"Takový nočák tu ještě nebyl!"

There are no translations available.

Jan Zháňal. Poměrně nenápadná persóna českého orientačního běhu, která ač příliš nevyniká svým běžeckým talentem, oplývá zajímavými nápady na poli pořádání. Letos na jaře byla do něj vložena veškerá důvěra a v rámci pořádání Českého poháru štafet zasednul křeslo ředitele závodu. S touto náročnou rolí se popral více než dobře a to mu vyneslo další  zajímavou metu - možnost šéfovat MČR v NOB. Skutečně je ten pravý muž na pravém místě? To a mnohem více se dozvíte z následujících řádků...

 

 

Pane vedoucí, tak jak probíhá příprava v závodu?
Příprava probíhá ve větší pohodě než loni a zatím se nevyskytly žádné problémy (a pokud ano, rozhodně mi o nich nikdo neřekl:) Dobře přestávám lhát... Ale vážně to jde zatím dobře :D

Ruku na srdce... Nemyslíš si, že jsi na ředitelování podobného závodu moc mladý a nezkušený?
Asi ano, i když včera na tréninku jsem byl nejstarší. Navíc letos jsme to zvládli a závody myslím nebyly špatné... V podstatě celá práce ředitele se odehrává před závody, takže je většinou čas se zeptat a domluvit se se zkušenějšími (musím tu vyzdvihnout všechny starší Žabiňáky, protože jsou schopní a ochotní poradit). Snažím se držet hesla, že co neudělám předem, to už při závodě nestihnu. No a asi nejdůležitější je vybrat správné lidi na vedení jednotlivých pořadatelských úseků. Protože i kdybych byl starý a zkušený, závody bych rozhodně sám nedokázal nepřipravit.

 

Co by jsi nám mohl říct o prostoru závodu?
Že je veliký a hlavně zajímavý - porostové detaily, skalky, kameny, údolí, ale i velmi rychlé rovné pasáže. Samozřejmě budeme u Brna, takže potkáme i nějaký podrost, ale musím říct, že ostružiny umí být vyšší i hustší. Doufám, že se bude líbit!

 

Švédská Tiomila se koná 14 dní po vašem mistrovství. Očekáváte díky tomu větší nával závodníků a jaký počet přihlášených by ti vyčaroval úsměv na tváři?
Velký úsměv by mi na tváři namaloval stejný počet lidí jako na Tiomile:) Střízlivějším snem je 600 startujících. Těžko ale říct, jestli tenhle švédský závod ovlivní počet lidí v Ruprechtově.


Nemohl jsem si nevšimnout nápaditého propagačnímu letáku, kterému dominuje nápis: "Minna Kauppi a Danielem Hubmannem na MČR v NOB určitě nepřijedou". Proč už tak brzo házíte flintu do žita? :)
Protože s nimi jsme o účasti narozdíl od jiných hvězd nejednali:) Ale určitě můžu každému slíbit, že se bude moci vyfotit s vítězem Tiomily 2010 Adamem Chromým. A pokud byste si stihli fotku vyvolat určitě ji rád podepíše.

 

Žabiny jsou známé svým pořadatelským novátorstvím a rádi zkoušejí doposud neodzkoušené prvky. Jakou vychytávku si připravujete na nočák?
Chystáme samozřejmě několik novinek - v první řadě je to program: závody začínají oblastním mistrovstvím na krátké trati v sobotu dopoledne, což doufám bude pěkná ochutnávka před večerním finále. Po svačině, či obědě v našem bufetu, bude připravena Orienteering Battle. Určitě se bude bojovat o peněžní odměny! Pro nejmenší závodníky určitě seženeme skákací hrad nebo jinou podobnou atrakci. Poté přijde na řadu zápolení o velké medaile. A v neděli se těšíme na dramatický závod štafet
No a pak je tu malé tajemství a překvapení zároveň, zatím si ho nechám pro sebe, ale upřímně, takový nočák tu ještě nebyl.


Jak už jsi se zmínil výše - v rámci doprovodného programu se v sobotu uskuteční Orienteering Battle. Co tím chtěl básník říct?
Půjde o kraťoučký vyřazovací závod, který se bude, pod vedením Adama, odehrávat přímo v centru. Bude rozhodně náročnější na hlavu než na fyzičku, takže si všichni budou moci vyzkoušet, jaké to je, vidět start, cíl i soupeře a přitom téměř nevědět kudy dál. A třešničkou na dortu bude prémie pro vítěze...

 

 
MČR na Facebooku
Počasí v Ruprechtově
Partneři ZBM
ZBMrekl
CSOS Partners

Gigasport

Lesy ČR

TOI-TOI

T-mapy

Žaket

H.S.H.

Vavrys

Nord Service

Mercuri

časopis Orientační běh