Otázky Jana Drábka

There are no translations available.

moravec

Mistrovství se rychle blíží. Přípravy gradují na plné obrátky. Spousta práce je už za námi, ale ještě mnohem více nás čeká v „den D.“ Chceme zajistit, aby všechno proběhlo k Vaší úplné spokojenosti! Každý pořadatel má už určen svůj úsek, kde bude pracovat. Některé potkáte a jiné zase ne...

Každopádně práce všech musí být tip top! Proto jsem se zeptal, šéfů jednotlivých sekcí, které pro Vás chystají MČR v nočním, jak jsou jim svěřené úseky připraveni a jak čím Vás překvapí?

 

Spolukomentátorem bude Jan Palas. Dotaz na Pallyho nemůže být tedy jiný: Můžeme od tebe čekat znovu „bulvární a pobuřující komentování či nekultivovaný projev“ (převzato z jednoho nejmenovaného blogu) při komentování dění na trati závodu? Není ten „nekultivovaný projev“ jenom příliš odlišný od nezáživného komentování známých tváří?

Myslím, že ode mě můžete čekat přesně to, co jsem předvedl na MČR na klasice v roce 2009. Pár lidem se to nelíbilo, ale z drtivé většiny jsem dostal velmi pozitivní feedback, takže se i letos budu snažit navodit na shromaždišti napínavou atmosféru, abyste se na shromaždišti nenudili a naopak měli dokonalý přehled o dění v cílovém areálu i v lese. Jedná se o noční závod, takže je to pro mě nová výzva. Budu se snažit, aby změna "z tradičních komentátorských hlasů" byla pro většinu přítomných změnou příjemnou.

Vedoucí jedné z nejdůležitějších sekcí bude Hanka Hlavová, má na starost bufet. Každému se po doběhu dobré pití víc a něco na zakousnutí víc jak hodí. Hani, co máš nachystáno v bufetu pro hladové a žíznivé závodníky? Chystáš si pro ně nějakou hanáckou specialitu?

Konicko patří do Drahanské vrchoviny, takže my jsme už z pěkných kopců! A na co se můžete těšit? Tak určitě ráno přijeďte s prázdným žaludkem, ať můžete posnídat domácí buchty, koláče a muffiny…Samozřejmě jídla bude dost, ať vydržíte celou noc a víc už prozrazovat nebudu, ať se máte na co těšit. :) Proti nezmrznutí v dlouhé noci, tady máme zajímavou nabídku jednoho čaje zdarma pro každého startujícího závodníka na MČR! (Rum do něho si ale už musíte koupit sami!) ;-)

Velice důležitou osobou bude v konečném řešení také David Kabáth, jenž má na starost cíl. Především při doběhu hlavních kategorií může hrát důležitou roli cílová fotografie. Takže Dejve, jak máš pořešíno, aby se předešlo případným sporům mezi závodníky? Trénuje tvoje sekce na to nějak?

Závodníci mohou být naprosto v klidu. Náročné tratě startovní pole dozajista pořádně protřídí. Když ale k nějakému těsnému finiši na cílové čáře dojde, jsme připraveni - lupu, brýle i pytel mrkve už cílaři nafasovali před měsícem.

Počítače má v Žabinách už nějaký pátek v merku Richard Pátek. Občas se ale ne všecko povedlo, můžeme vzpomenout na nedávné MČR na Dlouhé, kdy nás potkaly nemalé přírodní a technické problémy. Hrozí to i nyní, Arnošte? Jak je IT připraveno na případnou velkou průtrž mračen?

Já bych chtěl na IT chatku, v kterou pořád věřím a doufám a předpokládám že chatka už něco vydrží :). Se budu muset připomenout řediteli závodů. ;)

Parkování má na starost Štěpán Zimmermann. Steve, budeš mít připraveno dostatečný počet lístečků? A bude v ceně parkování mytí auta?

Lístečků bude jako na podzim, takže na každého určitě vyjde. A co se týče mytí aut, tak v ceně rozhodně nebude, ale v případě zájmu se možná domluvíme. Ale zadarmo to rozhodně nebude!

Start má v popisu práce Terka Adámková. Takže Terko, čím založíte mapy, aby vám před startem případně neuletěly? A asi to bude podobný fofr jak na štafetách, že?

Nejdůležitější je přece pořádně přistřihnout křidýlka. A jak to pak bude pokračovat, to se nechte překvapit. A fofry? Není přece nic, co by můj skvělý tým nezvládl! Tolik zkušených rukou pohromadě, to nikde jinde nenajdete. Zaručím vám 100% úspěšnost vstupu do lesa! A pokud byste se ptali i na úspěšnost návratnosti, s tím už běžte jinam.

Závodní kancelář spravuje Věrka Mádlová. Její starostí bude také zajistit ubytovaným pěkný spánek v tělocvičně. Takže Věrko, jaké máš finty, kdyby se v tělocvičně začal dělat velký nepořádek od nejmenovaného oddílu z východních Čech? A hlásí se na závody třeba závodníci z ciziny?

Sice dohlížet v tělocvičně na klid není zcela má kompetence, ale finty jak tomu předejít mám, takže netřeba si zahrávat :-). A k druhé části snad jen to, že přihlášky ze zahraničí už nějaké dorazili a to mezi prvními – tak neváhejte a přihlaste se, závody budou nezapomenutelným zážitkem.

Bohužel od sekce „počasí“ jsme ještě nedostali jasné vyjádření o jeho stavu v kritickém okamžiku. Ale jako praví a poctiví obyvatelé České republiky jsme už raději poslali nějaké ty kapříky… tak uvidíme! ;-)

 
MČR na Facebooku
Počasí v Ruprechtově
Partneři ZBM
ZBMrekl
CSOS Partners

Gigasport

Lesy ČR

TOI-TOI

T-mapy

Žaket

H.S.H.

Vavrys

Nord Service

Mercuri

časopis Orientační běh