Práva startu

Mohu běžet na MČR ve sprintu?

Do loňska bylo MČR ve sprintu pro dospělé velmi uzavřené mistrovství. Jen pro pár reprezentantů a eliťáků. Taky se tam dalo postoupit vítězstvím z oblastního mistrovství. Což je sice v některých oblastech pohodička, ale jinde fuška. Jak to bude letos, bude-li součástí závodního dne i kvalifikace?

Otevřeme-li si Prováděcí předpisy k soutěžím 2017, vypadá to nadějněji:
Pro postup jsou stejné podmínky jako na ostatních mistrovstvích. Kvalifikaci může běžet závodník, který je do dvoustého místa v rankingu k 31. 3. 2017. Nebo držitel licence E nebo R. Další možností je být mezi pěti nejlepšími závodníky s nejlepším rankignem, kteří nemají započítaných 8 (bacha letos jen 8) závodů. Nebo vyhrát oblastní mistrovství ve své kategorii (nepočítaje již postupující závodníky). Takže těch možností je letos opravdu dost.

Dorostenci a junioři musí být buď držitelé některé z licencí A, E, R k 22. 4. 2017 (Takže se hlaste na MČr NOB!). Nebo vyhrát oblastní mistrovství ve své kategorii (nepočítaje již postupující závodníky).

Konkurenci dorostencům a juniorům mohou dělat i zahraniční závodníci. Pořadatel, společně se soutěžní komisí, může vybrat do finále až 6 zahraničních závodníků v každé kategorii.

Tohle omezení zahraničních závodníků neplatí pro dospělé. MČR elitních kategorií je otevřeno pro cizince.

Pokud nemáte ani tak právo startu a myslíte si, že byste měli běžet, obraťte se přímo na soutěžní komisi (souteznikomise@orientacnibeh.cz) do 22. 4. 2017, která vám může udělit výjimku a povolit start.

Editováno 22. 4. 2017: V tomto sdělení lze najít, kdo může běžet sprint.

Ve sprintových štafetách platí pravidlo stejné jako loni 32 štafet de těchto klíčů:
    Dospělí:
  • podle stavu k 31. 3. 2017 bude sestaven seznam žen a mužů, ve kterém budou nejdříve abecedně seřazeni závodníci se soutěžní licencí E, následně pak závodníci podle pořadí v Rankingu (pokud byli tito závodníci již v seznamu s licencí E, tak se ze seznamu dle Rankingu vyškrtnou)
  • v takto vytvořeném seznamu se cyklicky vybírají v pořadí žena/muž závodníci příslušného klubu
  • po naplnění počtu 2D + 2 H získává klub právo startu jedné štafety na M ČR
  • takto se postupuje, až je vybráno 32 štafet s právem startu, z jednoho klubu může být vybráno maximálně 6 štafet
  • stejným způsobem je stanoveno i pořadí dalších štafet se statutem náhradníků


Můžeme vám navíc prozradit, že ZBM asi tentokrát nebude stavět maximální počet 6 štafet, takže letos tu bude ještě více místa!

    Dorost:
  • v kategorii dorostu bude ze seznamu licencí A k 31. 3. 2017 (ročníky narození 1999 – 2003) určen počet štafet pro klub (se zahrnutím hostujících závodníků) naplněním počtu 2D + 1 H, resp. 1D + 2H závodníků s licencí A.

Na zavěr přikládáme odkazy na dokomenty, ze kterých byl vytvořen tento krátký výtah:
Prováděcí pokyny a Soutěžní rád

Editováno 22. 4. 2017:I na sprintové štafety jsou již karty rozdány: seznam kvalifikovaných.