Představujeme: Lesní komentátor

There are no translations available.

forest_speaker

Kdo z vás byl někdy ve Švédsku na Tiomile, moc dobře ví, že jednou z nejdůležitějších osob v průběhu celého závodu je tzv. forrest speaker, neboli lesní komentátor. Člověk, který celou noc sedí ukrytý v lese v odlehlých částech tratí, kde nejsou radiokontroly, a v přímém přenosu svým originálním způsobem tlumočí divákům na shromaždišti novinky o aktuální situaci v závodě. Že jste nebyli na Tiomile a nevíte o co se jedná? Nevadí! Na letošním mistrovství pro vás máme přesně takového lesního komentátora nachystaného!      

Ne, nedostali jste se omylem na stránky o Tiomile a o jejím proslulém forest speakerovi. Skutečně se budete moci setkat s lesním spíkrem, komentátorem, mluvčím, či, chcete-li, řečníkem i v českém nočním lese. Ale potkat takového forest speakra není vůbec jednoduchá záležitost. Lesní komentátoři se totiž zpravidla schovávájí a to zejména před světly z lucerny či jiných zdrojů (například takových, o jakých se píše ve článku Rožni) a řeční jen tak hlasitě, aby je nikdo neslyšel!

Lesní řečník se bude snažit všem přítomným divákům a trenérům na shromaždišti pošeptat atmosféru v lese z toho nejzažšího místa tratě a přiblížit průběh závodu přímo v akci největší. Využije k tomu moderní technologie, které umožňují nebýti slyšen v lese, zato býti pořádně slyšen na shromaždišti.

A jak se na svoji novátorskou úlohu připravuje náš forest speaker? Na to se autor článku Martin Stehlík zeptal přímo našeho lesního řečníka Martina Stehlíka.

"Mám určitou praxi z dětských let, schovku jsem hrával celkem pravidelně. Dokonce nezřídka jsem si ve skrýši přímo při hře šeptal se svými kamarádkami a kamarády, takže ani tohoto se příliš nebojím. Nebýval jsem kvůli tomu zapikán. V současnosti testujeme úrovně šeptání - posuzujeme slyšitelnost při různých tepových frekvencích testujícího posluchače. S výsledky jsme spokojeni, přenos z temného lesa by taky neměl býti problémem. Snad nám poslouží i počasí a nebudu muset brát do lesa kulich, který by mi citelně snížil rozpoznání mého nasazeného šeptání. Na všechny závodníky se budu v lese těšit."

Tak se taky těšte! Náš lesní komentátor se vám bude snažit v přímém přenosu přenést na shromaždiště napínavou atmosféru náročných dohledávek a soubojů o vítězství přímo z místa dění. A navíc: Kdo lesního komentátora v lese uvidí a osloví, dostane od něj přímo na místě poukaz na nápoj v našem skvělém bufetu!

 
MČR na Facebooku
Počasí v Ruprechtově
Partneři ZBM
ZBMrekl
CSOS Partners

Gigasport

Lesy ČR

TOI-TOI

T-mapy

Žaket

H.S.H.

Vavrys

Nord Service

Mercuri

časopis Orientační běh