Běh na Býčí skálu 2006


Termín: neděle 10.12., start 10:00 hod
Start a cíl: Řečkovice, konec hráze retenční nádrže – „Zamilec“ – tam jako vždycky.
Sraz: do 9:15 na parkovišti proti bývalé Delvitě na konci Novoměstské v Řečkovicích. Přijďte včas, ať se stihnete prezentovat! Prezentace na fotbalovém stadionu - vedle Delvity. Ke startu cca 300m.
Ročník: 44. ročník
Startovné: vybírá se 20 Kč na šatnu a jiné organizační výdaje. Doneste si drobnou dvacku! Díky.
Tratě: 30 km – výživná, budete na ni dlouho vzpomínat
15 km - dříve jen pro slabé, nemocné a ženy, teď přibyli ještě staří, kteří už 30 fakt nemůžou, a mladí, kteří ještě 30 fakt nemůžou. Proti třicítce působí jako neobyčejně krátká trať.
Kategorie: muži, ženy - na každé trati.
Přihlášky: předběžně a nezávazně se můžete předem přihlásit – jméno, ročník nar., adresa, trať kterou si zrovna teď mysíte že poběžíte (změny jsou možné, dokonce i cestou) – poslat na idousek@volny.cz . Zrychlí to registraci před startem. Jinak stačí přihlásit se na místě.
Trasa: Zamilec – Soběšice – Útěchov (zde je obrátka patnáctky – kolem konešné městských autobusů) – Adamov – Býčí skála, zpět po stejné trase. Běží se převážně po lesních cestách, jen Adamov-Býčí skála je silnice. Trasa je ve výborném stavu, cestičky protažené a místy rozšířené.
Profil tratí: rovinka po startu (0,5km),dlouhý kopec (2,5km)do Soběšic, pak houpáky se stoupavou tendencí do Útěchova(další 4km), rovinka přes Útěchov (0,5 km), dlouhý seběh (2,5km)do Adamova, rovinka na Býčí skálu (asi 5km) a zpět.
Tradice: kdysi to byl kondiční běh brněnských horolezců, běhalo se v pohorkách, čas byl jen doplňujícím údajem, podstatné bylo zúčastnit se a doběhnout (to ostatně zůstalo).
Pak se objevili orienťáci a atleti, stal se z toho závod, největší rozkvět asi před 20 lety, pak zůstali jen nejvěrnější, pár let se běhala jen patnáctka.
Současnost: před sedmi lety byla obnovena tradiční třicítka – díky délce, převýšení a prosincovému termínu asi nejtěžší krosový závod v Evropě. Loni rekord 103 lidí, přes 50 na dlouhé! Třicítku (která je samozřejmě víc ceněna než „jen“ patnáctka) běhá škála od nejlepších brněnských běžců (v časech kolem dvou hodin) po hobíky nad tři a půl hodiny – vítáni jsou všichni.
Podmínky: šatny na fotbalovém stadionu. Občerstvení na obrátce na Býčí skále – ionťák, voda, čaj, ovoce, cola, sůl, tyčinky, atd. Patnáctka – bez.
Počasí: většinou drsné – zima, sníh, led, ledový déšť, kroupy, bláto – všechno už tady bylo. Silní z toho profitujou, slabší mají zážitek. Kdyby náhodou bylo teplo a sucho, tak je to výjimka.
Ceny: 500Kč pro vítěze třicítky, věcné ceny pro velký počet účastníků systémem lepší si vybírá dřív – jako vždycky.

Všechny vás zvou
Libor Zřídkaveselý, Ivo Doušek, Franta Nemetz
za organizátory