Mapy s tratěmi ze štafet i z klubů

Přinášíme vám náhledy na farstování hlavních kategorií MČR štafet i MČR klubů. Soubor vždy obsahuje všechny tratě všech úseků na jedné mapě.


MČR štafet

MČR štafet

Autor fotky: kade.cz

Výsledky Mistrovství ČR družstev

Zveřejněny výsledky a mezičasy MČR družstev. Děkujeme všem závodníkům a doufáme, že i přes škaredé počasí budete alespoň na neděli vzpomínat v dobrém. Gratulujeme vítězům a ještě jednou se omlouváme za včerejšek.

Výsledky Mistrovství ČR štafet

Zveřejněny výsledky a mezičasy MČR štafet. Omlouváme se všem závodníkům kategorie H21, která byla z důvodů chyby pořadatele zrušena.

SANASPORT je na víkend připraven!

Běžíte závod a potřebujete novou obuv? Firma SANASPORT, partner MČR v orientačním běhu bude v sobotu všem závodníkům nápomocna při výběru správné běžecké obuvi. Připraveny budou nové kolekce pro orientační běh značky Inov-8 se speciální 20% slevou. K dispozici bude taktéž platební terminál s možností platby kartou, poradenství pro výběr správné obuvi a dokonce i diagnostické zařízení došlapu.

Celý článek...

Tréninková mapka

Máte-li zájem se před závody proběhnout v relevantním terénu, navštivte náš tréninkový prostor. Dneska jsme v něm byli a znalosti z něj získané jistě zúročíme ;-) Tak jestli nás chcete dohnat, vyražte sem. Mělo by to být terénem podobné, mapa je ale horší kvality, ta závodní má být prý lepší :-)

Celý článek...

Soupisky na štafety a družstva

V přihláškovém systému obhana.cz můžete zadávat soupisky na MČR štafet i soupisky na MČR družstev.

Prosíme všechny oddíly, aby jednotlivé štafety zadávaly dle kvality, tedy nejlepší tým je 1, horší 2, atd. Je to z důvodů divácké atraktivnosti závodu a současně to ulehčí práci komentátorům. Pořadatelé si vyhrazují možnost v případě potřeby provést záměnu.

Objednané ubytování a přijaté platby

V online přehledu přijatých plateb oddílů je možné podívat se na aktuální stav plateb oddílů. V seznamu jsou průběžně doplňovány došlé platby od oddílů. Zařazovány jsou pouze platby se správným VS dle rozpisu. Seznam obsahuje kompletní vklady za oba závody a ubytování.

Zveřejňujeme také seznam objednaného ubytování. Zkontrolujte si prosím zda máte v tomto seznamu uvedeno správné ubytování.

Příjezd a parkování

Shromaždiště mistrovského víkendu je umístěno uprostřed lesů, abychom vám mohli nabídnout kvalitní členité terény hned od začátku tratě, bez hluchých přeběhů a pobíhání po polích. To je však vykoupeno složitějším příjezdem a parkováním. Jak se nejjednodušeji dostat na shormaždiště a jak nejpohodlnějí zaparkovat vám pomůže objasnit tento článek.

Celý článek...

Vzpomínka na světový pohár 2002

image

Téměř přesně po 10 letech se vracíme do stejného místa, kde se běžely závěrečné štafety finále světového poháru. Jak ale tento velezávod vypadal a jak dopadl? Já jsem v té době běhal tak maximálně béčka a kromě toho, že otec měl tričko s tím hezkým logem na zádech tak jsem vůbec nevěděl “vo co go“. Takže jsem nažhavil Google a dal se cestou investigativní novinařiny, abych pro vás zjistil, co se tehdy na tomto svátku orientačního běhu událo.

Celý článek...

Pár otázek pro ... stavitele tratí

image

Třetí zářijový víkend jsme byli svědky velmi rychlých štafet, kde se každé podrbání na zadnici rovnalo propadnutí o několik příček. Bude se tento nastolený trend opakovat i na letošním mistrovství štafet a družstev? Na to vám odpoví stavitel tratí Jenda Zháňal.

Celý článek...

Program mistrovského víkendu

Program mistrovského víkendu byl sestaven a tak se můžete podívat, co vás čeká a nemine. Program si můžete přečíst ve formátu PDF (1,4 MB), ve formátu DOCX (2,2 MB) nebo ve formátu HTML bez obrázků (200 kB)

Pár otázek pro ... hlavního kartografa

image

Bývalý reprezentant a skvělý kartograf, který dlouhodobě žije ve Švédsku, Zdeněk Rajnošek, se zhostil funkce hlavního mapaře mistrovství a na následujících řádcích vám přiblíží největší lesní nástrahy.

Celý článek...

Parametry tratí mistrovského víkendu

Tratě jsou postavené a tak se můžete podívat, co na vás za dva týdny čeká. Jsou zveřejněny Parametry MČR štafet a Parametry MČR družstev. Kromě toho se také můžete podívat na popisy všech kontrol, ať víte jaké objekty na vás v lese čekají.

Pár otázek pro ... ředitele závodů

image David Kabáth má s pořádáním závodů vousaté zkušenosti a není tedy divu, že byl žabiňáckou radou starších vybrán jako ředitel závodů. Můžeme se i letos těšit na nějakou netradiční vychytávku?

Celý článek...

Kdo má právo startu na MČR štafet?

Včera v neděli 16. září 2012 se běžel poslední kvalifikační závod pro M ČR štafet. Podle průběžného pořadí Českého poháru štafet se na M ČR kvalifikovaly štafety uvedené pod odkazem Kdo má právo startu na MČR štafet. Všem postoupivším gratulujeme a jsme zvědaví na váš boj o mistrovské tituly!

Vezměte i mlaďochy!

Rodičové, nebojte se s sebou na družstva vzít i malé potomky, bude pro vás připravena dětská školka, možná i včetně minizávodu. Těší se na vás žabí holky z naší školky.

Ubytování z pátku na sobotu pro sprintery

Ubytování PÁ/SO – škola – pokud by někteří závodníci, kteří poběží sprintový závod v Olomouci potřebovali nocleh v Brně, je možné ubytování ve škole již z pátku na sobotu. Cena za ubytování 0,- Kč. Zájemci prosím kontaktujte Libora Zřídkaveselého (přímo e-mailem zr@jaroska.cz). Toto ubytování je určeno výhradně pro závodníky sprintu v Olomouci.

Vklady mistrovských kategorií

Předsednictvo ČSOS na svém jednání 12. září rozhodlo o rozšíření vkladů, které budou hrazeny z rozpočtu ČSOS. Pro placení vkladů tedy platí následující tabulky:

M ČR štafet – vklady – finální podoba co platí závodníci (oddíly)
DH12D14H14D18H18D21H21D105H105D135H135D165H165D180H180MIX
120 Kč0 Kč500 Kč
M ČR družstev a oblastních výběrů – vklady – finální podoba co platí závodníci (oddíly)
DH14DH18DH21DH175DH225DH275DH300OPEN
0 Kč700 Kč500 Kč

Něco se děje ...

V sekci Mistrovský víkend naleznete nové fotografie z prostoru mistrovství , které jsme pořídili právě před pár dny, takže můžete sledovat aktuální stav porostu. Dále se můžete podívat na vymezení prostoru závodu a nakonec můžete shlédnout to, na co již jistě čekáte - Rozpis závodu.

Fotky a staré mapy prostoru

V sekci Mistrovský víkend naleznete fotografie z prostoru mistrovství z konce dubna, nebo také staré mapy prostoru z minulých let.

Vítejte na stránkách mistrovského víkendu

image Předáváme!
Převzali jsme náš úsek nekonečné štafety pořadatelů mistrovských víkendů a vyrážíme po jednotlivých kontrolách směrem k cíli, kterým je kvalitně uspořádaný klubový svátek. Budeme se snažit, abyste si odnesli silný a krásný zážitek, a to nejen z týmové atmosféry, která tento mistrovský víkend vždy silně provází, ale také z krásného podzimního lesa v srdci Moravského krasu. Terén, ve kterém budete usilovat o mistrovské tituly hostil v roce 2002 štafetový závod Světového poháru a závodníci z něj odjížděli velmi spokojeni. A my věříme, že to letos, po 10 letech, zopakujeme a i vy odjedete s krásnými vzpomínkami na Moravský kras. Předtím ale nás, pořadatele, čeká dlouhý závod, takže konec řečí a ... vyrážíme!

Závod se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky
Speciální nabídka
Final Countdown
Počasí v Březině
Partneři ZBM
OB Reklama
MČR v HROB 2012
Přesvědčíme vás, že Moravský kras je plný krás! Různě dlouhé tratě uspokojí všechny.
Obmapy Adamna
Zjednodušte si práci oblastního kartografa a ulehčete práci také všem oddílům v oblasti
Mapování
Nechte si vytvořit přesnou a čitelnou mapu.
Zavřít Následující Předchozí