Běh na Býčí skálu 2007


Termín: sobota 8. prosince 2007, start 10:00 hod
Start a cíl: Řečkovice, konec hráze retenční nádrže – „Zamilec“ – tam jako vždycky.
Sraz: do 9:15 na parkovišti proti bývalé Delvitě na konci Novoměstské v Řečkovicích. Přijďte včas, ať se stihnete prezentovat! Prezentace na fotbalovém stadionu - vedle Delvity. Ke startu cca 300m.
Ročník: 45. ročník
Startovné: vybírá se 20 Kč na šatnu a jiné organizační výdaje. Doneste si drobnou dvacku! Díky.
Tratě: 30 km – výživná, budete na ni dlouho vzpomínat
15 km - dříve jen pro slabé, nemocné a ženy, teď přibyli ještě staří, kteří už 30 fakt nemůžou, a mladí, kteří ještě 30 fakt nemůžou. Proti třicítce působí jako neobyčejně krátká trať.
Kategorie: muži, ženy - na každé trati.
Přihlášky: předběžně a nezávazně se můžete předem přihlásit – jméno, ročník nar., adresa, trať kterou si zrovna teď mysíte že poběžíte (změny jsou možné, dokonce i cestou) – poslat na zr@jaroska.cz . Zrychlí to registraci před startem. Jinak stačí přihlásit se na místě.
Trasa: Zamilec – Soběšice – Útěchov (zde je obrátka patnáctky – kolem konešné městských autobusů) – Adamov – Býčí skála, zpět po stejné trase. Běží se převážně po lesních cestách, jen Adamov - Býčí skála je silnice. Trasa je ve výborném stavu, cestičky protažené a místy rozšířené.
Profil tratí: rovinka po startu (0,5km),dlouhý kopec (2,5km)do Soběšic, pak houpáky se stoupavou tendencí do Útěchova(další 4km), rovinka přes Útěchov (0,5 km), dlouhý seběh (2,5km)do Adamova, rovinka na Býčí skálu (asi 5km) a zpět.
Tradice: kdysi to byl kondiční běh brněnských horolezců, běhalo se v pohorkách, čas byl jen doplňujícím údajem, podstatné bylo zúčastnit se a doběhnout (to ostatně zůstalo).
Pak se objevili orienťáci a atleti, stal se z toho závod, největší rozkvět asi před 20 lety, pak zůstali jen nejvěrnější, pár let se běhala jen patnáctka.
Podmínky: šatny na fotbalovém stadionu. Občerstvení na obrátce na Býčí skále – ionťák, voda, čaj, ovoce, cola, sůl, tyčinky, atd. Patnáctka – bez.
Počasí: většinou drsné – zima, sníh, led, ledový déšť, kroupy, bláto – všechno už tady bylo. Silní z toho profitujou, slabší mají zážitek. Kdyby náhodou bylo teplo a sucho, tak je to výjimka.
Ceny: 500Kč pro vítěze třicítky, věcné ceny pro velký počet účastníků systémem lepší si vybírá dřív – jako vždycky.

Všechny vás zvou
Libor Zřídkaveselý, Ivo Doušek, Franta Nemetz
za organizátory