Rozhovor se stavitelem tratí

Přinášíme rozhovor se stavitelem mistrovských tratí, kterým je Jenda Zháňal. Zajímá li vás, co záludného na vás chystá, čtěte dále.

Centrum závodů je v Bukovince. To dává tušit, že na závodníky čeká bukový - listnatý les. Je to tak? Je tento les nějak odlišný od blízkých terénů? Třeba nedávná družstva v Březině či dlouhá v Jedovnicích?

No vzhledem k tomu, že les nedávno navštívila vichřice a pravidelnými hosty jsou zde lesáci, řekl bych oproti Březině či Jedovnicím budeme muset mnohem víc zvedat kolena. A celkově to bude fyzicky mnohem náročnější. Také svah a srázy na severu je něco, co v minulých letech nebylo...

Čeká závodníky zabušený "brněnský" terén? Ostružiny, maliny, hnusné zarostlé paseky?

Brněnský ano, ale ne ve smyslu zabušený, spíš kopcovatý. Navíc si dovolím tvrdit, že máme od Rajma velmi dobrou mapu, kde tmavě zelená přesně označuje místa, kam bys prst nestrčil.

Co jsi nachystal za tratě pro závodníky? Bude se chodit rovně po čáře či obíhačky?

Rovně je vždycky nejrychlejší, jen na to musíš mít.

Na severu jsou i nějaké skály, zavedeš tam závodníky?

S radostí...

Důležité je také, jak natrénovat, že? Co kontroly? Budou mít reflexy nebo ne? Nebo si to necháme až na start jako překvapení pro závodníky?

Já jsem příznivcem reflexů, závod je pak férovější. Ale jednoduchosti bych se nebál, v lese bude tolik kontrol, že běh na náhodu nebude nejlepším řešením.

Vloni jsem na nočáku startoval asi půl hodinu po půlnoci a nebyl jsem ve startovce poslední, doběhl jsem kolem půl třetí... bude i letos pro některé kombinace s nedělními štafetami tolik zničující koktejl?

Startoval jsem loni jen chvíli před tebou, nebylo to dobré a v něděli už jsem nemohl ani jít, natož běžet. Proto nejpočetnější kategorie čeká rozdělovací metoda a výměna mapy, takže start bude trvat maximálně 2 hodiny.

Ještě nějaké doporučení na závěr do lesa?

S sebou: boty s hřeby a tejpy na kotníky.

Díky za rozhovor.

Partneři ZBM
OB Reklama
Obmapy Adamna
Zjednodušte si práci oblastního kartografa a ulehčete práci také všem oddílům v oblasti
Mapování
Nechte si vytvořit přesnou a čitelnou mapu.
Tady může být tvoje reklama
Předloni jsme tu měli odkaz na HROBy a fakt jsme se divili, kolik lidí na něho kliklo. Lidi normálně takovýto reklamy čtou! Máš-li web s OB tématikou, pošli maila a budeš li první, můžeš tu mít zdarma reklamu :-)
Zavřít Následující Předchozí