Hromadně i jednotlivě

There are no translations available.

Soutěžní foto

Slibovali jsme vám, že budeme inovativní. Přicházíme tedy s inovací pro letošní rok, která do klasického nočního závodu přinese i něco nového - vysoký tlak na psychiku závodníka. Na Mistrovství ČR v nočním OB v roce 2011 poběží kategorie dospělých a juniorů s hromadným startem. Zbylé kategorie MČR a všechny kategorie veteraniády poběží klasicky intervalově.

Hromadný start? Nechystejte se však na tupý běh v balíku či spolupráci s oddílovým kamarádem! Tratě budou postaveny na konceptu větvených okruhů, kterými vás rozdělíme tak důkladně, že si užijete vlastní práci s mapou a navíc budete mít možnost souboje o umístění v reálném čase. Chystáme se důkladně prověřit vaši odolnost vůči stresu, což jistě patří mezi důležité vlastnosti toho, kdo chce vyhrát. Do poslední chvíle nebudete mít nic jisté a soupeři budou čekat na každé vaše zaváhání… Chceme přiblížit zajímavé zážitky z hromadných nočních závodů jako jsou třeba Tiomila či Jukola i závodníkům, kteří neměli možnost si tyto slavné štafety zaběhnout. Navíc, mistrovství je 14 dní před Tiomilou a tedy si budete moci otestovat vaše schopnosti běžet noční kontaktní závod. Věřte, že koncept větvení máme promyšlený již nyní – více než 130 dní před startem; a vedení tratí je v plánování.

I když se jedná o noční závod, věříme, že se s námi na shromaždišti nebudou nudit ani ti, co už doběhli či teprve čekají na svůj start. Kromě tradičního komentáře závodu budete mít k dispozici velkoplošnou projekci mezičasů z radiokontrol. Doběh a divácké úseky budou osvětleny tak, abyste mohli závod pohodlně sledovat i na živo. Navíc, vybrané kontroly v lese budou obsazeny – z Tiomily proslulými - tzv. „lesními spíkry“, kteří vám budou průběžně nabízet zvukové zprávy ze závodu přímo ze skutečného centra dění - z tratě v temném lese.

Pro závodníky kategorií, které poběží s hromadným startem, jsou připraveny prize-money. Pravidla pro jejich získání budou nastavena tak, aby na ně měla šanci velká část startovního pole, nikoliv pouze ti absolutně nejlepší.

Jsme si vědomi, že se nelze zavděčit všem, a že se najdou tací, kteří by raději běželi intervalově. Avšak jsou mezi námi také takoví, kteří si to rádi vyzkouší hromadně. Přece jenom - souboj v reálném čase má něco do sebe, přináší do orienťáku tlak na závodníkovy nervy, který při intervalovém startu nezažijete. Proč to tedy jednou za sezónu nezkusit i jinak, než na všechno ostatních závodech?

Snažíme se oživit noční orienťák a udělat ho zajímavým a navštěvovaným. Zůstaňte s námi, sledujte i nadále web závodu a budeme rádi, když na naše závody přijedete v hojném počtu!

Těší se na vás pořadatelé z Žabin.

 
MČR na Facebooku
Počasí v Ruprechtově
Partneři ZBM
ZBMrekl
CSOS Partners

Gigasport

Lesy ČR

TOI-TOI

T-mapy

Žaket

H.S.H.

Vavrys

Nord Service

Mercuri

časopis Orientační běh