Podzim skončil, nastala zima

There are no translations available.

Ačkoliv to zní sebevíce neuvěřitelně, dnes, 24. ledna v oblasti letošního nočního mistrovství skončil podzim. Pojďte se s námi podívat na pár záběrů z lednového podzimu v Ruprechtově ...

Podzim začal v Ruprechtově již před Vánoci, kdy nám příroda opět ukázala, že má nad námi navrch, a že i na stará kolena umí překvapit. Po ladovské zimě, která pokryla všechny kopečky, skalky, prohlubně a rýhy ruprechtovských lesů pořádnými čepicemi sněhu, poté co jsme zažili pro nás, brňáky, div divoucí - závěje podél chodníků brněnských ulic, a poté co jsme si dosyta užili předvánočních sněhových radovánek. Hypermasivnímu oteplení, které meteorologové před Vánoci hlásili nikdo nechtěl věřit, neboť přece Kateřina byla na blatě, takže dle pranostik musí být přeci Vánoce na ledě! Ale příroda je asi moderní a podkopává všechny tradice - dokázala, že umí na blatě Kateřinu i Vánoce.

Zatímco se lyžaři vzpamatovávali z šoku, orientační běžci se radostně probíhali po krásně prosvícených lesích a my, ze ZBM jsme mohli nerušené mapovat mapu pro vaše mistrovství. Uznejte, nebylo v Ruprechtově krásně?

 

V noci ze včerejška na dnešek tato mapařská idyla skončila, neboť i v Brně napadlo pár centimetrů čerstvého sněhu a konečně zase nastala zima ... Se zmrzlými prsty procházíme tichým lesem a těšíme se, ať jeho klid za 81 dní rozříznou ostrá světla vašich reflektorů ... Tužku v ruce měním za běžkařskou hůlku a vyrážím si konečně pořádně užít zimy. Zůstaňte s námi!

PS. Celý tento článek je celý pravdivý, až na to, že fotky jsou listopadové. Ale uznejte, že přece nemohu takové krásné fotky od Honzy Drábka, které jsem teď v lednu našel na počítači, jen tak beze slova umístit na web? :-D

 
MČR na Facebooku
Počasí v Ruprechtově
Partneři ZBM
ZBMrekl
CSOS Partners

Gigasport

Lesy ČR

TOI-TOI

T-mapy

Žaket

H.S.H.

Vavrys

Nord Service

Mercuri

časopis Orientační běh