže oněch 18 km. Les byl zarostlý borůvkami a kapradím, takže se vyplatilo hodně obíhat po cestách a stavba trati k tomu i vybízela. Po mapově těžším úvodu, to bylo převážně o běhu, jenže není jednoduché běžet 90-100 minut téměř nadoraz. Ti nejlepší podali neskutečné výkony. Z Čechů zaběhl skvěle Sosák, kterému trať neskutečně sedla.

Finále sprintu se běželo v jednom nádherném parku téměř v centru Londýna. Úplně jiný závod než kvalifikace. Byla to neskutečná palba, mapa nebyla téměř potřeba. Divácká kulisa fantastická. A kdo měl v nohách včerejší klasiku, ten si užíval zajímavé pocity bolesti :-) Na ukázce mapy nejtěžší část závodu v okolí rybníčků.

A je tady den poslední - disciplína nejvyšší technické náročnosti - middle. Disciplína "toho Frantíka", který v posledních 2 letech vyhrál každý middle, na kterém startoval. Jak vyhráááál? Kdyby jen to, on vždy deklasoval zbytek světa rozdílem třídy. Podle 10 let staré mapy se očekával technický závod, ale nejtěžší pasáž trati, kterou vidíte na ukázce, mapař před 10 lety nebyl schopen promapovat, tak ji jen vytečkoval jako rozbitý terén. Co nás tam asi čeká?

Stavitel z lesa opět vytěžil maximum a díky sportidentu, který umožňuje spoustu křížení tratí, nás protáhnul vším zajímavým. Češi neběželi špatně, ale všichni dříve nebo později chybovali. Tak náročnou trať v Čechách běháme maximálně 1 za rok. Za hustého deště závod pomalinku gradoval, v lese už zbývali jen 3 závodníci a mezi nimi největší favorit Francouz Thierry Gueorgiou.Thierry má ještě dostatek času, když v tom se objevuje na velkoplošné obrazovce a diváci vidí, jak se blíží ke sběrce. Dobíhá za mohutného potlesku a jeho náskok v cíli je celá minuta. Neuvěřitelné. Při rozhovoru se spíkrem se dovídáme, že Thierry ztratil maximálně 15 sekund a to tím, že párkrát zbytečně kouknul do mapy. Hmmm. Neuvěřitelné. Ten je neporazitelný. Jenže to se náhle objeví na obrazovce Andrei Khramov, jeden z nejrychlejších orienťáků současnosti, dobíhá do cíle a poráží Thierryho o 7 vteřin. A to byla taková pěkná tečka za tím naším svěťákem.

Olaf

Výsledky SP Anglie:
Sprint men - kvalifikace 1: 1. Matthias Merz 13:21; 2. Tore Sandvik 13:35; 3. Johan Näsman 13:40; ... ; 11. Tomas Dlabaja 14:26; ... ; 17. Ondrej Pijak 15:16; Relay men: 1. FRA A (Gonon François, Renard Damien, Gueorgiou Thierry) 2:35:57; 2. NOR A (Alvestad Stig, Skjeset Lars, Kvaal Osterbo Oystein) 2:36:46; 3. DEN A (Terkelsen Chris, Bloch Claus, Rokkjar Rene) 2:36:51; ... ; 12. CZE B (Svihovsky Jaromir, Dlabaja Tomas, Prochazka Jan) 2:49:18; ... ; . SVK A (Davidik Marian, Pijak Ondrej, Pijak Martin) DISK; Long men: 1. Jani Lakanen 1:32:07; 2. Mats Haldin 1:33:05; 3. Andrei Khramov 1:33:05; ... ; 34. Ondrej Pijak 1:42:33; ... ; 36. Tomas Dlabaja 1:42:56; ... ; 49. Martin Pijak 1:50:15; Sprint men - finále B: 1. Barrable Nick 13:56; 2. Rokkjar Rene 14:09; 3. Losman Petr 14:16; ... ; 10. Dlabaja Tomas 14:53; Middle men: 1. Khramov Andrei 31:57; 2. Gueorgiou Thierry 32:04; 3. Lakanen Jani 32:50; ... ; 35. Pijak Ondrej 36:35; ... ; 38. Dlabaja Tomas 36:44; 50. Pijak Martin 37:43;

AMČR v Olomouci

V týdnu od 2. do 6. května měli v Olomouci sraz vysokoškolští sportovci. Joko orienťáky nás zajímalo pondělí 2. a úterý 3. května.

Už to vypadalo, že na místo nedorazíme (nebylo auto a Otri je ďábelský řidič), ale do Olomouce, respektive na Svatý Kopeček, jsme dorazili. Počasí bylo horké, naštěstí pondělní krátká trať byla opravdu krátká a letecká. Les nebyl ani tak zarostlý, jak se o Kopečku tvrdí. Z Janči Gebauerové máme na této trati druhou akademickou vicemistryni!

Teď přišlo na řadu vyřešit, co s načatým odpolednem. Zvítězilo koupání (bylo fakt horko) No, tak z koupání se stalo pár vteřinové namočení. Jak by říkala pánská složka naší výpravy - byla tam dvaceti-metrová voda.

Ubytovat se, najíst se a jít na společnou zábavu. To byste nevěřili, ale v Olomouci je všechno vzdáleno deset minut chůze. Ať jdete odkudkoli kamkoli, vždy je to deset minut. Občas se ale stane, že deset minut znamená necelou půlhodinu pochodu :o).

Večer všichni trávili na louce před atletickým stadionem, kde se točilo pivo, možná se tam dalo i něčeho najíst a k tomu všemu nám hrál DJ "šílený".

V úterý jsme se přesunuli na Suchý (tentokrát tam bylo opravdu sucho!). Opět nás vezl drak Otri (ale už to bylo lepčí :o)). Na Suchým se běžela klasika. Tratě byly tak akorát dlouhé. Ale časy a výkony poukazovaly na včerejší večer. Já si ale myslím, že nás zabrzdilo to, že jsme se nebrodili v bahně, jak to na Suchým bývá zvykem :o).

Suma-sumárum: byly to pěkné dva dny. Nikam se nespěchalo. Všichni se všema se znali, závody rychle utíkaly... Jo, stojí ta za to jít na vysokuo - už kvůli akádě!

Bára

Výsledky krátká:
D: 1. Spurná Martina 27.07; 2. Fejlková Martina 30.10; 3. Gebauerová Jana 30.50; ... ; 5. Reinerová Barbara 31.38; ... ; 24. Navrkalová Petra 46.38; H: 1. Šedivý Jan 32.56; 2. Henek Vladan 33.43; 3. Rajnošek Zdeněk 34.12; ... ; 8. Kabáth David 36.05; 20. Otrusina Jiří 39.13; ... ; 32. Jirka Michal 43.38;

Výsledky klasika:
D: 1. Tvarůžková Petra 55.42; 2. Fejlková Martina 55.53; 2. Smičková Eva 55.53; ... ; 9. Gebauerová Jana 63.40; ... ; 11. Reinerová Barbara 68.41; H: 1. Vana Petr 56.57; 2. Šedivý Jan 57.23; 3. Janata Martin 59.12; ... ; 14. Kabáth David 66.08; ... ; 16. Otrusina Jiří 67.44; ... ; 31. Jirka Michal 77.40;

MTBO - 4 úvodní závody českého poháru

Bajky začaly letos dvěma dvojicemi "českých" závodů. První z nich se konal o víkendu 30.4. - 1.5. v Jesenici u Rakovníka, další pak 21. -.22. 5. v Jelenci u Příbrami.

Obě akce obsadili členové našeho oddílu se slušnou účastí, jak je vidět na výsledcích uvedených níže. A hned v prvním závodě jsme zaznamenali dvě "bedny" v podobě třetího místa Markétky Uhnavé v dámské kategorii a druhého místa Martina Tišnovského v kategorii H10-14! Obavy, že večer nebude důvod k oslavám, se tedy naštěstí nenaplnily, takže jsme navečer nejprve obsadili jesenickou restauraci, kde jsme vydatně povečeřeli, a poté jsme se odebrali dokončit načatý večer do prostoru kempu, kde pořadatelé přichystali velmi kvalitní občerstvení a porazili několik vzrostlých borovic, které jsme měli za úkol spálit na táborovém ohništi, čehož jsme se ujali, ale pár stromů tam ráno přecejenom ještě zůstalo ležet.

Druhý den se na scorelauf opět vydařilo počasí, takže co jsme si mohli více přát? Bedna sice tentokrát byla jen jedna, třetí místo Martina Tišnovského, ale zazávodili jsme si, myslím, všichni příjemně. Body do celkového pohárového žebříčku jsme zase nějaké nasbírali, Áda se protlačila v ženách na pěkné sedmé místo a i naše nová mužská akvizice Ondřej Šňupárek měl zaděláno na pěkný výsledek nebýt toho, že posledních pár kontrol absolvoval na prázdné zadní duši. A náš jediný eliťák Jirka Ehl se už přiblížil na dosah bodovanému umístění; jen tak dál!

O tři týdny později jsme s koly na střeše opět vyráželi po dálnici na Prahu. Tentokrát jsme z ní ale odbočili o něco dřív, abychom sjeli do malebné krajiny středního Povltaví. Centrum závodů bylo v obci Jelenec. Na rozdíl od předchozích závodů, které byly pořadatelsky zvládnuty na jedničku, tady to trošku organizačně zaskřípalo. Parkování v malé obci bylo dost chaotické a spalo se v tělocvičně ve vedlejších Dolních Hbitech, takže na večerní produkci skupiny Boží Sound přišlo lidí jen poskrovnu. Ani mapa nebyla úplně ideální, sem-tam některá cesta chyběla, občas zase některá přebývala. Co ale bylo hlavní - počasí nám opět přálo, takže závody nakonec vyšly docela fajn. Sobotní krátká trať pro nás navíc dopadla, co se týče výsledků, velmi příznivě, Áda totiž v ženské kategorii zvítězila! Takže se zase objevil důvod k oslavě, takže jsme měli vyřešený večerní program. Ivan Sladký byl ve veteránech osmý, což byl při stále rostoucí konkurenci v této kategorii také úspěch, Markétka v ženách devátá. Já jsem to bohužel disknul na třetí kontrole, protože mi začalo vypovídat služby levé koleno.

Nedělní dlouhá trať se jela současně jako mistrovství republiky. Závod samotný byl fajn, počasí opět ideální, naše poněkud skrovnější výsledky dnes zachránila Markétka Uhnavá svým čtvrtým místem v ženách, kde dost dlouho vedla, ale nakonec z toho byla bramborovka. Kdybychom ale započítali skvělý výsledek našeho skoro kmenového Petra Mlynárika, který pro svůj bratislavský oddíl vybojoval ve veteránech mistrovský titul, to by byla jiná :-).

Vašek

Výsledky 1. ČP:
D: 1. Topinková Monika 61.11; 2. Faltejsková Jana 61.50; 3. Uhnavá Markéta 62.45; ... ; 26. Štěpánská Adéla 77.34; ... ; 52. Sladká Zora 108.59; D14-18: 1. Kiacová Zuzka 58.48; 2. Fajtlová Jana 58.55; 3. Kopalová Markéta 60.56; ... ; 5. Kolaříková Anna 78.42; H10-14: 1. Kopal Ondřej 27.17; 2. Tišnovský Martin 30.35; 3. Laciga Jakub 31.34; H19A: 1. Schwab David 62.55; 2. Hájek Ondřej 68.07; 3. Jalový Milan 68.57; ... ; 18. Svoboda Ladislav 76.53; ... ; . Sladký Marek DISK; H19B: 1. Kučera Jan 53.38; 2. Bogar Leoš 58.09; 3. Kazík Marian 60.52; ... ; 10. Šňupárek Ondřej 64.09; 11. Mudrák Pavel 65.00; ... ; 19. Tišnovský Zdeněk 69.49; ... ; 23. Štěpánský Václav 71.40; H40: 1. Fajtl Jaroslav 60.10; 2. Nejedlý Petr 68.20; 3. Lepšík Vladislav 70.07; ... ; 6. Sladký Ivan 72.22; HE: 1. Ticháček Radek 60.20; 2. Rygl Jaroslav 62.47; 3. Sabo Mikuláš 64.24; ... ; . Ehl Jiří DISK; P: 1. Krásný Pavel 29.45; 2. Jandl František 30.15; 3. Podrábská Marie 30.40; ... ; 5. Mudráková Michaela 34.34;

Výsledky 2. ČP:
D: 1. Hančíková Bára 70.02; 2. Pospíšilová Lucie 74.13; 3. Hanáková Markéta 75.10; ... ; 7. Štěpánská Adéla 77.43; ... ; 17. Uhnavá Markéta 82.58; D14-18: 1. Bochenková Ivana 63.26; 2. Kiacová Zuzka 75.42; 3. Kopalová Markéta 76.54; ... ; 5. Kolaříková Anna 114.53; H10-14: 1. Kopal Ondřej 25.07; 2. Bogar Kryštof 28.03; 3. Tišnovský Martin 29.51; H19A: 1. Schwab David 86.52; 2. Jalový Milan 93.28; 3. Vodrážka Ondřej 93.47; ... ; 41. Sladký Marek 154.18; ... ; . Svoboda Ladislav DISK; H19B: 1. Vanka Petr 76.34; 2. Matějů Michal 79.25; 3. Zaoral Petr 79.58; ... ; 14. Mudrák Pavel 87.32; ... ; 17. Štěpánský Václav 88.15; ... ; 26. Šňupárek Ondřej 94.37; ... ; 29. Tišnovský Zdeněk 97.04; H40: 1. Autrata Vlastimil 72.51; 2. Fajtl Jaroslav 77.02; 3. Kiac Jiří 78.02; ... ; 9. Sladký Ivan 84.25; HE: 1. Linhart Aleš 94.06; 2. Laciga Radek 97.09; 3. Ševčík Martin 98.32; ... ; 31. Ehl Jiří 117.08; P: 1. Najman Jiří 23.35; 2. Seibert Josef 25.36; 3. Kaše Jakub 26.35; ... ; 9. Mudráková Michaela 34.08; ... ; 15. Sladká Zora 46.43;

Výsledky 3. ČP:
D: 1. Štěpánská Adéla 37.05; 2. Topinková Monika 37.31; 3. Krafková Ita 37.44; ... ; 9. Uhnavá Markéta 41.11; ... ; 53. Sladká Zora 76.20; H19A: 1. Vodrážka Ondřej 41.23; 2. Jalový Milan 42.29; 2. Hradil Jiří 42.29; ... ; 10. Svoboda Ladislav 46.00; ... ; 14. Mudrák Pavel 47.37; H19B: 1. Pucherna Jan 36.44; 2. Matějů Michal 37.15; 3. Fujáček Jan 37.22; ... ; 16. Šňupárek Ondřej 42.46; ... ; 52. Štěpánský Václav DISK-LIM. H40: 1. Vávra Martin 37.31; 2. Valoušek Zbyněk 40.49; 3. Lepšík Vladislav 41.34; ... ; 8. Sladký Ivan 43.59; P: 1. Šimek Radek 33.13; 2. Machara Petr 36.07; 3. Mudráková Michaela 46.15;

Výsledky MČR DT:
D: 1. Hančíková Bára 73.05; 2. Městková Kateřina 75.16; 3. Juříková Lenka 76.54; 4. Uhnavá Markéta 77.43; ... ; 20. Štěpánská Adéla 89.09; H19A: 1. Kříž Libor 87.11; 2. Vodrážka Ondřej 88.48; 3. Zicha Jiří 89.11; ... ; 23. Svoboda Ladislav 101.22; H19B: 1. Faltejsek Lukáš 76.22; 2. Kazík Marian 76.43; 3. Bogar Leoš 79.03; ... ; 9. Mudrák Pavel 82.20; ... ; 24.Štěpánský Václav 91.09; ... ; . Šňupárek Ondřej DISK; H40: 1. Mlynárik Peter 87.31; 2. Švábek Karel 93.31; 3. Fajtl Jaroslav 93.33; ... ; 11. Sladký Ivan 104.12; P: 1. Cabala Aleš 38.51; 2. Novotná Markéta 41.00; 3. Lacigová Ivana 41.27; ... ; 5. Mudráková Míša 47.31; ... ; . Sladká Zora DISK;

ŽA Sokolov

Tak jsme se zase sešli u Bohémy, abychom to natřeli našim konkurentům ze všech koutů republiky. Protože to kolbiště, kde jsme jim to měli natřít, bylo hodně daleko od naší rodné moravské metropole, rozhodl Zhusta, že se pojede už v pátek. Zpočátku přemýšlel nad něčím takovým jako odjezd v sobotu 3:30 od Bohémy, ale naštěstí jsme ho rázně zastavili :-).

Bylo to daleko. Během jízdy jsme se těšili na setkání se sokolovskou cigánskou menšinou, kterou nám Rajmo popsal slovy: "všude tam hoří ohně, řve to tam a je tam strašně černo". Nevím, kde na to přišel, protože jsme během celého víkendu viděli 2 (slovy dva) kousky tohoto druhu. Podívali jsme se na DVD ze Salzburgu a šli spát.

Ráno jsme vstali a bylo zima. Centrum bylo daleko od parkoviště, takže jsme se alespoň zahřáli, i když na to někteří městští povaleči nadávali. Aspoň, že ten les byl krásný, což se však nedalo říci o umístění kontrol, neboť si pořadatel oblíbil taková ta místa na mapě, kde člověk neví jestli je blbě kontrola, nebo mapa. Kdybyste takovou kontrolu postavili o 50 metrů, vedle tak to bude pořád správně. A tak se někomu podařilo, a někomu ne (viz výsledky).

Čekali jsme na vyhlášení, které nakonec dopadlo tak, že tam Rambousek (předseda BSO) přišel a řekl: "Bude zítra, měli jste přijít, volové", což vyvolalo menší volskou přestřelku.

Večer jsme vyrazili do města na večeři a na hokej. Zjistil jsem, že se dají slámky od koktejlu spojit a tak jsem si hrál na vysavač. Hračka není vhodná pro děti do 3 let, neboť můžou nasát nevhodné věci. A taky není vhodná pro děti od 5 let, neboť z toho můžou lehce zmišugovatět ...

Ráno jsme vstali a bylo zima. Centrum bylo daleko od parkoviště, takže jsme se alespoň zahřáli, i když na to někteří městští povaleči nadávali. Opět. Aspoň, že ten les byl krásný, což se však nedalo říci o umístění kontrol, neboť si pořadatel oblíbil taková ta místa na mapě, kde člověk neví jestli je blbě kontrola, nebo mapa. Opět. Kdybyste takovou kontrolu postavili o 50 metrů vedle, tak to bude pořád správně. A aby toho nebylo málo, tak byla v průběhu trati zařazena ještě uranová výsypka, jejíž magnetické účinky poslaly všechny závodníky spolehlivě do prčic ... A tak se někomu podařilo, a někomu ne (viz výsledky). Tak jako včera.

Tentokrát jsme na to vyhlášení přišli včas, abychom si nevysloužili nějaké další volské tituly. Neměli jsme tam ale asi chodit vůbec, neboť vyhlášení probíhalo bez mikrofonu, který měl Béďa, a tak byl vyhlašující Rambousek občas překřičen komentářem, že dobíhá nějaký looser [čti lůzr] z Dolních Kotěhůlek na 89. místě... No prostě totálně podřadné vyhlášení i pro žebříček B, natož pro Áčka!

Celkově bych to shrnul asi takto. Krásný les, ale blbá organizace. To tak bývá, když to pořádá oddíl bez zkušeností v kooperaci s oddílem bez lidí ... Příště nás ale čeká Šumperk a ti to umí, takže se máme na co těšit!

Chrobák

Na tomto dvojzávodě se podařilo řadě našich běžců zaběhnout vynikající výsledky a byly mezi nimi možná i lepší než Dejvův, ale právě ten jeho byl poměrně neočekávaný a překvapivý. A proto jsem ho požádal, aby mi odpověděl na několik otázek ohledně svého prvního Áčkového závodu v mužské kategorii.

Zelda: Letos jsi absolvoval přestup z juniorů do mužů a hned na prvním velkém závodě jsi dokázal skvěle zaběhnout a umístit se na čtvrtém místě. Čekal jsi něco takového?
Dejv: Musím se přiznat, že jsem čekal, že to bude horší, ale zase na druhou stranu bych to nějak moc nepřeceňoval, protože jsem běžel Áčka a od těch v elitě bych určitě dostal na.... . Prostě jsem přes zimu něco málo potrénoval, i když jsem teda na společných trénincích bohužel nebyl moc vidět.

Zelda: Jak pro tebe závod probíhal v lese? Vyhovoval ti terén a stavba tratí?
Dejv: Na startu jsem si říkal, že je potřeba to hlavně uběhnout, protože 90 minut je prostě hodina a půl a to už není málo. Pak se to nějak rozběhlo samo a já si hlavně dával bacha na to, abych nedělal těch chyb moc, protože pár chybek tam udělají všichni. Les i tratě byly v pohodě. Když to shrnu, tak: voda, bahno, občas kopce, a poslední 2 kilometry mě doháněl mistr žaket a v hlavě jsem měl úplně vymyto.

Zelda: V neděli jsi po tomto skvělém úspěchu už nenastoupil. Co bylo hlavní příčinou?
Dejv: Bohužel jsem si v sobotu v traverzu natáhl nějaký úpon na kotníku a docela to po závodě bolelo, takže jsem to nechtěl zničit ještě víc a nechal to odpočívat. Teď už mi to 3 týdny dává do kupy Jarka Pochmonová, které za to patří přinejmenším velký dík. No a teď to jedu do Vojtíškova do těch kamenů zase zničit :-).

Zelda: Myslíš, že na tento výkon během této sezóny dokážeš navázat, nebo to podle tebe bylo jen "začátečnické štěstí"? Jak moc se tě mají současní eliťáci obávat :-)?
Dejv: Doufám, že se to zopakovat podaří. Snad už teď o víkendu, ale na middlu se může stát cokoliv a na klasice se uvidí... . A jestli se mě mají eliťáci bát? Snad ani ne, jestli se k elitě někdy přiblížím, tak už to moje tělo stejně bude tak zničený, že už elitu neuběhne :-).

Zelda: Během víkendu byli podrobováni pořadatelé nemalé kritice závodníků. Co si o této stránce prvních Áček myslíš ty?
Dejv: Naše kategorie (H21A) to měla v lese v sobotu úplně OK a snad jen to shromaždiště mělo mouchy. Ve stanu jsme byli prostě mimo mísu a co se děje na doběhu jsme mohli jen hádat. No a počasí si pořadatel nevybírá.

Zelda: Závěrem bych se ještě zeptal, v čem vidíš největší rozdíl mezi juniorskou a mužskou kategorií?
Dejv: Asi v délce klasiky. Junioři 70 minut, dospělí 90, což je velký rozdíl a ne každý to zkousne. V juniorech mezi sebou taky soupeří několikanásobně míň borců než v dospělých, takže se tam nějaká ta chybka ztratí, ale v dospělých se to projeví. Jinak se to asi neliší, prostě co nejrychleji proběhnout ty pospojovaný kolečka v mapě.

Zelda: Děkuji za rozhovor a přeji, ať se ti příště už podaří bedna!
Dejv: Taky díky moc a s bednou uvidíme, třeba se podaří tobě...

Zelda

Výsledky sobota:
D18A: 1. Doležalová Monika 45.05; 2. Karochová Simona 45.22; 3. Doležalová Vendula 45.55; ... ; 22. Štěpánská Adéla 56.18; D21A: 1. Fialova Pavla 64.09; 2. Kolářová Magdalena 64.56; 3. Bednářová Dana 65.55; ... ; 33. Čevelová Iva 83.55; ... ; 37. Navrkalová Petra 85.27; H16A: 1. Zimmermann Jakub 39.17; 2. Klusáček Matěj 39.43; 3. Hájek Daniel 40.46; ... ; 11. Nykodým Miloš 46.40; H18A: 1. Beneš Jan 52.35; 2. Kodeda Štěpán 54.32; 3. Král Vojtěch 55.02; ... ; 5. Chromý Adam 55.28; ... ; 9. Bořil Tomáš 57.50; ... ; 19. Zelinka Jiří 62.38; H20A: 1. Rajnošek Zdeněk 66.42; 2. Palas Jan 68.11; 3. Henych Martin 68.27; ... ; 13. Pracný Jakub 77.17; 14. Stehlík Ondřej 78.33; H21A: 1. Kazda Ondřej 85.20; 2. Novotný Tomáš 85.57; 3. Liščinský Zdeněk 86.50; 4. Kabáth David 88.04; ... ; 63. Otrusina Jiří 108.10; H21E: 1. Švihovský Jaromír 85.08; 2. Horáček Michal 88.51; 3. Lučan Vladimír 89.06; ... ; . Zřídkaveselý Libor DISK;

Výsledky neděle:
D18A: 1. Karochová Simona 49.52; 2. Hermanová Zuzana 54.05; 3. Mrštíková Květa 54.10; ... ; 10. Štěpánská Adéla 58.54; D21A: 1. Fialova Pavla 65.25; 2. Ptáčková Veronika 69.26; 3. Kolářová Magdalena 69.49; ... ; 33. Čevelová Iva 89.05; H16A: 1. Zimmermann Jakub 42.38; 2. Dusílek Adam 43.26; 3. Pavlů Ondřej 46.38; 4. Hájek Daniel 47.09; ... ; 19. Nykodým Miloš 58.27; H18A: 1. Chromý Adam 51.56; 2. Král Vojtěch 53.25; 3. Malý Aleš 54.36; 4. Bořil Tomáš 54.43; ... ; 19. Zelinka Jiří 62.07; H20A: 1. Henych Martin 65.09; 2. Palas Jan 66.45; 3. Přibyl Broněk 67.09; ... ; 5. Rajnošek Zdeněk 67.39; 6. Pracný Jakub 68.37; ... ; 12. Stehlík Ondřej 75.17; H21A: 1. Princl Pavel 91.53; 2. Kazda Ondřej 92.08; 3. Liščinský Zdeněk 92.22; ... ; 17. Otrusina Jiří 100.32; ... ; . Kabáth David DISK; H21E: 1. Losman Petr 88.20; 2. Smola Michal 92.18; 3. Jedlička Michal 96.52; ... ; 8. Zřídkaveselý Libor 99.42;

ŽB na Visalajích

V sobotu ráno 7. května jsme odjeli na Visalaje , kde se konal 2. a 3. závod žebříčku B Morava, které pořádal oddíl z Ostravy (VOV). Když jsme přijeli, tak nás čekalo stavění stanu na louce pod hotelem Visalaje, odkud bylo vidět na Lysou horu.Ke stanu jsme měli jenom dvě tyčky , takže šla Bára půjčit tyčku od Luhačovic. S třema tyčkami jsme stan už postavili. Potom jsme se začali pomalu odebírat na start. Les byl docela hezkej, ale vrstevnice už moc ne-kterejch bylo na mapě vcelku hodně. Až se všichni vrátili z lesa, začalo vyhlášení. Po vyhlášení jsme se odjeli ubytovat do nedaleké školy. Hned po ubytování většina lidí odešla na večeři, někteří i odjeli autobusem do asi 2 km vzdálené vesnice (nevím, jak se jmenovala). A po večeři jsme se vydali sledovat hokej do jiné hospody, kde byla velká televize. Cestou jsme potkali vidláckého Jágra. Po 2 třetině nás to přestalo bavit a šli jsme zpátky do třídy, kde jsme ještě stihli posledních 5 minut 3. třetiny. Po skončení hokeje šla většina z nás spát. Ráno většina z nás vstala, nasnídala se a odešla do autobusu , který nás odvezl opět na Visalaje. Tam bylo pod mrakem a pomalu začínalo sněžit. Stan noc nepřežil a spadl. Potom, co se ho pokusil Prokůpek s Arnoštem postavit, byl roztrhlej na 2 půlky, takže jsme se odstěhovali do hotelu Visalaje, kde bylo docela plno. Jelikož jsem šel až 135, tak jsem mohl v klidu sledovat, jak závodníci vyrážejí ve sněhové vánici na start. Když jsem šel na start já, tak už místy napadlo až 10 cm sněhu. Tentokrát se běžela krátká oproti nedělní klasice. Já už jsem měl v lese vyšlapaný pěšinky. Až jsem doběhl, tak už nás čekalo jen vyhlášení a cesta domů. Závody to byly hezký-až na ty vrstevnice.

Steeve

Jelikož se po oba dva dny výjimečně dařilo Marušce, můžete na tomto místě najít několik jejích názorů na tyto závody:

Zelda: Po poněkud nepovedeném závodě ve Vrbně se ti podařilo v rámci B-žebříčku oba další závody vyhrát a usadit se v čele průběžného pořadí. Očekávala jsi před odjezdem na Visaláje takový zvrat?
Maruška: Ve Vrbně se mi moc nedařilo a tak jsem doufala, že bych mohla zaběhnout další závody trochu líp. Ale nemyslím, že by to byl zase tak velký zvrat v mém výkonu, protože při sobotní klasice jsem dělala dost velké chyby, tak možná že mé soupeřky dělaly ještě větší...

Zelda: Doneslo se ke mně, že během závodů panovalo poměrně dost extrémní počasí. Jak moc to ovlivnilo závody?
Maruška: Jo, v neděli celý den hustě sněžilo. Nevím, jestli to nějak celkově ovlivnilo závod, ale myslím, že ne. Já mám sníh ráda, i když ne v květnu, ale jakmile vystartuju, tak už moc počasí nevnímám, takže mě to zas tak nevadilo.Avšak jsem ráda dřív na startu, abych se rozcvičila a tak, ale tentokrát jsem to nějak neodhadla, tak jsem tam čtvrt hodiny mrzla :-(.

Zelda: I samotný terén závodů lze nazvat extrémním. Vyhovovala ti taková kombinace? Jak pro tebe závody v takových podmínkách probíhaly?
Maruška: K horám mám pozitivní vztah, takže kopce mi nevadí. Naopak raději běhám v kopcích než na úplné rovině. A protože letos jsou v kopcích všechny béčkový závody, tak si jich opravdu užijeme. A celkově mně to nepřipadalo zas tak extrémní. Oddílový stan neudržela ani ta třetí, půjčená tyčka, tak jsme se usídlili v útulném hotýlku přímo na shromaždišti a nebylo na co si stěžovat...jen ta sprcha nemusela být úplně ledová :-(

Zelda: Po oba dva dny vyhrály poměrně přesvědčivě polské a slovenské závodnice. Dolo se s nimi závodit, nebo byly skutečně o tolik lepší?
Maruška: No závodit se dá s kde kým, i s Polkama a Slovenkama a dokonce jsem v neděli porazila sobotní vítězku a v sobotu tu nedělní.

Zelda: Vraťme se ale k tvým výkonům. S čím jsi nastupovala do nedělního závodu? Věřila jsi, že dokážeš opět porazit všechny češky?
Maruška: Já jsem nad tím zas tolik nepřemýšlela, nejde mi jen o to koho porazím, i když v žebříčku je to důležitý, ale spíš o to, jak závod zaběhnu. A protože se mi to v sobotu nepovedlo, tak jsem to chtěla v neděli běžet líp, nedělat větší chyby a to se mi celkem podařilo.

Zelda: V letošním Moravském B-žebříčku je poměrně málo závodnic. Ač žebříček vedeš, jsi zároveň poslední, kdo vybíhá Ačko. Jak to tedy vidíš se ziskem této licence?
Maruška: Tak snad by to mohlo vyjít. Ale po třech závodech je těžké dělat nějaké závěry. Po tomto víkendu už to bude trochu jasnější, a když to nevyjde v žebříčku, tak se budu snažit vyběhnout si ho na některým z mistrovství.

Zelda: Nyní mi nezbývá už nic, než poděkovat za rozhovor a popřát ti, aby sis svou průběžnou pozici udržela až do konce.

Zelda

Výsledky sobota:
D16B: 1. Veličková Monika 40.05; 2. Hvorecká Eva 45.31; 3. Korimová Ivana 45.35; 4. Hýblová Jitka 46.17; D18B: 1. Barcíková Renáta 57.33; 2. Kršiaková Mária 58.23; 3. Stratilová Marie 61.52; ... ; 14. Rambousková Hana 78.57; D21B: 1. Kovaříková Mária 70.41; 2. Holinková Hana 72.07; 3. Gebauerová Jana 72.50; 4. Žáčková Iva 73.38; ... ; 12. Reinerová Barbara 86.27; ... ; 19. Šišková Vladimíra 99.10; H14B: 1. Nečas Jiří 36.21; 2. Strečko Marek 37.09; 3. Bravený Vít 37.22; ... ; 5. Zimmermann Štěpán 38.06; H21B: 1. Hanslián David 82.05; 2. Halama Jakub 82.36; 3. Hubáček Josef 82.49; ... ; 34. Veselý Martin 105.21; ... ; 47. Jirka Michal 113.38; ... ; 50. Pátek Richard 115.57; ... ; . Prokop Petr DISK; H35B: 1. Pollak Jozef 68.26; 2. Barcík Peter 73.25; 3. Václavek Jiří 77.08; ... ; 17. Štěpánský Václav 99.47; T3: 1. Onder Anton 38.09; 2. Cieslarová Diana 38.36; 3. Zavadilová Simona 39.46; ... ; 20. Klangová Bohumila 87.43;

Výsledky neděle:
D16B: 1. Kršiaková Jana 30.40; 2. Korimová Ivana 32.03; 3. Bialožytová Tereza 32.19; ... ; 17. Hýblová Jitka 42.59; D18B: 1. Lesniak Magdalena 33.41; 2. Kršiaková Mária 35.04; 3. Stratilová Marie 35.11; ... ; 13. Rambousková Hana 43.54; D21B: 1. Holinková Hana 43.07; 2. Podmolíková Dagmar 43.57; 3. Gebauerová 43.59; ... ; 6. Žáčková Iva 48.19; ... ; 17. Šišková Vladimíra 57.37; ... ; . Reinerová Barbara DISK; H14B: 1. Nečas Jiří 28.44; 2. Kantor Ondřej 29.11; 3. Zimmermann Štěpán 30.58; H21B: 1. Hubáček Josef 43.40; 2. Klech Richard 45.40; 3. Palát Petr 46.02; ... ; 16. Prokop Petr 51.10; ... ; 22. Veselý Martin 53.13; ... ; 43. Jirka Michal 57.51; ... ; 52. Pátek Richard 60.23; H35B: 1. Pollak Jozef 39.06; 2. Barcík Peter 40.31; 3. Vavrys Petr 42.51; ... ; 19. Štěpánský Václav 58.19; T3: 1. Kazda Bohumil 43.29; 2. Bukovácová Alena 47.38; 3. Šperlík Josef 51.31; ... ; . Klangová Bohumila DISK;

Štafety v Bukovince

O víkendu 14 a 15.5 se v Bukovince běželo 3. a 4.kolo ČPŠ a na Rosničce 3.ŽA-sprint. Na shromaždiště štafet jsme se dopravili auty, protože většina se od rána věnovala pořádání odpoledního sprintu. Na shromaždišti, které se nacházelo na místním fotbalovém hřišti, jsme byli mezi prvními. Do startu zbývala asi hodina, kterou jsme tam nějak přečkali a potom se vydali na ukázku předávky. Jediné co na ní bylo zajímavé a taky dost podstatné bylo to, že mapu vám bral předchozí úsek na doběhu. No a to do startu už opravdu moc nezbývalo takže první úseky mužských a ženských štafet si stihly vynulovat, dorozcvičit se a už bylo odstartováno. Po nich se do lesa vydali dorostenci, veteráni a žáci. Velkým minusem závodu byla nepřítomnost racomu, což udělalo závod velice tichým a nezajímavým. Komentátor sice měl zprávy z lesa přes jakousi vysílačku, ale to se racomu samozřejmě nemohlo vyrovnat. Dosti blbé bylo i to že jaksi po doběhu nedávali mezičasy, ale nebyli schopni ani vyvěsit výsledky. V neděli třeba Tonda Věžník zjistil že dorostenecká štafeta je DISK a velmi se tomu divil. Vrchol neslušnosti bylo přesunutí vyhlášení, na které tam dost lidí čekalo, až na neděli. Nejlépe z našich běželi muži, kteří skončily na prvním místě, na bedně skončili ještě dorostenci- 2.místo. Po závodě se několik šťastných vrátilo auty. Zbytek se sice domlouval s Aljošou, ale to nějak neklaplo, tak se chtěl vrátit autobusem s Hradcem nebo Zlínem. No ale po cestě k autobusu jsme stopovali a zastavili nám nějací pragováci. Díky nim jsme stihli roznos kontrol na Rosničce. A po něm začal závod ve sprintu, který pořádal náš oddíl. O tom vám nic nepovím, jelikož jsem hlídal kontroly. No jediné, co stojí za povšimnutí, byla velice dobrá slyšitelnost rozhlasu v lese-aspoň jsem se tam tak nenudil. Z vyhlášení si pamatuji, že Milouš s Olafem byl druhý a Bořek vyhrál. Pak nás čekal úklid shromaždiště, při kterém se nedala přehlédnout asi dvaceticentimetrová prohlubeň na místě, kde stála cílová kontrola. Teď už zbývalo jen naházet věci do aut a odjet. Byl tu ale jeden háček-trochu moc lidí na počet aut. Samozřejmě, že jsme se tam narvali, ale jelo nás v Jeldově transitu asi 14, a to nikdo nejel v kufru. Dokonce ani batohy ne, jel tam totiž oblouk. Cesta naštěstí uběhla vcelku rychle. Na shromaždišti bylo ještě spousta práce, ale většina se nedala provést, protože jsme na to neměli věci. Tak byl vyslán Arnošt do skladu, jenže když přijel, tak už byla tma a po tmě se blbě pracuje. Naštěstí se potvrdilo přísloví "ráno moudřejší večera". Večer jsme tedy z velké části strávili sledováním hokeje. Po skončení hokeje jsme ulehli do stanu Tesly. To jsme ale neměli dělat, protože po tom, co většina usnula, nás odtud vyhnali tesláci, co se vrátili z hospody a my jsme se museli stěhovat.

Vstali jsme dost brzy ráno, už si nepamatuji kdy, jak jsem byl ospalej, a začali dostavovat shromaždiště, což šlo celkem plynule a bez větších problémů. Potom mi bylo řečeno, ať jdu stavět kontroly, ale to jsem odmítl, protože jsem běžel. Pomalu se scházeli závodníci a v době před startem si mohli poslechnout od komentátora Zhusty, co je dnes vše v lese čeká, jak to mají a dlouhé a tak dále. Dnes se běželo v severní části mapy, která je podstatně zajímavější a těžší, což se některým našim štafetám moc nevyplatilo. Pěkný byl hlavně ten skalnatý svah, v tom se to dalo dost zasekat. Závody proběhly v klidu bez viditelných chyb. Následovalo vyhlášení výsledků a taky úklid shromaždiště, a pro ty šťastnější sbírání kontrol. Potom se musela taky uklidit škola, a pak už se všichni rozešli do svých domovů.

Jára

Výsledky sobota:
D18: 1. PHK (Azebová Nina, Vaculíková Jana, Machútová Lucie) 82.51; 2. DKP (Doležalová Monika, Karochová Simona, Bochenková Ivana) 83.06; 3. LPU (Mrštíková Květa, Procházková Michaela, Hermanová Zuzana) 83.30; ... ; 12. ZBM (Hýblová Jitka, Stratilová Marie, Štěpánská Adéla) 96.44; H18: 1. SJC (Beneš Jan, Drobník Michal, Holas Štěpán) 86.33; 2. ZBM (Chromý Adam, Bořil Tomáš, Zimmermann Jakub) 92.27; 3. SSU (Opletal Jaroslav, Strachota Petr, Král Vojtěch) 98.27; ... ; 14. ZBM 2 (Hájek Daniel, Zelinka Jiří, Nykodým Miloš) 109.32; H21: 1. ZBM (Bukovac Palo, Rajnošek Zdeněk, Dlabaja Tomáš) 116.40; 2. PGP (Matějů Luboš, Skyva Jan, Procházka Jan) 117.59; 3. PHK (Losman Petr, Macek Martin, Zvěřina Petr) 120.21; ... ; 9. ZBM 2 (Bukovac Maroš, Barták Lukáš, Pracný Jakub) 126.19;

Výsledky sprint:
H21E: 1. Smola Michal 13.52; 2. Dlabaja Tomáš 14.11; 3. Švihovský Jaromír 14.19; ... ; 6. Bukovac Palo 15.24; H16A: 1. Klusáček Matěj 12.33; 2. Nykodým Miloš 12.43; 3. Slezák Jiří 13.45; H18A: 1. Bořil Tomáš 13.58; 2. Vlček Martin 14.42; 3. Mališ Jiří 14.48; H20A: 1. Henych Martin 14.25; 2. Rajnošek Zdeněk 14.47; 3. Přibyl Broněk 14.55; H12D: 1. Hubáček Michal 6.05; 2. Argaláš Michal 6.15; 3. Svoboda Marek 7.32; ... ; 13. Brlica Pavel 9.53; 14. Brlica Jan 9.57; T3: 1. Hájek Petr 15.09; 2. Brlica Pavel 15.47; 3. Stehno Pavel 16.18;

Výsledky neděle:
H18: 1. SJC (Beneš Jan, Drobník Michal, Holas Štěpán) 123.50; 2. SSU (Kodeda Štěpán, Strachota Petr, Král Vojtěch) 132.43; 3. JIL (Perůtka Jan, Černý Martin, Mališ Jiří) 138.12; ... ; 5. ZBM (Zimmermann Jakub, Nykodým Miloš, Bořil Tomáš) 143.06; H21: 1. PGP (Matějů Luboš, Skyva Jan, Procházka Jan) 153.52; 2. TZL (Pekárek Evžen, Přibyl Broněk, Smola Michal) 155.33; 3. SJC (Kazda Ondřej, Švihovský Jaromír, Palas Jan) 156.16; ... ; 9. ZBM 2 (Barták Lukáš, Bukovac Maroš, Ehl Jiří) 166.37; 10. ZBM 1 (Bukovac Palo, Rajnošek Zdeněk, Dlabaja Tomáš) 167.36;

Finále Ligy brněnských škol

Ve čtvrtek 19. května (bezprostředně po víkendu vyplněném pořádáním sprintu a štafet) náš oddíl pořádal další akci, při které by se mělo soutěžit v orientačním běhu, a sice finále ligy brněnských škol. Závod se konal v prostoru Kraví hory a shromaždiště bylo situováno v prostoru plaveckého bazénu.

Na přípravu bylo poměrně málo času, jelikož všichni členové oddílu se angažovali v pořádání víkendových závodů. Přesto se podařilo vše připravit včas, i když kreslení map jsem rozdával až v neděli odpoledne. První problémy však nastaly při roznosu kontrol. U jedné kontroly zbourali dům, a tím pádem zbořeniště zaplotili, u jiné se zase proháněli maníkové s křoviňákama. Nedalo se však nic dělat. Mapy byly nakreslené, takže kontrolky se musely dát na svá místa. Poté následovalo složité období mezi roznosem kontrol a startem prvních závodníků. Ač jsme měli závodníky zavřené za plotem a ven se mohli dostat jen dvěma branami, tak pořád lezli ven a vymlouvali se na to, že jim to učitelé dovolili. A nejhorší na tom bylo, že to byli pořád ti stejní :-(. A když jsme tak u učitelů. Ti by především měli ctít pravidla fair play a závodníky hlídat. A taky by nemuseli ničit koridory, nebo se s náma během závodu familiárně bavit a dožadovat se od nás (doufám že z legrace) kafe, či čeho jinýho. No já bych na nějakým oblži nešel k obsluze vyčítání a nevybavoval se s nima, kolik kamarádů mám v lese a že by se už mohli vrátit. Vy snad jo? No stručně řečeno, učitelům bych nejradši vyliskal. Svůj efekt by to možná mělo, ale na druhou stranu by to zase asi nezvedlo popularitu orientačního běhu...

A jak závod probíhal po sportovní stránce? Ač tratě nebyly dlouhé a nebylo na nich mnoho kontrol (nejvíce měli H4 8 kontrol), tak si v lese všichni pobyli docela dlouho. Bylo to dáno tím, že jsem to stavěl já :-) Žádné dvě tratě si totiž nebyly podobné a to výrazně rozbíjelo (nebo alespoň zpomalovalo) velké skupinky česající prostor. Nakonec se však přes nemalé problémy do cíle dostali všichni vyběhnuvší závodníci, a tak nic nebránilo uskutečnit vyhlášení výsledků. No jo, finále je finále. Nebylo to sice vyhlášení příliš důstojné, ale to zavinili především závodníci svou neukázněností. Zajímavým faktem při vyhlášení také byla skutečnost, že hned čtyři kategorie vyhráli naši členové, a to zdaleka nejen zásluhou kroužku OB na ZŠ Kotlářská, ale zvítězili i bratři Brlicovi v H1 a H2 a Mates Plšek v H4. Jasným důkazem, že OB se nezapomíná, byl také náš bývalý člen Vašek Vacík na 3. místě v H4. Možná si na něj někteří ještě pamatujete. Pokud mám říct, jak se závod líbil zúčastněným, tak nezbývá než konstatovat tradiční fakt, že čím mladší závodník, tím víc se mu to líbilo.

Nyní už zbývalo jen sklidit shromaždiště a posbírat kontroly. Když jsme tak u toho sbírání. Na ligách už teď není moderní kontroly zahazovat (až na výjimky), ale strhávat čísla. Závodníky to dokonale zmate a chodí kolem správných kontrol a neorazí je, protože z mapy nepoznají, že jsou dobře. Rafinovaná metoda. Znám jen jednu obranu: vyliskat. A když jsme u toho zahazování kontrol. Tentokrát mě překvapilo, že byla zahozená kontrola, kterou měla jen kategorie H2. Od těch bych to nečekal, vždyť to jsou ještě malí špunti a vesměs je to baví... Celkové ztráty však byly až na fakt, že musíme znovu očíslovat kontroly, nulové. Nyní už zbývalo jen naložit materiál do Alova auta a s vědomím, že to byla na docela dlouhou dobu konečně poslední liga, odejít do svých domovů.

Zelda

Oblastní přebory na klasice a štafet

Po několika víkendech vyplněných důležitými závody přišlo konečně nějaké drobné uvolnění, ztělesněné Oblastními přebory na klasické trati a štafet. Obě akce se konaly na fotbalovém hřišti v Šošůvce na mapě Helišova skála, respektive na jejím výřezu. Prostor mapy se rozkládal mezi obcemi Sloup, Šošůvka a Holštejn. Část mapy byla využita na loňské Ceně střední Moravy a lze konstatovat, že tato etapa nepatřila k těm, které se závodníkům příliš líbily. Zmíněná část prostoru je totiž velmi kopcovitá a ze 70% pokryta hustníkem, či podrostem.

A jak první závod na klasice vypadal v praxi? Už samotné parametry tratí napovídaly, že to nebude zadarmo. V H18 to bylo 8440 m, 290 m (pro porovnání: 2. ŽA v H18 8720m,0m). Vypovídací hodnota takovýchto čísel však naštěstí nemusí být velká. Naneštěstí to v lese bylo ještě horší, než se zdálo. Trať samozřejmě neomylně zamířila do nejzeleněšjší části mapy za hlubokým údolím říčky Luhy, do míst, kde se běžela již zmíněná třetí etapa CSMka. Nejhorší byl navíc fakt, že stavba trati nebyla příliš duchaplná a některé postupy byly naprosto stejné jako ty z CSMka. Situaci sice mohl trochu spravit dlouhý postup, který byl na slabých 12 minut, kde se sice nabízely 2 varianty, ale obě byly dost "neorienťácké" a navíc naprosto rovnocenné. Jedna (ta kratší) vedla po cestě údolím Luhy a měla větší převýšení a ta druhá využívala hřebenovou asfaltku. Na tomto dlouhém postupu bylo také zajímavé, že kategorie H21 měla obě tyto kontroly. Těsně za první však byla další, která výrazně znevýhodnila variantu spodem, a tak chlapi neměli na vybranou a museli absolvovat desetiminutový postup, který Otri výstižně nazval "asfaltovou onanií". Poslední skutečností, která dokládá špatné duševní zdraví stavitele je fakt, že Danáč, který osmnáctky vyhrál, byl v lese skoro 63 minut, což je čas, se kterým jsem na výše zmíněných Áčkách bral až 19. místo!

A jak si tedy naši závodníci na zdejších tratích vedli. Obecně lze říci, že nijak špatně, jelikož na nejvyšším stupni se umístilo hned 5 borců, takže ze závodů naše výprava odjížděla vcelku spokojena.

Další den byly na pořadu štafety. Cestou do Šošůvky bylo potřeba dát dohromady soupisky, což komplikovala skutečnost, že chlapi potřebovali protlačit třetí štafetu na MČR a v noci mezi oběma dny se slavily Otriho narozeniny. A většina zúčastněných podle toho vypadala. Problém nedostatečného spánku se také projevil v řadách dorostenek, ale tam bylo složení štafety jasné, jelikož na tři místa byly tři lidi. V dorostencích pak nastal problém jiného charakteru. Bylo nás 5 na 6 míst. Vyřešili jsme to tedy postavením štafety Danda, Milouš, Danda.

Pro samotný závod byl použit rozřazovací systém Motala (3 okruhy, každý úsek jedné štafety jde jiný), ale nepřečíst si to v pokynech, tak bych na to vůbec nepřišel, jelikož jednotlivé okruhy byly opravdu velmi podobné. Dnešní mapa byla výřezem mapy včerejší a byla vytištěna na laserové tiskárně. A aby pořadatelé ušetřili papír, tak piktogramy muži měli zezadu :-). Zjevnou slabinou závodu však byla poměrně slabá konkurence ve všech kategoriích mimo H21, kde to bylo poněkud lepší, i když v rámci brněnské oblasti nastoupily jen 3 štafety ZBM, a po jedné z BBM, TBM a RBK. Po obeznámení s těmito základními fakty jsme všichni netrpělivě čekali na starty prvních úseků. Při nich se slabá konkurence projevila nejmarkantněji. Žádné tlačenice po startu totiž rozhodně nehrozily, což jsem si ověřil na vlastní kůži, jelikož jsem rozbíhal druhou dorosteneckou štafetu. A jaké bylo to nejdůležitější z celého závodu, tratě? Rozhodně hezčí než včera. Vcelku jsme se vyhýbali hustníkům a kopcům, což způsobilo pekelné kilometrové průměry (v dorostencích pod 6/km). Muži už takové štěstí neměli a navštívili příkré krpály v blízkosti obce Holštejn. Pozitivní také bylo, že jsem si pěkně pozávodil s Danáčem, samotnýho by mě to asi nebavilo. A času jsme tentokrát v lese strávili také podstatně méně, něco málo přes 36 minut. Jediné, co moc nepotěšilo, byl poměrně dlouhý (8 min) pytlík se značným převýšením.

A jak naše štafety dopadly? Dá se říct, že nejlépe jak mohly. Ve všech kategoriích, kterých jsme se zúčastnili, kromě H14 (kde běžela jedna holka, jedna desítka a jedna dvanáctka), jsme vyhráli, v H18 dokonce dvojnásobně. Jediné, co zamrzelo, byl fakt, že BBM porazilo naše ZBM 3, a tak to s postupem na MČR není zas až tak růžové.

Co říci závěrem? Nebyly to žádné nádherně uspořádané závody v nádherném terénu, ale přesto asi všichni uvítali možnost se bezstarostně proběhnout po lese na závodě, kde nejzávažnější chybou pořadatelů byl nedostatečný počet klobás na nedělním závodě.

Zelda

Výsledky sobota:
D12: 1. Kolářová Renata 20.21; 2. Janů Hana 20.29; 3. Vozdová Aneta 22.08; ... ; MS. Šeda Martin 47.31; D16: 1. Jakobová Adélka 31.11; 2. Vozdová Klára 38.40; 3. Staňková Štěpánka 41.02; ... ; 5. Hýblová Jitka 43.46; D18: 1. Hlavová Jindra 47.36; 2. Poklopová Lenka 52.48; 3. Stratilová Marie 55.09; ... ; 10. Rambousková Hana 71.53; D21C: 1. Holinková Hana 48.57; 2. Hlavová Hana 52.21; 3. Smičková Eva 55.18; ... ; 9. Reinerová Barbara 58.46; ... ; 21. Kadlecová Eva 84.13; ... ; 23. Rieglová Tereza 96.30; ... ; . Žáčková Iva DISK; D35: 1. Pilcová Petra 48.28; 2. Jemelíková Lada 48.39; 3. Kuchařová Ada 49.12; ... ; 5. Kabáthová Jitka 51.53; H10: 1. Brlica Jan 14.25; 2. Sklenář Martin 16.53; 3. Pavlík Marek 17.12; H12: 1. Řehulka Martin 22.07; 2. Skyva Petr 26.07; 3. Sukeník Mojmír 28.00; ... ; 5. Brlica Pavel 29.28; H14: 1. Věžník Václav 29.09; 2. Strečko Marek 31.04; 3. Zimmermann Štěpán 32.49; H16: 1. Nykodým Miloš 56.36; 2. Řeháček Jakub 62.33; 3. Ostřanský Josef 67.18; H18: 1. Hájek Daniel 62.41; 2. Zelinka Jiří 68.21; 3. Bravený Adam 72.39; 4. Dědic Filip 79.01; H21C: 1. Zřídkaveselý Libor 65.51; 2. Henek Vladan 66.45; 3. Halama Jakub 67.52; ... ; 5. Kabáth David 70.14; ... ; 14. Prokop Petr 73.22; ... ; 21. Otrusina Jiří 76.01; ... ; 27. Stehlík Martin 78.33; ... ; 36. Jirka Michal 83.52; ... ; 39. Veselý Martin 84.17; ... ; 42. Lexa Matěj 90.58; ... ; 45. Pátek Richard 92.48; ... ; 56. Humlíček Aleš 108.59; 57. Denemarek Ivo 109.06; H21D: 1. Nykodým Petr 61.42; 2. Janeček Josef 64.43; 3. Janský Petr 66.52; H45: 1. Zdráhal Robert 49.37; 2. Věžník Antonín 61.27; 3. Komárek Jaromír 62.15; ... ; 30. Kopeček Ivan 114.53; T3: 1. Hájek Petr 39.52; 2. Dressler Jan 44.13; 3. Staněk Vlastimil 45.10; RD: 1. Ptáček Patrik 16.00; 2. Kulhánek Martin 16.53; 3. Augustinová Kateřina 17.43; ... ; 26. Humlíček Tomáš 36.14;

Výsledky neděle:
D18: 1. ZBM (Hýblová Jitka, Rambousková Hana, Stratilová Marie) 97.58; 2. ABM (Muselíková Vladislava, Fasurová Tereza, Soldánová Lucie) 122.57; . UOL (Pilcová Barbora, Štrajtová Štěpánka, Jakobová Adélka) DISK; D21: 1. ZBM (Gebauerová Jana, Reinerová Barbara, Ehlová Pavla) 110.22; 2. ADA (Šmídová Aneta, Richterová Nataša, Kučerová Lucie) 155.39; MS. KON (Hlavová Hana, Horčičková Eva, Smičková Eva) 103.36; H14: 1. ABM (Novotný Ondřej, Hrobař Štěpán, Mokrý Stanislav) 53.39; 2. ZLH (Strečko Marek, Verlík Jan, Seitler Milan) 62.00; 3. STE (Skyva Petr, Német Kryštof, Doležel Ondřej) 62.10; 4. ZBM (Brlica Pavel, Brlica Jan, Koporová Petra) 81.48; H18: 1. ZBM 1 (Zelinka Jiří, Dědic Filip, Zimmermann Štěpán) 123.26; 2. UOL (Vašíček Michal, Pernica Jiří, Špacír Jan) 150.38; 3. RBK (Šesták Jakub, Kazda Adam, Berka Milan) 151.48; MS. ZBM 2 (Hájek Daniel, Nykodým Miloš, Hájek Daniel) 112.40; H21: 1. ZBM 2 (Veselý Martin, Kabáth David, Zřídkaveselý Libor) 137.55; 2. TBM (Liščinský Zdeněk, Ptáček Ondřej, Došla Jan) 154.06; 3. STE (Skyva Petr, Zdráhal Tomáš, Petřivalský Marek) 155.59; ... ; 5. ZBM 3 (Jirka Michal, Otrusina Jiří, Prokop Petr) 157.17; ... ; 9. ZBM 1 (Ehl Jiří, Humlíček Aleš, Pátek Richard) 172.34; MIX: 1. ZBM (Lexa Matěj, Kabáthová Jitka, Denemarek Ivo) 85.16; 2. TBM (Šebesta Vlastislav, Cigošová Anna, Liščinský Tomáš) 93.52; 3. LBM (Matyáš Aleš, Matyáš Petr, Matyáš Petr) 100.04;

Ostrý úhel pohledu

 • Na ŽA v Sokolově dostal klíče od tělárny asi ten špatný oddíl. Ostatní ani nevěděli, kdo vždy odjíždí poslední...
 • Po Majálesu mi Jitka říkala, že můžu litovat, že jsem tam nebyl, že bych se dozvěděl zajímavé věci, které bych pak mohl použít v této rubrice. Nevíte někdo o něčem :-)?
 • Praktické zjištění: Pořádání štafet a finále MS v hokeji jsou 2 naprosto neslučitelné věci.
 • Všechno se vždy nepovede, třeba kódy kontrol mohou být problém. Ještě že umí Kubík dobře sprintovat, jinak by to bylo zlý...
 • Pořadatelé letošní Zvůle slibují kvalitní závody. Tak nevím, když to nechali mapovat Chroba...
 • Na vyhlášení štafet v Bukovince jsme si všichni svorně zaskandovali. Tomáš Hýbl, Tomáš Hýbl
 • Na pomoc při pořádání si nikdy nezvěte zároveň Jitku a Olafa. Nezískáte tím 2 pomocníky, ale jednu vykecávající dvojičku :-)
 • Bořík byl skutečně vážně nemocnej, nepřijel na oslavy Otriho narozenin!
 • Na Hané mají zajímavý zvyk vyhlašovat všechny závodníky HDR. No, ono to ale má své mouchy. Třeba když je jich skoro 50 :-)
 • Při cestě autobusem zpět ze štafet v Šošůvce chytly Keniu otcovské pudy. Fotodokumentace existuje a měla by se objevit, dle Zhustova slibu, na našem webu!
 • Kubík konečně udělal řidičák, napošesté!
 • S pravopisnou stránkou Polarisu to bude asi fakt špatný. Na gramatické chyby bijící do očí si stěžují už i Slovenští čtenáři :-).
 • Po návratu z tréninku v Hořicích Chrobák prohlásil, že doma rituálně spálí mapu, jelikož mu přináší samé negativní pocity.
 • S dopravou na prázdninový Pivrnec Cup má Áda jasno. Jede se Hančiným autem a řídí ona...
 • Zajímavý úryvek ze Vzkazovníku na stránkách Áček ve Vojtíškově: (doslovná citace)
  jméno: Johny
  vzkaz: Peči tu má fakt pěknou fotku :)
  jméno: Bóřa
  vzkaz: Já se tý Pečiho fotky bojím :-(
  jméno: Peťa
  vzkaz: To Bořa: Ty si mi ale vtipálek....!
  jméno: Johny
  vzkaz: Kdyby tu měl fotku Bóřa, tak by se žádné závody nekonaly, páč by všichni utekly.
 • A ještě jeden :-) (opět doslovná citace)
  jméno: Bóřa
  vzkaz: Ten Wingstedt; co ten tady dělá?
  jméno: Emil Wingsted
  vzkaz: Přijedu, abych vám všem natrhnul kušnu hákem!!!
  jméno: Mazo
  vzkaz: ten bora; co ten tady dela ?
  jméno: no jo no
  vzkaz: asi nema co delat jak ja
 • V úterý na tréninku na Lesné se k nám přidal volaký chalan ze Skalice. Rád by s námi trénoval i příště, jen prej ho nesmíme tahat do žádných drog a alkoholu! Ale keď ho na 100% vezmeme, tak si kůpi gajdy a naučí se na nich hrát, to prej není žádný problém.

přispěli: Zelda, Olaf

Záblesky

 • Vyšlo druhé číslo časopisu Orientační běh Dočtete se v něm o všem podstatném, co se stalo v O-světě od posledních závodů v LOBu až po slavnou Tiomilu. Kromě toho si také můžete na jeho stránkách přečíst rozhovor s Novým předsedou ČSOB Radanem Kamenickým...
 • Předsednictvo IOF přijalo 2 nové členy. Řádným členem se stalo Mongolsko a přidruženým Keňa. IOF tak má nyní 66 členů. Pro olympijské hry je však potřeba členů 75...
 • ISSOM Nový mapový klíč ISSOM pro sprinty platí od 15.4. Od tohoto data by se tímto klíčem měly řídit všechny mapy určené pro sprint. Mapový klíč nadefinovaný v OCADu je ke stažení na stránkách mapové komise IOF.
 • Sekce OB vyhlásila výběrové řízení na předsedy komisí rozvoje OB, mediální a metodické. Uzávěrka přihlášek je 12.6.
 • MS MTBO Jistotu nominace na MS v MTBO na Slovensku již mají Hana LaCarbonara a Lubomír Tomeček.

Časopis orientačních běžců klubu ZBM
Šéfredaktor: Jiří Zelinka
Na vydání tohoto čísla se podíleli:
Tomáš Bořil, Adam Chromý, Tomáš Dlabaja, David Kabáth, Jitka Kabáthová, Zdeněk Rajnošek, Babrara Reinerová, Marie Stratilová, Václav Štěpánský, Jiří Zelinka, Jakub Zimmermann, Štěpán Zimmermann, Libor Zřídkaveselý a Míša Zřídkaveselá
Toto číslo vyšlo 1. června 2005 - v tištěné podobě